• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Smisao za humor

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Imate li smisao za humor? Kakav humor volite, a kakav ne podnosite?

Kod mene određeni ljudi bude smisao za humor. Neko je prosto inspirativan ili ima istu žicu kao i ja, onda kreće ludilo udvoje. Ponekad situacija izaziva humor ako je neočekivana, neobična, pa i stresna. Humor odlično ubija stres. Ne volim crni humor, prosto tuga i smeh ne idu zajedno, tužnome ne treba pričati viceve, već saosećati. Volim šale na sopstveni račun. ;)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ako govorimo o humoru na tv-u, pamtim da su nekada i domaće i strane serije i filmovi imali mnogo zdraviji humor. Zadnjih nekoliko godina ima dosta onog niskog, prostačkog i "sirovog" humora koji zabavlja široke mase. Tu dolazimo do pitanja, da li zaista zaslužujemo nešto bolje i kvalitetnije? Ko su ljudi koji nam serviraju humor i da li to ima veze sa komercijalnim programom ili ih jednostavno mrzi da smisle nešto inteligentnije a smešnije...nešto što će možda kroz taj humor imati i korisne stvari. Svi odlučuju da li će nešto gledati ili ne, jer sam se naslušao o gledanosti neke televizije u vreme emitovanja takvog "humorističkog" programa. Da li nam to pokazuje merilo vrednosti nas samih do koje smo se srozali ili jednostavno nemamo u tom trenutku šta drugo pametnije da radimo, pa se prilepimo uz tv i gledamo gluposti koje nas zabavljaju na takav način.

Humor sa političarima, religijom, bolesnima...zaista je nešto najniže do čega jedan čovek može da se sroza, pored ovoliko zdravijih tema koje se mogu upotrebiti sa bi se osmislio neki humoristički program. Da li to onda znači da više nemamo ideja da se iskreno nasmejemo i da smo u krizi čak i sa normalnim humorom? Gledam kako na nekim televizijama izvrgavaju ruglu upravo ono što bi trebalo da nam služi kao polazna tačka za osnovnu kulturu i vaspitanje, a da ne pominjemo ponižavanje nekih istorijskih događaja, ličnosti, hendikepirane, sirotinju...Postalo je sve "već viđeno".

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.383
Horoskop
Ovan
Za mene kažu da imam smisla za humor. Ponekad kažu i da je ironičan, čudan, bolestan. Umem da preteram u tome, nemojte mi zameriti.
A da smo i na humoru pali na najniže grane, to je tačno. U domaćim filmovima je psovanje oduvek izazivalo najviše smeha u bioskopima.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Možda taj humor se menja sa generacijama... ili degeneracijama.... Volim zdrav, dobar humor, volim da se šalim na svoj račun.... volim i sa drugima ali tu treba biti oprezan, bar dok ne upoznaš osobu.

Što se tiče medija...po meni je to sve komercijala i novac pogotovo ove nove emisije.... ne volim ih.... nije to humor za mene....

Vrh Dno