• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Slobodan Milošević

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Heroj i žrtva ili samo čovek? Sedam godina od njegove smrti a još mnoge nepoznanice u vezi njegove smrti. Istorija će imati zadnju reč.

grob.jpg

http://www.telegraf.rs/vesti/politika/586364-sedam-godina-od-smrti-slobodana-milosevica

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
Heroj svakako nije. Žrtva?! Čega?

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Zar nije heroj što je bio u Hagu, žrtva režima.... i Haga....????

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
Naravno da nije, jer je u Hagu bio i Haradinaj i Gotovina i da ne nabrajam više. Biti u Hagu nije dokaz herojstva. Svojim potpisom je dao saglasnost na nadležnost Sudu u Hagu da sudi onima koji su odgovorni za ratne zločine na teritoriji bivše SFRJ. O samom sudu nemam dobro mišljenje, ali to ne menja moje mišljenje o Miloševiću. Svojom politikom je doprineo razbijanju Jugoslavije. Takođe ga smatram odgovornim i za građanski na tlu bivše SFRJ. To je političar koji Sbiji i njenim gražanima ništa dobro nije dao.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
A vala ni ovi posle njega.... Imali smo bar posao, jeste bila inflacija i one silne nule, da kažem bezvredne ali za 7 - 15 maraka imala sam pun zamrzivać, dva frižidera i nisam bila gladna... Tebi svaka čast na tvom mišljenju, gledaš i sa pravničkog ugla, ali ja sam bila zadovoljna, imala sam posao.... 2002.god. sam ostala i bez toga.... bila sam na hlebu svekrvine penzije.... posle njega sve je veća dubioza za ovaj narod.. Građanski rat u SFRJ je počeo u Sloveniji, deca su pobijena i on je kriv za to, zar ne????:o

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
I ja sam 90-ih imao posao i radio sam za 20 DEM.
Ne kažem da je svima sada bolje, ali meni jeste. U svakom slučaju, bez obzira na pojedinačne sudbine, generalno ipak živimo bolje. Ne gledam ovo sa pravničkog, već ugla osobe koja je živela u zemlji u kojoj je on vladao. Bilo i nepovratilo se.
Rat je započet u Sloveniji, ali to ne umanjuje njegovu odgovornost. Nisam napisao niti mislim da je on jedini odgovoran, ali je u krugu od 5-6 čoveka koji su se igrali sudbinama 20-ak miliona ljudi u SFRJ. On po cenu rata nije hteo da dozvoli raspad Jugoslavije. A pri tome nije imao grama mozga da shvati da je pao Berlinski zid, da je Amerika porazila Rusiju, da nijedna zemlja od uticaja neće mu dati podršku za njegovu pogubnu politiku očuvanja SFRJ. Voditi jednu zemlju, biti njen lider ne znači da se trebaš boriti za kosmičku pravdu, već pronaći zaklon i utočište u ovom nepravednom svetu, po cenu da sebe poniziš a za dobrobit svoga naroda.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Istina da je on bio okružen sa 5 - 6 ljudi, ali ti ljudi su hteli svako svoju državu.. SFRJ se je raspala još posle Tita.... svako je vikao na svoju stranu koliko je mogao i hteo... Jedino je on bio za očuvanje te teritorije....Bio je Idealista,i grešio ko i svaki čovek... ali najveću krivicu je odigrala žena... Šta je posle njega. med i mleko????... sve veća propast i beda, beda naroda...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.373
Horoskop
Ovan
Što se ove teme tiče, poštujem svako mišljenje, ali ja više ovde neću diskutovati, jer taj čovek nije vredan nijednog mog slovceta. Laka mu zemlja.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Vala ni ja... Laka mu ova zemlja...

Vrh Dno