Skuvali smo, skuvaćemo, super je ispalo ..........

Skitnica

Fatal woman
Član od
13.11.2011
Reakcije
874
Horoskop
Ribe
Mirisni kruh sa suvim voćem ili Bozicna pogaca

Tjesto:
40 dag glatkog brašna
2 žličice meda
4 dag kvasca
5 dag šećera
pola žličice soli
125 ml mlakog mlijeka
20 dag maslaca
1 vanilin šećer

korica od jednog limuna
korica od jedne naranče
sok od pola limuna
1 žličicu rakije (ili ruma)
sitno narezano suvo voće(suve šljive, bademi, celi lješnjaci, kajsije, grozdzice...)

U posudu prosijati brašno, dodati sol,dodati med u sredini napraviti udubljenje te u njega razmrviti kvasac, dodati šećer, mlijeko pa napraviti kvas. Dok kvasac uzlazi, otopiti maslac u koji dodati vanilin šećer pa dodati kvasac i sve zajedno dobro promešati.
U tjesto dodati narezano suvo voće,naribanu koricu od limuna, naribanu koricu od naranče, limunov sok i rakiju. Sve dobro zamijesiti i ostaviti pokriveno na toplom da uzlazi oko 40 minuta.
Zatim tijesto premijestiti, oblikovati i staviti u namašten kalup. Neka još 15 minuta stoji na toplome.
Peći sat vremena u pećnici zagrijanoj na 180 st.C.
Pečeno, još toplo premazati maslacem i bogato posuti šećerom u prahu.

Prijatno :)

Skitnica

Fatal woman
Član od
13.11.2011
Reakcije
874
Horoskop
Ribe
Da zove se i tako :) .A u mojoj porodicu to se pravi vec vekovima za Bozic.:)

saska

penelopa
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
skitnice3,a kako oblikujes?pravis da bude kao vekna hleba?:unsure:

Skitnica

Fatal woman
Član od
13.11.2011
Reakcije
874
Horoskop
Ribe
Kisela repa sa suvim rebarcima

1kg kisele repe
3-4 suva svinjsa rebarca
1lovorov list
1povrcna kocka za supicu
1manja glavica crvenog luka
2-3glavice belog luka
10dkg slnine izrezane na kocke

U veliku serpu stavimo repu i suva rebarca da se kuvaju, dolijemo vode tek toliko da sve prekrije.Dodamo lovorov list, povrcnu kocku za supu i kada prokljuca kuvamo na umerenoj vatri jos jedno od 45min do 60 min.Pazimo da se repa ne prekuva.U medjuvremenu dok se repa kuva dolivamo toplu vodu.Uvek moramo paziti da repa ne bude bez vode.
Onda napravimo zaprsku: Na masti preprzimo crveni i beli luk, dodamo slaninicu, biberimo i proprzimo.Sve to skupa saspemo u repu i ostavimo da repa kuva jos jedno 15min.Repa se moze posluziti i sa kiselim vrhnjem.Solite i biberite po ukusu.
Prijatno

saska

penelopa
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
Perece
1kvasac izmrviti u 2,5dl mlakog mleka,dodati kasikicu secera i soli.sacekati da -proradi-,sipati u posudu,dodati jos jednu kasikicu soli i 1 veliku kasiku secera,komadic maslaca i zamesiti brasnom.testo treba da je mekano.pustiti da malo naraste,ne previse.za to vreme upliti rernu na 150c,premesiti testo i otkidati loptice koje na podloxi posutoj brasnom razvlaciti u traku od koje praviti perece.svaku perecu prvo premazati kratko umucenim belancem,a zatim nakapati gustu smesu napravljenu od brasna razmucenog sa vodom u koju se takodje doda 1 kasicica soli.peci na 220c dok ne porumene.

Lujka

Suspendovan nalog
Član od
15.09.2009
Reakcije
1.277
Horoskop
Vodolija
Stavi i ovde sliku, prelepo izgledaju. :thumbsup:

Skitnica

Fatal woman
Član od
13.11.2011
Reakcije
874
Horoskop
Ribe
Ovo cu da pravim sigurno.Hvala, Zlocko:)Super je:thumbsup:

Tony Montana

Šalabajzer
Član od
04.11.2011
Reakcije
858
Horoskop
Ribe
Kuvam upravo ... slatki kupus ala Tony ....

Uzmeš manju glavicu slatkog kupusa, i veću dimljenu svinjsku butkicu (onu što nisi siguran jel od svinje ili nilskog konja:D ) sve to smućkaš sa povrćem i začinima i onda kad se sve lepo raskuva, baciš višak kupusa (čitaj sve) i pojedeš butkicu sa renom :p ... i stvarno ne znam zašto ljudi ne vole sladak kupus :o
IMG_20120128_130643.jpg

saska

penelopa
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
Zito sa slagom
Pola kilograma oprane i prociscene(ima svasta u kesici)psenice kuvati dok ne pocne da puca,pri kraju dodati jedan struk vanile(naravno,raseci po sredini)..samleti na masini za meso na sitniju sajblu (kako je zovu kod nas).Dodati meda,ili secera u prahu,zavisi od ukusa,narendane cokolade,mlevennih oraha,zele bombona,malo soka od limuna,malo kore od narandze(neko stavi malo ruma,neko mlevenih smokvi)..elem sve dobro izmesati u ciniji i odozgo umutiti slaga po zelji,pa onda opet po njemu rendanu cokoladu...mozete dodavati ili oduzimati po volji..

Amy-

Poznata ličnost
Član od
16.11.2010
Reakcije
646
Horoskop
Ovan
pre par meseci sam na netu pronasla ovaj recept i od tada cesto pravim ovu pilecu corbicu.....

• 3 lista dimljene sunke-seckane na kockice
  • 500 g pileceg belog mesa-seckanog
  • 25 g maslac
  • 3 srednja krompira-seckana na kockica
  • 3 srednja luka-seckana
  • 600 ml pilece supe (napravljene od kocke)
  • 600 ml mleka
  • 100 g kukuruza u zrnu
  • 150 ml pavlake za kuvanje
  • 2 kasike seckanog persunovog lista
  • zacini (so, biber, vegeta)
U vecoj serpi prziti sunku i piletinu 10 minuta. Dodati maslac, krompir i luk i kuvati sledecih 15 minuta, stalno mesajuci.
Sada dodati supu od piletine i mleko, pustiti da zakuva potom smanjiti i kuvati narednih 45 minuta. Zaciniti solju, vegetom i biberom po ukusu. Kukuruz dodajemo u pola kuvanja jer njemu netreba mnogo. Nakon 45 minuta kuvanja corbi dodati pavlaku za kuvanje i persun, kuvati jos samo 5 minuta i corba je spremna za serviranje.

Tony Montana

Šalabajzer
Član od
04.11.2011
Reakcije
858
Horoskop
Ribe
Neobična kombinacija u ovoj pilećoj čorbici (jel se misli na smrznuti kukuruz) ....

Tony Montana

Šalabajzer
Član od
04.11.2011
Reakcije
858
Horoskop
Ribe
Može da bidne zmrznuti i iz konzerve :p

saska

penelopa
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
Dakle,prosle nedelje sam pravila Palacinke u satou..jeste to stari recept,dosta se pravi kod nas,ali mogu se dodati razne inovacije...moji ih jako vole,a posto su isprobane i odlicno ispale,evo recepta.

Palacinke zamesiti klasicno.verujem da nema ko to ne zna.Palacinke se pune mlevenim orasima pomesanim s jednim ili dva vanil secera,zavisno od ukusa i redjaju se u poluduboku posudu presecene na pola.
Sato se sprema na sledeci nacin-2zumanca sa 1oog secera se lagano mesajuci kuvaju na pari,zasebno se stavi 1dlcrnog vina sa 1oog secera i pusti da provri dok se secer ne rastopi.zatim se lagano sipajuci dodaje u zumanca mesajuci dok se ne dobije kremasti preliv.posto ume da bude zamorno da se mesa na pari,ja sam to prilagodila,tako sto sve to lepo mesam u plitkoj serpici na elektricnoj ringli smanjenoj na najmanje.plin nije pogodan jer ce da zagori(isprobano:unsure:).zatim se smesa lagano preliva preko palacinki.kada se prohladi bude lepa hrskava glazurica,socna iznutra.uz to mozete posluziti kugle nekog sladoleda,slaga..po volji.

a ja bih volela da mi neko postavi dobar recept za chizcake,proveren..svi koje sam dobila nisu mi se dopali,nesto ne stima.

Vrh Dno