• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Skromnost

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da li je skromnost zaista vrlina?

Ako smo skromni samo zato što smatramo da je to vrlina, zar onda ona to jeste?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja sam skromna zato sto nemam uslova da ne budem. Da li je to vrlina ili ne, tesko je reci. No, posto ja kao drugu krajnosti skromnosti shvatam razmazenost, koju organski ne podnosim, onda skromnost cenim. Cenim je zato sto treba umeti zadovoljiti svoje apetite prema sopstvenim mogucnostima.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Skromnost... Neko mora da bude skroman, neko jeste skroman jer je tako i vaspitavan, neko glumi da je skroman dok ga bolje ne upoznate. Svako od ovih tipova ima svoje razloge, opravdane, nisu negativni.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja mu dodjem u ove prve dve grupe. :genije:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja ne znam sto je Stemis ovog krstio kao genija, kad mi deluje kao retardiran, al ajd :laugh:

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
Skromni ljudi su meni uvek privlacniji, treba uvek biti skroman, pa makar to bila i gluma...ne treba biti napadan, jer ljudi ne vole napadne ljude, barem ja :p
zato vise volim ljude koji su skromni, i zadovoljni sa onim sto imaju...to cuvaju, i cene :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.293
Horoskop
Ovan
Trudim se da budem skroman u onim situacijama kada od nekog imam više. To se pre svega odnosi na materijalnu situaciju. To po meni nije lažna skromnost, nadam se da razumete šta hoću reći. Ponekad uživam da ne budem skroman, svestran sam. Ili dvoličan. Kako god. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ali pozitivno dvolican :roflmao:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.704
Horoskop
Lav
Znam da nisam napadna osoba, a da li sam skromna ili ne, to mogu da kažu drugi, porodica, prijatelji, vi na forumu.:)
Skromnost, po nekom nepisanom pravilu spada u vrline, ali ponekad bude i mana..lošije prođu u životu oni koji su skromni od onih koji su napadni.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Skromna sam a zašto ne bi bila... ne patim od imanja previše, od dizanja glave zbog nekog uspeha ili sreće... možda je to posledica vaspitanja ili samog života.... ko zna....

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.747
Horoskop
Ribe
"Скроман је неко ко се не истиче у односу на друге, ко се не хвали својим успесима и постигнућима, ко чека да други буду ти који ће приметити његове квалитете. А када је други заиста похвале, скромна особа по правилу је та која сама дисквалификује властити успех, показујући да јој је непријатно када је други хвале и негирајући да је успела са циљем да буде примећена и похваљена.

Ова врста скромности је у ствари одраз унутрашњег става особе према самој себи. Она сама о себи мисли да није „ништа посебно”, да је обична, да спада у „мале” људе. И зато је оваква врста скромности повезана са искривљеном сликом о себи у којој људи отписују или постојање или важност својих стварних квалитета.

Скромно одбијање туђих похвала не мора да буде директни израз негативне слике о себи. Некада се на исти такав начин понашају људи са супротно искривљеном, „надуваном” сликом о себи. У том случају то није израз скромности, већ израз развијених социјалних вештина којима се превентивно неутралише завист других људи."
politika.rs

Pa, da li ste skromni? Skromno priznajem da nemam pojma, mislim da jesam :)

Sopingholicarka

Novajlija
Učlanjen(a)
12.01.2016.
Broj reagovanja
19
Horoskop
Škorpija
Skromnost je velika vrlina. Kao da sa sobom nosi neki mir. Skromna osoba ne trazi puno da bi bila srecna. Mozda je to i bolje jer pre ispunjavamo nase zelje i pre dostizemo neku satisfakciju.Uvek je bilo i bice veoma ambicioznih ljudi koji se ne zadovoljavaju malim stvarima, koji zele novac, moc, status. To je na neki nacin drugaciji put od skomnosti.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.293
Horoskop
Ovan
Skromnost je velika vrlina. Kao da sa sobom nosi neki mir. Skromna osoba ne trazi puno da bi bila srecna. Mozda je to i bolje jer pre ispunjavamo nase zelje i pre dostizemo neku satisfakciju.Uvek je bilo i bice veoma ambicioznih ljudi koji se ne zadovoljavaju malim stvarima, koji zele novac, moc, status. To je na neki nacin drugaciji put od skomnosti.
Svaka ti je na mestu. Ne mogu za sebe da kazem da sam u potpunosi skromna osoba, ne, nisam, i bas zato znam da si potpuno u pravu. :thumbsup:

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Duško Radović je rekao, napisao:

"Skromnost nije za svakoga. Ona lepo stoji samo onima koji bi imali zbog čega biti neskromni."

Vrh Dno