Skrivena prisutnost na forumu

Da li vam smeta skriveni status člana koji je prisutan i prijavljen na forumu?

• Da

Votes: 3 42,9%
  • Ne

Votes: 1 14,3%
  • Nemam neko posebno mišljenje

Votes: 1 14,3%
  • To je pravo i izbor svakog člana

Votes: 2 28,6%

• Total voters
    7

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Kao što verovatno znate, forum sadrži opciju da član može sakriti svoje prisutstvo na forumu od ostalih članova, ali ne i od uredništva. Dakle, urednik uvek može da vidi ko je prisutan, kao i da vidi ko koristi skrivenu prisutnost. Tu opciju i ja koristim kada radim nešto na forumu, sa drugim nalogom, ne sa ovim, kako bih na miru odradio ono što želim na forumu.
Iskreno, ponekad mi smeta kada vidim da je član skriven, ali s druge strane želim i da omogućim pravo članu na izbor. Mislim da se isključenje ove opcije ne kosi sa pravom na privatnost, ali bih ipak želeo vaše mišljenje o ovoj opciji, da li vam smeta ili ne, da li je treba ukinuti ili ne.
To što meni smeta je zapravo iz sebičnih razloga, jer želim da se vidi da je na forumu neko prisutan. Dakle, da me ne bi pogrešno shvatili, meni lično to ne smeta, ali msatram da je za sam forum bolje da se vidi da je član prisutan, Na kraju, želim da dodam da urednicima ne dozvoljavam da izaberu ovu opciju, ne znam koliko im to prija ili ne, ali to je moj stav i to neću tolerisati kada su urednici u pitanju.
Molio bih vas da glasate u anketi, ukoliko ne želite ništa posebno da napišete u ovoj temi.
Takođe, molio bih članove koji koriste ovu opciju da ne shvate ovu temu kao da nešto imam protiv njih, već sam naveo da je to pravo svakog člana, ali želim da pokrenem ovu akciju kako bih dobio vaše mišljenje, jer smatram da bi možda, ponavljam možda, za sam forum bilo bolje da te opcije nema.
PS. Anketa je anonimna, tako da niko ne može videti kako ste glasali. :) Ja, naravno, neću glasati.

Icy

White Wolfess
Kolonista
Moje skromno desetogodišnje forumaško iskustvo govori da je postojanje te opcije prirodna pojava koliko i postojanje samog foruma. E sad, kada je forum mlad, kada ga treba razvijati, kada je bitno da se vidi da tu ima nekih ljudi, da ti ljudi tu nešto pišu, da nisu (ne dao Bog) botovi ili neumorni moderator koji održava 20 fake naloga.. onda jeste poželjno da se skrivenost ne koristi. Opcija kao takva ostavljena je na dobru volju forumaša. Nikoga ni na šta ne treba terati. Ako neko želi da doprinese boljoj prezentaciji foruma, ostaviće tu opciju, ako ne želi, Bože moj, neće pasti nebo na nas :)

anuška

Kolonista
Kolonista
Primetila sam već odavno da se neki članovi skrivaju, što se i vidi na popisu prisutnih. Nemam običaj ni potrebu skrivanja jer smatram da me nitko ne ometa u ničemu ni kad sam "vidljiva". Nije da mi smeta, ako je opcija ponuđena, svatko ima pravo da ju slobodno iskoristi. Ali, ne vidim u tome nikakvu svrhu.

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Možda treba da postoji, ako se to nekima sviđa. Ne znam kako bi izgledalo da se na neko vreme ukine, koliko bi ljudi dolazilo.
Ja ne koristim tu opciju, nikada je nisam koristila ni na jednom forumu, nemam razloga da se krijem.

Icy

White Wolfess
Kolonista
Evo kako je bilo na nekim forumima koje sam posećivala. Sve je stvar zasluge. Zaivsno od toga koliko neko posećuje forum, koliko je aktivan i učestvuje - srazmerno tome dobija mogućnosti i opcije na korišćenje. Čak je bilo i plaćenih članova, koji su mogli skromnom uplatom preko mobilnog telefona da kupe tzv VIP pristup na 1-3 meseca. Ukoliko je forum mlad a zajednica malobrojna, skrivanje je zaista besmislena opcija..

anuška

Kolonista
Kolonista
Glasanje je tajno i čuva privatnost glasača, a kad se da mišljenje, oda se identitet :laugh: Šalu na stranu, ne vidim ništa u skrivanju ovde. Forum je mali i ima malo članova i lepo je videti kada su svi prisutni prijavljeni, kao prava ekipa koja je tu da se druži. Ovako izgleda, kada se neki skrivaju, kao da se kriju pred nekima i nečem.. Skrivanje nije ništa novo, već su se mnogi ovde i ranije skrivali, a zašto to rade, ako neće otvoreno da kažu, mi ostali možemo samo da nagađamo :rolleyes:

Sviđa im se: Icy

Dragana - vava

Kolonista
Kolonista
Evo mene na kratko u prolazu. Pun pogodak za ovu odluku :thumbsup:
Na forum se uglavnom nisam prijavljivala kada preko e-maila u trku pročitam poruke :oops:
Ali što me nerviraju GOSTI :sour: Pa niko nikoga ne tera da piše i komunicira - čitanje nije zabranjeno, ali daj da se vidimo ko je tu :D
I šefe...opet imaš lepu frizuru x3x3x3