Second hand prodavnice sve traženije

anuška

Poznata ličnost
Član

S obzirom da se budžet sve većeg broja ljudi smanjuje, postalo je uobičajeno da se štedi na nekim stvarima. Nužne stvari, kao što su hrana, računi, benzin... moraju da se uračunaju u troškove, ali zato štedimo na ostalome, kozmetici, odeći, obući, izlascima... Poslednjih godina pojavile su se prodavnice koje daju priliku i onima manje situiranima da se obuku i da pritom izgledaju lepo i, često i originalno. To su second hand prodavnice (ništa novo jer u svetu već dugo postoje, ali kod nas tek sada postaju popularni). Takvih mesta sve je više, a nude odeću iz druge ruke, često po iznimno povoljnim cenama. Mnogima se ideja nošenja odeće iz druge ruke ne sviđa, ali vredno je napomenuti da je ona većinom odlično sačuvana i malo nošena, a često je reč i o dizajnerskim komadima.

Da li imate neki komad odeće iz second hand prodavnice ili niste tip za to?

Amy-

Poznata ličnost
Član
....ja sam ti tip osobe za sve....:zbunjen:.....jmam par komada odeće iz sekendice :D....radnje ovog tipa prvi put posetila sam pre više godina kada sam počela da volontiram i trebala mi je malo ozbiljnija odeća....nisam mogla u farmerkama i tesnim bluzicama......a nisam imala ni para.. pa sam kupila par stvarčica...

....mada čini mi se da ni tu odeća više nije tako povoljna.....a i kod nas u Srbiji ima dosta stare odeće koja je totalno bezveze...tako da stalno mora da se visi po tim radnjama kako bi se ulovilo nešto pristojno.....

lasta

Poznata ličnost
Član
Nemam, ali cu skoro da imam :). U blizini posla se otvorio jedan veliki sh i na izlogu je jedan predivan prekrasan sve pre pre đemper , a patim za njima, pogotovo onim finim dugim pletenim :), i to samo 30 kn, tako da mi je u planu uci i kupit ga :). Nije da nemam zbog predrasuda, prosto nisam tip koji voli rondati. Ja znam sto mi treba, udem tipa sto znam HM i u pet minuta predem celi, ako mi nis nije zapelo za oko...idem do drugog ducana. Dosta cesto se vratim a da nisam uzela nista :(. Tako kako je Amy navela u sh bi se vjerovatno trebalo zadrzati a to prosto ne mogu, nisam tip za to. No kako je ovo na izlogu i znam da ga zelim, u subotu will be my :)

Amy-

Poznata ličnost
Član
Obično donji veš kupujem u tim prodavnicama. :wacky:
Da i šorc za kupanje. Ali stvarno! :)
....lično nikada nisam videla da se u tim radnjama prodaje veš...:zbunjen:

....i sada ozbiljno...zamislite neku bakicu koja ima penziju 150evra....i treba joj jakna.....ili kaput...od svoje penzije teško da može sebi da priušti novu odeću...pa čak i da ode na buvlju pijacu....a u sh radnjama može da kupi za 10 evra kaput.....za 2 evra pamačnu majcu....za određene slojeve društva te radnje su dobrodošle....

anuška

Poznata ličnost
Član
nije loše zaleteti se u sh i potražiti nešto. Cene su dobre, a može da se nađe nešto sasvim ok. Uglavnom je roba malo nošena ili nenošena i dobro uščuvana. Jedino, istina, treba da se izdvoji više vremena nego za ostale prodavnice jer se treba dobro istražiti.
@lasto, želim ti sretnu kupovinu đempera :thumbsup::) cena mu je više nego pre... pre...dobra :)

Džudi72

Neobaveštena
Član
Do sada sam bila nekoliko puta u radnji na mom kraju. Kupila sam samo jedne pantalone. Ostale stvari mi se ne sviđaju. Ako u gradu naletim na takvu radnju, pogledaću šta ima. Nemam problema sa tim što je to sh.

Insajder

grrrrr
Član
odeću nikad ne kupujem polovnu, možda nešto od alata ili tehnike ako je u Guter zustand
ima jedna radnja polovne robe ovde gde se stalno vrzmam pa nekad ulovim koji dobar set alata ili zvučnike recimo

Beba

Poznata ličnost
Član
Nemam predrasude što se toga tiče. Kupujem gde šta nadjem , naravno da mi odgovara. Moja školska drugarica ima SH
nije daleko od mene.
Dugo, dugo kada su se prodavnice takve vrste otvorile nisam ulazila u njih. Možda zbog toga što sam sledila neki svoj stil, radila u samom centru grada, i u svakom momentu znala gde šta ima , tamo i kupovala.
I dalje volim po starom, ali vrlo često me prijateljica pozove kada dobije robu i prvo izdvoji ono što je novo. Vrlo lepe stvarčice sam nalazila. Najviše za leto. Jednu prelepu lanenu haljinu za koju su me mnogi pitali gde sam je kupila i nisu verovali kada sam rekla.
Tako da se držim pravila, treba sve obići i videti pa...

Njavica

Dreamer.
Član
Nisam imala prilike da tamo idem, al opet da mi se tamo nesto svidi od odece, kupila bih bez ikakvog razmisljanja.
Mada, i dobru ideju sam dobila preko jedne fejsbuk stranice... Zene tamo kupuju neke kosulje siroke ili tako neki komad odece, i prekrajaju ga, da bi na kraju dobile bas lep komad odece. Jeftino a na kraju i bude mnogo lepo :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Bio sam jednom u Sokobanji... Zima, neki seminar. Bazen u hotelu, a ja gologuzan!!!
I da ne beše SH radnje, i ostao bi, jer nigde nosam mogao naći kupaći dres. :D

Beba

Poznata ličnost
Član
Nedavno sam bila u Novom Sadu kod dece i na putu od autobuske do njih ima jedan SH koji se izdvaja od ostalih, ima puno novih stvari...Sećam se prošle godine kupila sam u njemu jednu bluzu i ko god je video pitao me je gde sam kupila savršena je... Obratim ja pažnju, znači i nedavno i udjem unutra. U startu vidim košulju sitno crno belo karirana, probam je za prilike preko farmerki, helanki ...za destinacije na brzinu do grada, prodavnice odlična. Čak me je i ćerka koja me inače kritikuje kada kažem da je nešto iz SH, pitala odakle ti ta košulja ali onako zainteresovano...svidela joj se.
Svakako da su to samo delovi garderobe najčešće za leto i koji su samo deo garderobe koja je daleko iznad njih.

Landa

Poznata ličnost
Član
Razmisljam da i ja jednu takvu prodavnicu otvorim. Kod mene ih ima prilicno.Nekoliko dizajnerskih.Zbilja se moze naci jako dobrih krpica cak i novih -ne nosene. Ja to razumijem da je moguce -imam i ja takvih stvari.

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Ovde? Roba je iz inostranstva,kupuje se na dzakove. :) U mom mestu sam jedared usla u jednu sh prodavnicu. Uzasno je smrdelo,odeca iz bog te pita kog veka,totalno out tako da neka hvala. U vecim gradovima verujem da moze da se nadje dobrih komada garderobe i ne tako retko novih. Ja imam dvoje pantalona sa etiketom jos uvek,nisu kupljene u sh vec u obicnom butiku,ali su bile snizene na evro (snizenja u Holandiji) tako da moguce da se dosta nove robe tako ubaci u sh radnjice.

Sto pitas? Da neces neki biznis da pokreces? :)

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Jedna prijateljica je doktorirala na ovoj temi:

"Što "volim" ove čistunice koje imaju averziju prema second hand garderobi. Kao, ko zna ko je sve to akao, a ja treba da obučem...A qrac što je neko drugi akao pre vas, to se ne važi, m?"

(izvinjavam se ako je "prejako" ali je surova istina, zar ne?) <3

Vrh Dno