• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Sami ste na forumu? Dok Vam je podstanar u glavi, niste sami...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Razmišljam o tome kako sam ponovo sama na forumu i kako sada nema smisla da otvaram novu temu.. Ne mogu odmah da dobijem odgovor :)

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.102
Horoskop
Ovan
Dzudić ja sam sad tu trebala si da otvoriš temu znaš da sam ja noćna ptica trakalica :laugh:

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
857
Horoskop
Vodolija
Сама? Па добро, некад је лепо и бити сам. Тренутно сам сама и код куће. Деца су напољу, играју се. Муж се још није вратио са посла. Крчка ми се потаж од броколија на шпорету и мада ће финале бити укусно, то није један од омиљених мириса када се нешто спрема. Исто је и са слатким купусом.
И што би рекао главни глумац из једне домаће серије коју не волим, а највише због тога што се милионити пут репризира и зато што су је развукли до бесвести, мада је тема била ок и могла да стане у 10 епизода, и тако...

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.102
Horoskop
Ovan
potaaažžž...kako to maestralno zvučiiii...........

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Sama na forumu. Pijem večernju kafu, misli lete na sve strane i nikako ne mogu da nateram sebe da napišem deset strana novog pisanija.

Razmišljam kako mnogi moji net poznanici -blogeri kukaju da su bez para, bez stalnog zaposlenja i onda vidim da su objavili knjigu, zbirku priča, zbirku pesama..Pitam se, evo već mesecima se pitam- kako?

Ne mogu da verujem da im poznanici-prijatelji-rođaci pozajmljuju novac kako bi objavili knjigu..

Možda nisam u toku, nisam in..Ljudi pozajmljuju novac od rođaka i prijatelja kako bi platili struju, uplatili ratu za kreditnu karticu i sl- to su neke prave, životne potrebe.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
857
Horoskop
Vodolija
Eh, da. Svi smo mi različiti i drugačije reagujemo u situacijama koje nam se dešavaju. Kod mene u preduzeću ima ljudi koji prave biznis plan od solidarne pomoći, ja se uvek molim Bagu da mi nikada ne zatreba. Dobro, stava sam i da treba dati onom koji traži, jer ne znaš dok nisi u tuđim cipelama. Ko zloupotrebljava, njemu na dušu. Mislim, ima i onih koji stalno nešto presipaju iz šupljeg u prazno, uzimaju kredite, administrativne zabrane, mogu da pozajme od bilo koga. S druge strane, kada uđem u banku (u retkim prilikama jer koristim bankomate, plaćam karticama i on line) oni se čude i lome da mi "uvale" neki svoj proizvod. Namam ni dozvoljeni minus, ni čekove, ništa. Što bi naš narod rekao teglim se koliki mi je guber. Da moram da pozajmim, ima par ljudi samo od kojih bi to mogla. Ne znam, to je valjda stvar vaspitanja, kod mene pomalo i časti.
E sad, da li mi se čini nekad da muljatori bolje prođu - da. Da li bih mogla tako - ne. Dakle, iako mi se na trenutak učini da je nekome zbog liberalnijih stavova lakše, ne mogu, neću, ne želim da se menjam, posebno ne u ovim godinama. I postoji i taj momenat da se nisam našla u nekoj baš lopšoj situaciji. Možda tada ljudi drugačije razmišljaju. Sigurno.
Znam da mi se desilo da neki prijatelji, koji su se zadužili do guše, pa čakspetljali i sa nekim lošim momcima, traže novac na zajam. U daljem tekstu, ne da vrate tim ljudima, već da odu na odmor kako bi lakše prevazišli stres. Nama šanse. Ne podpirujem negativno ponašanje :D Nismo im pozajmili.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Ja sam ta koja je stalno u kreditu :( Ne bih bila da nisam napravila pogrešan korak- otvorila sam neku radnju na lošem mestu, sa visokom kirijom..preduga priča..
Radnja odavno ne radi, svi porezi uredno plaćeni, ali sam ostala sa kreditom...Na taj način-sa kreditom sam sredila stan, prvo jedan, pa drugi..nameštaj obnovila, obnovila kompletnu belu tehniku..

I eto, dugujem samo banci, tj plaćam rate, nemam kreditne kartice i sl. Ne dugujem državi za komunalije i sl. U solidnom sam plusu kada je porez u pitanju-na imovinu.

Dajem novac na zajam sestri kad je u nekoj frci i komšijama kada im stvarno gori pod nogama.

A što se tiče knjige..novac bih mogla da tražim jedino od bogatih rođaka sa mamine strane koji žive u Australiji, ali bih poslala tom ujaku i ujni rukopis, da vide šta sponzorišu..ali bih tokom vremena sigurno vratila taj novac..

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.888
Horoskop
Lav
Dan je svanuo, seda je i dalje tu. Ne, nije bio san. :(
Posmatram je - baš je bela. Ne znam jel samo ja traumatično doživeh ovaj događaj, al majku mu tešila sam se do noćaš da sam još mlada. Pa tek mi je 25 godinica :(
Inače sutra idem da se šišam, ne zbog sede, ugovoreno pre nje, al sad se pitam šta da joj radim. Sečem - ostavim..? Farbanje ne dolazi u obzir. Sreća pa se ne vidi uvek, a nekad i štrči, noćas mi je baš bola oči :(
To mi je hvala od moje kose, pažene i mažene i zaštićene ko beli medved. Pa našta bih ličila da sam je izlagala hemiji, farbi i ostalim čudesima. :ljut:
Njaaks, izdeprimira me ovo.

8 godina kasnije...Rekla bih samoj sebi koliko sam napredovala od ove jedne, ali ne vidoh sosptvenu kosu od farbe vec pola godine. Ali mislim da je sa komada jedan napredovala do nekih 20 %

Simpaticno mi je ovoliko deprimiranje zbog jedne sede, a jos simpaticniji sefov savet isprod, da je samo prva sok, sve ostrale lakse se podnose. Evo ja sjajno podnosim otkako se farbam :laugh:

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Sama na forumu. Pijem kafu i razmišljam kako mi se spava. Loše sam spavala, i ustala sam rano ( ne znam zašto ).

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Ponedeljak. Mnogima radno vreme još traje. Možda je zato forum prazan.
Nije, ja sam tu :)
Dobar dan forume, dobar dan forumaši, ma gde da ste :)

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.775
Horoskop
Devica
Cekam jos nekih sat i po smene da istekne pa da konacno idem u moj divni krevet.
Pocela sam da tesim sebe sa onim, strpi se jos koji mesec nije ovo toliko strasno al malo me smara ovo sedenje celu noc bez ikakve kocentracije za bilo sta. :D
otud me i nema toliko aktivno ovde
Zelim vam svima dobro jutro, a sebi vala laku noc uskoro :d

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Dobar dan forumaši i forumašice :)

Izgleda da sam ja sama na forumu sa podstanarima, ali...ovo postaje tradicija..pišem ovde uvek kad pijem kafu :genije::laugh:

Vrh Dno