Sam svoj majstor

simpleman

Suspendovan nalog
Bravo druže ili gospodine, da sam te sreo malo ranije na ovome forumu pitao bih te za savet ili eventualno pomoć,naime traka za trčanje koju posedujem odjednom je stala sa radom a moj komšija je sumnjao na elektroniku dok sam ja tvrdio da je nešto sa elektromotorom.Za svaki slučaj sam prvo počeo od el.motora koji sam skinuo i rastavio i ispostavilo se da je moja dijagnoza bila ispravna,torziona opruga što gura četkicu je pukla i samim tim traka nije htela da se pokreće pošto nije dobijala struju.Tražio sam svuda da kupim tu oprugicu ali nigde ne nadjoh te smo ja i komšija sami smislili rešenje,od jedne stare brave koja poseduje skoro identičnu oprugu smo istu preradili i doradili te sada traka radi ko sat.Nego imaš li tih torzionih oprugica za el.motor ili možda znaš gde se mogu kupiti,problem je izgleda pronaći i ovu dimenziju četkica 10*16*20.Četkice su još u redu ali bih volio imati rezervne.Pozdrav!

Električar

Suspendovan nalog
Bravo druže ili gospodine, da sam te sreo malo ranije na ovome forumu pitao bih te za savet ili eventualno pomoć,naime traka za trčanje koju posedujem odjednom je stala sa radom a moj komšija je sumnjao na elektroniku dok sam ja tvrdio da je nešto sa elektromotorom.Za svaki slučaj sam prvo počeo od el.motora koji sam skinuo i rastavio i ispostavilo se da je moja dijagnoza bila ispravna,torziona opruga što gura četkicu je pukla i samim tim traka nije htela da se pokreće pošto nije dobijala struju.Tražio sam svuda da kupim tu oprugicu ali nigde ne nadjoh te smo ja i komšija sami smislili rešenje,od jedne stare brave koja poseduje skoro identičnu oprugu smo istu preradili i doradili te sada traka radi ko sat.Nego imaš li tih torzionih oprugica za el.motor ili možda znaš gde se mogu kupiti,problem je izgleda pronaći i ovu dimenziju četkica 10*16*20.Četkice su još u redu ali bih volio imati rezervne.Pozdrav!
Mogu se raspitati.

Inače ja sam električar banderaš, postavljam nova strujna brojila, isključenja uključenja struje.

simpleman

Suspendovan nalog
Ma nije ovo ništa hitno,hteo sam samo imati rezervu ali ako slučajno pronadješ ili čuješ nešto bio bih ti zahvalan.Samo opušteno i bez obaveze:thumbsup:

simpleman

Suspendovan nalog
Imao sam malo slobodnog vremena,upotrebio malo mašte i od dve motike i bagrema napravio tzv. Helebardu,oružje koje je nekada bilo veoma efikasno.Ukrase kao i rukohvate sam uradio od komadića kože koje sam pronašao negde u radionici te dodao neke perlice.One x-eve sam gravirao pa ofarbao.Meni se svidja a bilo je I jeftino.jedino je bilo malo više posla oko zavarivanja I učvrščivanja svega.

Prilozi

simpleman

Suspendovan nalog
Ukoliko vam se polomi plastika na kljucu automobila,motocikla,skutera I sl. ovo je jedno od rešenja.Možete upotrebiti novčić koji vam odgovara ruci tj. dva,izbušite rupe i spojite nitnom.Sve je gotovo za 15-ak minuta a I lepo leži u ruci.ovo sam pravio za komšijin automobil i prezadovoljan je.

Prilozi

Električar

Suspendovan nalog
Osim menjanja sijalice i običnih kućnih poslova koje žene rade ne znam ništa da "majstorišem". Sve popravke po kući rade majstori ili moj teča :) ili zet, zavisi koliko su ozbiljni kvarovi u pitanju.

Da li radije zovete majstore ili prijatelje i rođake koji znaju da rade neke poslove ili imate alat i volite da sami popravljate šta treba u kući ili stanu?
Što se tiče struje ja popravljam sve.

Vrh Dno