(S)misao dana

Tihi

onaj što teče
Član
“Lepota traženja nije u nalaženju, nego u našoj odluci da tražimo.”

Mika Antić

T

Tokunaga

Gost
Smisao života, ne dana ...

Bio sam neporaženi šampion sve dok sam bio gladan, žedan i željan svega.
Kada sam prestao da budem gladan, žedan i željan svega - sve je izgubilo smisao ...

Mike Tyson

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea
G

Gea

Gost
Човек види у свету оно што носи у срцу ჱܓ

Taca

ona, stara
Član
Imamo Vulina koji je nosio Čea na grudima, zagovarao svetsku revoluciju. Onda se uselio u stan od 250 000€, nabacio sat od 15000 evra, osetio mekoću Hugo Bos odela i počeo da pljuje po mislećoj Srbiji, obučenoj u kinesku garderobu.

I imamo jednog Bogdanovića koji ima ugovor na 36 miliona dolara za tri godine i bar još toliko od reklama. A plače jer je njegov tim izgubio utakmicu. Plače i izvinjava se naciji.
❤

Da ponovim, učimo od najboljih.

Ksenija Ostojić

Tihi

onaj što teče
Član
Мудролије, плитке филозофије
Давим се на сувом без много логике
Свашта се прича, свашта се поручује

Ко у наше име о нама одлучује?

Zoran Kostic- Cane

Beba

Poznata ličnost
Član
:laugh: pamtim situacije po geografskom poreklu zbivanja.

Brus, Kopaonik, lokalna prodavnica...
Dolazi žena (lokalac) , kupuje potrepštine i na kraju, kupi dve čokolade za decu vlasnika radnje. Uzima čokolade, onako upakovane ih lomi u kockice i vraća vlasniku.
Zašto ih lomi? Da gazda ne može ponovo da ih proda nego mora da ih da deci.
Neverovatno iskustvo. Podkopaoničko. :)
Setih se situacije u mojoj porodici, nije vezano za geografsko poreklo , ali me Gđa podseti.
U to vreme imali smo ne znam dve ili tri privatne prodavnice u kojima se izmedju ostalog prodavalo voće...jabuke, banane!
Dođoše nam jedno veče prijatelji, koji takođe imaju privatnu prodavnicu, prilaze mom sinu koji je tada bio osnovac i to niži, pružio mu punu kesu banana nasmejao se i rekao"Hajde, uzmi samo. znam da si željan pravih banana". A donekle je to bilo i istina jer je suprug svo voće kojem je prolazio rok trajanja donosio kući i najčešće su banane bile sa tačkicama, tamne...tj. kako oni kažu bljak:)

Taca

ona, stara
Član
"Psihotičan bolesnik nije neurotičar, a nije ni običan čovek sa malo ambicije. On je katkad, zaista, savest čovekova, pa i savest društva, RIZIK, IZAZOV i ŠANSA, ne samo sebi već i NAMA "

Vrh Dno