• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Rijaliti - p(rija li ti) ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Koliko smo "pukli" kao nacija, da li imamo pametnija posla ili smo okupirani tuđim životima?

Koliko vas ima pozitivno, a koliko negativno mišljenje, kakvi su vaši stavovi po pitanju "rijaliti" programa - Farma, Veliki brat, Luda kuća...da li smo možda svi jedna velika luda kuća?

Da li nam je život toliko dosadan i beznačajan da ga provedemo pored tv-a na najgori mogući način, gledajući druge kako se promovišu? U takvim programima često se pojavljuju i javne ličnosti što je još neverovatnije, dobijaju nagradu za to, promovišu se na vulgaran, jeftin i prost način, a sve to gledaju upravo oni slojevi društva koji ne znaju kako da spoje kraj s krajem u realnom životu.

Da li ti ljudi na tv-u nemaju pametnije ideje ili mi nemamo pametnija posla? Kako utiču ovakvi programi i emisije na mentalitet svih nas, a naročito najmlađih?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.833
Horoskop
Lav
Oh ovo je onaj tip teme koja otvara x pitanja u jednom drustvu.

Prvo da odgovorim na pitanje da li poztivino gledam na te emisije. Ne! Nikad ih gledala nisam, niti bih sebi dozovlila na to da gubim vreme. Generalno danasnji tv mediji nikad nizi nisu bili, pa ja tv maltene i ne gledam.
Sve sto znam sto se desava na takvim emisijama znam preko interneta ili iz necije price...Ako sam za ovih par godina koliko se prikazuju, najvise sat vremena to gledala...

Iskrena da budem masovnu popularazaciju tih emisija vidim kao teoriju zavere drzave i medija da maksimalno zaglupi narod i da im odvraca paznju. To u kombinaciji sa ovim turskim serijama je efekat koji su zeleli postici.
Mnogo lakse je upravljati zaslepljenom masom, koja iako na rubu egzistencije, svoje mentalno stanje jos vise unazadjuje gledanjem mediokritera svih vrsta.

Osobe koje u to ulaze, necu komentarisati. Oni imaju svoju korist iz svega. Za posledice njihovog ponasanja i onoga sto oni pokazuju javnosti, nije ih briga. Mene kao gradjanina, jeste briga. Vredja me recimo da jedna osoba koja ne zna ni sve padeze iz svog maternjeg jezika dobije enormnu kolicinu novca za nase uslove, dok tona nasih mladih ljudi odlazi iz zemlje, jer ovde nemaju podrsku drzave da se zaposli i napreduje.
Vredja me popularizacija prostakluka i unovcenje istog. Kad su se tek te stvari pojavile, moram priznati zestoka me depresija drmnula, razmisljajuci kuda plovi ovaj brod.
Kada takve stvari vidite, onda se zapitate cemu trud jednog obicnog coveka da u svom zivotu nesto postigne.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.222
Horoskop
Ovan
Znate šta, takve gluposti se u mojoj kući ne gledaju. I stvarno sams rećan da deca ne pokazuju neko interesovanje za tako nesto.
Popularnost takvih emisija kod nas na najbolji nacin ilustruje kakve budalastine zanimaju nas narod, koliko mo nemamo pametnija posla, i koliko volimo da gledamo tuđa posla.
Možemo mi da se gadimo ovakvih emisija, ali su one ogledalo društva u kome živimo.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Niti gledam niti me interesuju te emisije, to je čisto gubljenje moga vremena i ne želim da im posvetim ni minut.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.643
Horoskop
Lav
U mojoj kući se najviše gleda "Animal Planet" i drugi korisni kablovski tv kanali. Reality show tipa Farma ne gledamo.
Ne zanimaju me šta rade estradne zvezde i "zvezdice". Vreme koje bih odvojila za gledanje takvih emisija koristim za dobru knjigu ili za net.

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Ne gledam,volim rialiti al ne takvog tipa,gledala sam dok je bio na tw fort boyard ili survivor al ovo smeće ostalo ne ...

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.019
Horoskop
Ovan
ja priznajem gledam rialiti...ali da me ne biste bacili u isti koš sa većinom koja gleda rialiti moram da pojasnim neke stvari:

gledam rialiti zadruga...gledam poneki klip na jutjubu i ponekad pomalo strim...ne navijam za nikog od njih,nemam omiljenog učesnika/cu ne glasam sms-om i sl...zašto onda gledam rialiti? interesuje me fenomen tj ceo taj koncept da li je namešten ili nije...oni su kompletnu situaciju napravili vrlo komplikovanu namerno da se to ne bi provalilo...iz onoga do sada što sam ukapirao kako god to izgledalo i zvučalo oko 95% stvari su tamo nameštene vrlo vrlo malo ima realnih situacija...sve se oni sa njima unutra dogovore šta i kako treba da rade i onda učesnici to odglume...neki to vešto urade a neki vrlo nevešto i providno i koliko god to izgledalo stvarno i nije baš tako...oni koji nisu spremni sve da urade zarad rialitija i para budu vrlo brzo izbačeni kao dobili najmanje glasova ali to je notorna laž jer budale glasaju i bacaju pare uzalud...svrha rialitija je višestruka ali ima uticaj što svesno što podsvesno ništa tu nije slučajno i ne prikazuje se bez razloga...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe
Pa šta i ako je namešteno i ako nije? Svejedno je smor.
I piše se riJaliti! Explodirao mi je mozak (čuj mene, mozak) od reči „rialiti“! 😱😱😱

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.019
Horoskop
Ovan
Tacki malo naučno istraživačkog rada u slobodno vreme nije na odmet :laugh:

nisam ja patriJota pa da stavljam J u rialiti :laugh: već patriota :smug:

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.593
Horoskop
Strelac
Nemam stomak i mentalne kapacitete za takav tip emisija. Poslednjih godina svesno radim na selekciji informacija koje primam (jer i ovo što primam teško obrađujem :zbunjen:). Dakle, u startu sam sadržaj tih emisija kategorizovala u "nebitno" (pa još i "dosadno").

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.222
Horoskop
Ovan
Zaista ne mogu da shvatim kako takav program moze nekoga da zanima. Moj pok. tata je voleo da gleda neki riAliti, imao sam i razgovore sa njim o tome. Na kraju sam se pomirio da on to voli da gleda.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
628
Horoskop
Vodolija
Gledala sam jednu sezonu "Survivor"-a čini mi se. Ne fanatično i svakodnevno, ali kada su bile one emisije, dešavalo se da odgledam. Sad ne mogu ni da se setim, ali mislim da tada i nije bilo 24-časovno ispiranje mozga.
Što se tiče ovih drugih budalaština to naravno ne gledamo. Ni ja, ni deca, pa čak ni naši roditelji.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.222
Horoskop
Ovan
Potpuno sam zaboravio na Survivor. :o Gledao sam ih i ja, ponekad.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.618
Horoskop
Devica
Pa rijaliti je kod nas poprilično okasnio.Pre svega MTV koji je još ihahaj počeo da izbacuje svašta nešto, pa onda Kardašijanke koje godinama zgrću lovu preko svog rijalitija.
Velikog brata smo gledali prošle godine, sezona 2015 iz ugla ljudi koji su pravili celu tu priču. Malo kada se obrati pažnja primetiš kako produkcija iz nedelje u nedelju lomi jednog po jednog učesnika i kako im se ozbiljno igraju sa glavama. Ko god da im je bio iza svega toga uspeo je da pročita svakog od učesnika za dva dana. Mislim da je Ajs Nigrutin, par godina nakon svog "gostovanja" u VIP VB baš pričao kako je u stvari to jedno igranje sa pokusnim miševima, samo svakako cilj svakom od njih jeste taj novac.
Zadruge i parovi i ostali što su počeli da niču nakon velikog brata su znatno neozbiljnija priča, propust u samoj produkciji kojoj je očigledno poenta da prodaju svađu i s**s u najgledanijim terminima, sa 40 ljudi puštenih u kuće bez ikakvih obaveza ostavljenih samo da uveče piju i da se posle toga mamurni svađaju. Opet, kod nas je taj fenomen zakasnio, odavno ljudi preko rijalitija uzimaju pare i postaju poznati, pa sad kad smo konačno to skapirali svi se guraju da budu deo toga samo da bi dobili parče kolača.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.643
Horoskop
Lav
..iz onoga do sada što sam ukapirao kako god to izgledalo i zvučalo oko 95% stvari su tamo nameštene vrlo vrlo malo ima realnih situacija..

Namešteno je. Razgovarala sam sa jednim od učesnika tih emisija.

Ta osoba je išla u te rijaliti emisije zbog novca. Kaže da je sve dogovoreno, ali da ima nekih situacija koje ne mogu da se nameste...on je npr znao da pobesni zbog xy gluposti.

Mislim da se još uvek tuži sa Mitrovićem. Nije dobio dogovoreni iznos novca.

Ljudi koji to sve gledaju nemaju bogat lični život ili ne znaju da ga organizuju, obogate, oplemene.

I strašno me nervira što je sve manje medija koje se ne bave učesnicima tih emisija.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.643
Horoskop
Lav
Uh, razmišljam kako sam gore napisala.

Sve je više portala -web stranica medija- štampanih koji pišu o nekim Sekama, Vecama, Mecama..

Sajtovi Blica i Novosti nisu nekada bili puni tekstova o tim rijaliti starletama. Sada i oni imaju VIP rubrike.

O rijaliti " zvezdama" ne pišu Danas, Nedeljnik, portal Nova rs i portal Direktno rs i portal N1.

Svi ostali ( ima i novih portala ) bave se životima tih ljudi..pišu o svakom, pa i najbeznačajnijem događaju u Parovima, Zadruzi...

Vidim te informacije, preskačem ih. Nerviraju me :) ali po navici ulazim u sve web sajtove medijskih kuća.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.833
Horoskop
Lav
Mene zanima jel ima jos neka zemlja na svetu koja je otrovana ovim glupostima? Ja doduse tv ne gledam vec skoro dve decenije, pa ne znam postoje li ove bolesti jos negde. Ali znam da me je iskreno sramota kad god cujem da neko to prati. Ne znam u kakvom stanju treba da ti je licni zivot da bi uneo i 1% svog interesovanja na takve stvari.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.643
Horoskop
Lav
Mene zanima jel ima jos neka zemlja na svetu koja je otrovana ovim glupostima?

Mislim da nema, ali ne znam u koju kategoriju spadaju emisije na TLC-u "Nisam znala da sam trudna" "Mršavljenje sa dr...."

Da li su rijaliti i one emisije na ID-u o ubistvima? Na Animal planet ima emisija o životinjama - o bolestima zbog kojih moraju kod veterinara?

Sve ove emisije su mi zanimljive, ali ne znam da li spadaju u dokumentarne ili rijaliti emisije?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe
Koliko znam to je američka tekovina. Ne zaboravimo Kardašijanke, koje je tek to dno, farma i parovi dođu ko obrazovni program.

Osim toga, Idol, Ja imam talenat i ostali „izbori za talente“ su takođe rijaliti program.

Vrh Dno