Replika na temu: Anuška i Boki nedostaju forumu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

anuška

Kolonista
Kolonista
Malo sam iznenađena otvaranjem ove teme i, premda nisam više aktivna na forumu, osjećam potrebu da se oglasim - da nešto kažem o temi namijenjenoj Bokiju i meni, članovima kojih više nema – i kažem to iz perspektive koju mi imamo. Ponajviše zato što je ovo mjesto na kojemu sam počela stjecati forumaško iskustvo, na kojemu sam provela predivne trenutke i na kojemu sam upoznala više dragih osoba, zbog kojih nikad nisam požalila što sam bila ovdje, i s kojima sam i danas u kontaktu i smatram ih pravim drugarima. U prvome redu, vrijedi spomenuti našeg ne/odgovornog urednika, kojemu sam beskrajno zahvalna na strpljenju, pomoći, savjetima.. kada mi je najviše trebalo, na drugarskom odnosu i trenucima koje smo proveli izmjenjujući lijepa i ružna iskustva iz privatnog života, i forumskog života kada smo mjesecima sami "dežurali" ovdje (uz lutalicu), i žudjeli za barem jednim novim drugarom koji bi se pridružio i razveselio te obogatio naše malo društvo... pa i prepirkama, koje su se znale redati, ali za koje smo znali da su naš zaštitni, "ovnovski" simbol.

Žao mi je što je tako ispalo, na taj se korak (udaljavanja s foruma) nisam odlučila preko noći, već se to odvijalo u više navrata, ponajviše zbog odnosa među članovima i postupaka koji mi se nisu činili pravednim, i danas mislim isto. Moram priznati da mi nedostaje društvo članova koje smatram iznimnima i zbog kojih ovaj forum ima kvalitetu koju malo koji forum ima: @lasta, @Icy, @Amy, @Dragana-vava, ali i (premda se to nekima neće svidjeti) @Boki i @jasna. Hvala svima što ste mi pružili priliku da vas ovako virtualno upoznam i družim se s vama. I ponajviše gazdi koji je osnovao ovo malo mjestašce i time prvi to pokrenuo.

Moje povlačenje nije potaknuto oduzimanjem uredništva, dokaz tome je što sam se, nakon prvog povlačenja (prije skoro godinu dana), vratila bez razmišljanja i bez želje za tituliranjem. Samo zbog nostalgije za ovim mjestom, zabavljanja postavljanjem tema i druženjem s članovima. Iako sam bila svjesna da se moj povratak neće svidjeti pojedincima (koji su i doprinjeli mom povlačenju i Bokijevoj suspenziji, svjesno) i da će se to odraziti na diskusijama ili nečem drugom. Nisam se prevarila. Najviše žalim zbog Bokija, kojeg također smatram nepravedno kažnjenim suspendiranjem. Neću ulaziti u detalje jer nisam sudjelovala u ničijoj svađi i ne znam što ju je uzrokovalo i rasplamsalo do tih razmjera. Pitam se je li zaista toliko skrivio da je kažnjen trajno. S obzirom da je za svađu potrebno barem dvoje, a u ovom slučaju, kažnjena sam, uz njega ja. Također, s obzirom na to da su neki drugi članovi rasplamsavali napetosti na više načina. Žalim i zbog Jasne, koja se, razočarana događajima, povukla. I, moram da naglasim, na forumu ni sekunde nisam boravila misleći da nekome radim uslugu i da mi treba biti zahvalan, to sam činila od prvog dana isključivo zbog sebe, da se zabavim i opustim. Dok to više nisam osjećala, nisam to nastavila činiti te sam se povukla.

Gotovo sve što se dešavalo vezano za tu čudnu priču, bilo je preko PP-a, iza leđa (bez mogućnosti da se braniš, argumentirano) preko kojeg je moguće svašta postići, od toga da se prepričava nešto u svojoj verziji, do onoga rekla-kazala (ona/j je rekao to i to... a da tom nekom ni u primisli nije bilo da nešto slično kaže.. Dok taj netko direktno ne kaže nešto nekome ili o nekome ili oboje, mislim da se to "prepričavanje" ne može ozbiljno shvatiti, jer zalazi u domenu ogovaranja, manipuliranja i spletkarenja radi postizanja nekog cilja. U to vrijeme neki su članovi danonoćno "visjeli" po privatnim prepiskama jer su bili veoma opterećeni prisutnošću drugih članova. Ono što je mene zasmetalo, malo i začudilo, jest činjenica da su to radili bez znanja tih istih. Prirodno je da, kada ti kod nekoga nešto zasmeta, pogotovo toliko da si veoma povrijeđen nečime, da se toj osobi obratiš ili preko PP-a, pa da se riješi, ili barem u uredničkom kutku, gdje bi i ostatak uredništva bio upoznat s tematikom i procijenio tko je u pravu, tko je u krivu, ili je to bio samo jedan nesporazum. Međutim, usprkos mojem zahtjevu da se to učini, odbilo se dati bilo koji komentar. Ne znam zašto, kad je taj problem (moja krivnja što nekome nisam lajkovala neki post, da netko osjeća da imam prema njemu animozitet i ostale djetinjaste ideje... a istovremeno radi na tome da me – neuspješno- isprovocira preko tema) izlagan očito danima preko PP-a, bez ijedne riječi upućene meni kao krivcu za njihovu neugodu, što je rezultiralo oduzimanjem uredništva. S druge strane, nisu pretrpjeli nikakvu kaznu za svoje potenciranje napetosti i sukoba, varanje, izmišljanje, prepravljanja tuđih postova… Ponašanje i odnos prema meni kao članu i odnos prema mojim temama, koji su popratili, sve to - neću više komentirati jer se time više ne želim baviti.

Ne znam kakva je atmosfera sada ovdje, iako dolazim povremeno kao gost. Kada sam bila aktivna, zajedno s Bokijem i Jasnom, a i lasta je tada bila član, što se može i vidjeti po datumu učlanjenja, ovdje je bila odlična atmosfera. Bilo je još članova koji su bili vrijedni i zabavni, kao što je bila Helena79, Skitnica, lutalica.. Nije se primijetila nikakva napetost, nju su vidjeli pojedinci, koji su također mogli uskočiti u druženje, ali su to izbjegavali. Pokazalo se da je to bilo zbog toga što su im vesela diskusija i druženje na temama smetali, valjda im se više sviđao usporeni i ozbiljniji tempo, s tek kojom novom temom svakih X dana te pokojim pozdravom i izražavanjem trenutnog osjećajnog stanja u jednoj prostoj rečenici. Ta im se želja i ispunila.

A tko je željan titule, i to se s vremenom pokazalo, ako se već odmah nije primjećivalo. To su oni koji kritiziraju sve i svakoga oko sebe, a na sebi nikako da porade pa da počnu da rade onaj posao koji im je predviđen dodijeljenim naslovom (kojega su tražili već nekoliko dana nakon učlanjenja, uvjeravajući sebe i druge da su idealni za to) - postavljaju teme, potiču diskusiju, borave kao članovi staffa na forumu što ćešće moguće, ukratko, da budu primjer, pomoć i podrška drugima. Naravno da je sve ovo virtualno, ali i taj virtualni svijet ima neka svoja pravila, pa ako već netko i jeste virtualni urednik, nadređen drugima, lijepo bi bilo da povjerenje koje je dobio, i opravda. Kao što u tom virtualnom svijetu postoje i kazne za nedolično ponašanje. Mislim da nije dovoljno učlaniti se negdje, zatražiti uredništvo nakon nekoliko dana povremenih dolazaka i nekoliko postova, dati primamljivu reklamu o sebi tipa: imam iskustva kao moderator, globemoderator, urednik, admin, bloger... i onda otvoriti godišnji odmor. A aktivirati se onda kada drugima treba ispravljati greške, korigirati rad, brisati postove, premještati teme, kritizirati sadržaj tekstova ili ga ignorirati, brisati nečije naslove pa objavljivati pod svojim nickom...

Džudi72, što reći o njoj kao članu? Ovome se forumu prije malo više od godine dana pridružila, i premda rijetko navraća i postavlja teme, glasno, od početka svoje aktivnosti kritizira tuđi rad, naglašavajući svoj talent, stručnost i iskustvo. Ipak, tu se prevarila. Što se tiče C/P, onoga što nju, kako kaže, jako nervira… Pošto se s Bokijem i dalje družim na drugome forumu i zajedno smo tamo moderatori, znam da teme (koje su uglavnom iz domena pojedinih struka – likovne umjetnosti, gastronomije..) ne kopira i da to nije ni ovdje radio. Da bi se složile, takve teme treba dugo i temeljito proučavati, čitati stručnu literaturu, pratiti novosti… O njima se ne može raštrkati nekoliko redaka s duplim proredom i nesmislenim kontekstom i očekivati da se na to diskutira. Kao što je Stemis i lijepo objasnio, kad sam ja u pitanju i postavljanje mojih tema (onih iz mojih početaka), to sam radila nakon prvog dolaska ovdje, kada nije bilo članova i nije ni bilo mogućnosti da se razvije diskusija. Takve su teme imale svoj izvor (ako ne, to je opet bila kombinacija mojeg prepričavanja i uzetih primjera), što nije nikakav izuzetak, svi forumi imaju takav tip tekstova, pored ostalih, i nikad nikome nije to zasmetalo. Kako je i lasta rekla, to je FORUM, svi znamo podrijetlo i značenje tog pojma. A također, ima ljudi koji žele nešto zanimljivo, poučno i korisno da pročitaju (da prošire znanje o nekoj tematici, s mogućnošću da se priključe diskusiji), a ne samo da vide pitanja i odu. To je površno. Uostalom, i sama Džudi72 je jednom prilikom javno priznala da su ju takve teme ovdje privukle i da je zato i došla ovdje (svaki komentar je onda suvišan). Tko voli, nek izvoli, tko neće, nek okrene glavu i produži dalje. Ako zna bolje, nek to i pokaže – djelima, ne riječima (iskreno, nisam to kod nje još zapazila ovdje, a ni drugdje). Nakon što se učlanila, to je i odmah prigovorila, ne znajući kakve je situacije i trenutke imao taj forum, što sam joj lijepo i napisala objasnivši joj u jednoj temi. Smatrala sam da je to i shvatila, ali na žalost, nije ni sada. Tu ne mogu ništa. Opet ponavljam, Džudi72: Kada se piše o nekoj stručnoj temi, tipa: Pravci u umjetnosti, stilovi uređenja interijera, eksterijera, recepti... zar je moguće da u jednoj rečenici postavimo post pa da očekujemo bogatu diskusiju? DA, možda na velikim forumima poput Krstarice, koji broje mnogo članova i na kojima se ta tema može izvući u mnogo pravaca (što se i čini), NE, na malima, pogotovo kada tu temu otvori nekoliko čitatelja, a dvoje-troje, ako ima sreće, članova i da odgovor. Svaki stručniji tekst uzet je iz nekog izvora (koji treba biti naveden), pa ne možemo pisati svoje viđenje npr. planete Mars, ako ljudski rod osobno još nije tamo kročio nogom, ali znanstvenici su pomoću raketa i sondi odradili mnoga istraživanja i dalje rade, a nove spoznaje objavljuju. I kako postaviti temu o tome, postavivši jedno pitanje? Pravilo pisanja bilo kojeg teksta, to spada u opće obrazovanje, je da se to radi u tri odlomka: uvod, razrada, rasplet. Tako sam koncipirala, nakon što sam stekla neko iskustvo na forumima, svoje pisanje: uvod u neku temu - davanje nekih činjenica o tome - i, kao zaključak, pitanje koje potiče na diskusiju. Zbrkano slaganje rečeničnih dijelova u jednome redu nije pisanje i nema veze s kvalitetom postavljanja tema na forumu. Bilo kojem. Težište je i na onome što smatramo da bi se nekome moglo svidjeti i što bi ga zainteresiralo i potaknulo da se učlani, uključi u diskusiju, ostane na forumu kao aktivni član. To se najviše postiže laganim, zabavnim, veselim i svakodnevnim temama. Malo tko, pored ozbiljne svakodnevice, želi da se još i ovdje, gdje se želi opustiti i zabaviti, želi čitati o mračnim i depresivnim temama, ali i pukim pisanjem kratkih rečenica o nečijim trenutnim psihičkim raspoloženjima, pogotovo onim tmurnim, iako i to treba biti zastupljeno. A i te su teme, koliko sam kod Džudi72 primijetila, bile ustvari C/P (kojeg se tako jako grozi kod drugih)- nakon pročitanih naslova u dnevnome (uglavnom većini dosadna lokalna politika) tisku pitanje: Što mislite o tome? Ja mislim… Otkuda su te teme uzete nego od nekog novinara i novina? To se ne može nazvati originalnim pisanjem - to je davanje komentara na neku trenutno (dan-dva) aktualnu temu.Iskreno, ne zanima me politika i zato ne raspravljam na te teme. Dosta mi je toga (i previše) u stvarnom životu. I nitko ne bi spočitao ništa, da osoba koja se trudi postaviti teme tako žustro ne kritizira trud drugih članova. Čemu? Pa svi smo mi valjda ovdje jednaki i imamo pravo da postavljamo teme kako znamo i možemo. Tko želi neka piše, tko ne želi, njegovo pravo. Ali guranje nosa u tuđe stvari (što si meni više puta bez potrebe radila, Džudi72) nije lijepo. Nikakva urednička titula, do koje ti je tako grozničavo stalo, nije opravdanje. Pošto si ti, Džudi72, ipak među novijim članovima i urednik si postala nekoliko dana nakon toga, nije lijepo ni da se osvrćeš na greške, nedostatke i propuste koji su se dešavali na forumu prije nego li si se učlanila. Nisi upoznata s kontekstom cijele situacije i nisi dala doprinos opstanku ovog prelijepog mjesta koje je prije tvoga dolaska bilo u krizi (i za kojega se vrijedilo boriti i truditi) - pa nisi kompetentna.

Ponavljam, Džudi72: unatrag godinu dana, odgovorno tvrdim da moji tekstovi nisu kopirani tekstovi (premda valjda i sama primjećuješ)! Ukoliko si stekla takav dojam, zahvaljujem ti na tome i prihvaćam tvoj kompliment! To znači da radim odličan posao i da pišem na nivou profesionalnog novinara ili pisca. Moram priznati da je to jedan od malo talenata (najviše je za to zaslužno puno, puno pisanja) koji imam i znam da koristim. Najviše mi je drago da su ostali članovi, koje smatram izuzetno kvalitetnim forumašima, našli bar malo inspiracije u njima i pritom im zahvaljujem na tome, kao i na lijepom odazivu za komentiranje i diskusiju na njima! To me, dok sam bila ovdje aktivna, veoma radovalo. Drago mi je da si napokon iskreno priznala da si, kao urednik (uvjerena sam da, kao doista iskusni urednik, znaš koje su njegove zadaće i obaveze, ne samo koristi i prednosti koje uvelike koristiš, i često zloupotrebljavaš), svjesno i namjerno izbjegavala diskutirati na temama koje sam postavljala, to sam i pretpostavljala i napomenula Stemisu. Iako sam tužna da me nisi htjela kao iskusni urednik (mene neiskusnu) na ovome forumu time potaknuti da se trudim još više, i još više, ni što nisam kod tebe mogla ni jednom temom da probudim tvoje oduševljenje. Neki ljudi jednostavno imaju previsoko postavljenu letvicu i malo tko može da ju dosegne. Zato trebaju da nam budu uzor i pokažu nam svojim primjerom kako se to radi. I nama i ostalima. Ali prirodno je da, kada čovjek ima svoje mišljenje, onda može odgovoriti na svaku temu, i onu koja mu se sviđa, i onu koja ne, pa i kad se razumije u tematiku i kada ne, i kada je C/P i kada ne. Ali, to je stvar pojedinca i njegove vještine, truda, motivacije, želje za doprinosom forumu i druženju s članovima. Tu opet moram da zahvalim tebi, Stemise, koji si me podržavao, cijenio moj trud i kad nije bio kvalitetan, i kada je. To me motiviralo da učim, od forumaša bez imalo iskustva (tu mislim na tehničko znanje rada na forumu, ne na vještinu pisanja), do ovog što sam danas, da ipak znam da napišem nekoliko redaka, postavim link, sliku, video i... navedem izvor.

Možda će me ovo moje obraćanje koštati članstva, ali to činim zato što sam osjećala potrebu reći nešto kao odgovor na temu u kojoj se raspravljalo o Bokiju i meni, bez našeg prisustva i nakon nekoliko mjeseci od našeg izbivanja. Potaknulo me i to što se naglašavalo da se govori otvoreno i bez cenzure, bez straha da bi nečije iznošenje mišljenja, iskrenog, bilo sankcionirano. Ovu temu je lasta pokrenula u dobroj namjeri, ali tema je skrenula u sasvim drugom pravcu, zbog korištenja Džudi 72, prilike da ovdje opravda svoju titulu time što će skrenuti pozornost sa sebe omalovažavajući i osuđujući bivše urednike (i članove) i njihov rad dok su bili ovdje, a nema ih već dugo, vjerovatno misleći da to oni neće pročitati i time se pokušati obraniti od njezinih nesuvislih tvrdnji. Bez obzira na duljinu teksta, ovo je samo jedan dijelić onoga što sam htjela reći, vezano za tu temu. I zadržat ću se na tome.

PS.

I da, nije bitno da li je netko urednik ili nije, stoga smatram da se to postaje s vremenom i iskazanim zalaganjem, a ne reklamom, dijeljenjem životopisa, molbama i nametanjem, svojevrsnom izbornom kampanjom i dokazivanjem na taj način više vrijednosti samome sebi. Kako Stemis kaže, nije bitno što piše ispod avatara, bitno je ono što se vidi i što ostaje na forumu i onda kada možda odemo.

Anuška

Poslednja izmena:

lasta

Kolonista
Kolonista
Anuška,

ja doista nisam znala za sve ono što je Stemis napisao , i ovo što ti napisa i ostali.

Rekla sam da mi nedostaješ ti, jer sam kao i ranije navela da si me ti vracala na forum. Postavljala si nove teme koje su meni davale inspiraciju za ostaviti pokoju rec. I bilo mi je ugodno s tobom ih prokomentirati . I trudila si se doista a i divna si kao osoba. Iza ovih reci stojim i sada.

Bokijeve teme sam citala od ranije i odusevile su me. Cesto ga citam.

Jasne se sjecam jer bi me svaki puta, iako ja doista ne idem na caskanje cafe, pozdravila i oraspolozila me kada dodem.

Doista sma pitala za sviju vas jer mi nedostajete od srca.

Nisam mislila, tj nisam imala pojma da ce moji upiti za vama napraviti ovakvu pomutnju.
Doista nisam u toku i nemam obicaj gurati nos tamo gdje mu nije mjesto.
No da bila mi je cudna reakcija na moje da mi nedostaje par osoba, navedene uz Lutalicu i Anchy.

Ali svi gresimo, povucemo poteze zbog kojih nam kasnije bude zao.

Zato postoje novi pocetci i zato postoji oprastanje.

Gledajte, ja ne volim pisati niti sms, radije nazovem. Ne zato jer me ljeno, nego zato jer me nekako, a doista nikad necu svatiti kako , ta osoba pogresno razumije, tj moje reci. Htjela sam reci jedno, a napisala valjda sta znam , drugacije od mojih zelja pa me krivo shvate.
Kada sma dosla na forum u pocetku me je bilo strah pisanja. Bas zbog toga sto ce me najvjerovatnije ljudi pogresno razumjeti, fala bogu pisem nedovrseno , jer uvijek mislim kako ja znam poentu onog sto htjedoh reci, napisati da moraju i drugi. No nije tako.

Pisanje ponekad zna ima losu stranu, pogotovo ako se ljudi dobro ne poznaju.

No, zato postoji ono sto mi ljudi imamo, sposobnost rasudjivanja.

I nismo , tj mislim da niko od nas kada se odluci skuvati kavu, uzeti casu vina i sjesti uz racunar, ne sjeda da bi nakon toga otisao s negativnim osecajima.

Opet ja duljim, sto cu kada ne znam kratko onda kao pokusavam pa ne ide.

Htjedoh reci, ako je koga zabolilo nesto sto je neko napisao, postupak neciji, ajdemo to ostaviti sa strane i poceti ispocetka.

Meni nedostajete i voljela bih da se vrnete.

Na vama je odluka. Bez obzira sto se desilo, tko kome sto rekao sigurna sam da svi ovde na forumu i onih kojih nema , imaju zelju da zavrsimo s ovim i pocnemo iznova, zasto da ne. Idemo se ponovo upoznati, kroz nove teme , kroz nove korake zajednicke :)

Šaljem Vam svima pozdrave i bilo bi ljepo da nastavimo kao veliki jer to i jesmo :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Domorodac
Mada imenovana nisam, potrebe nema, zna se ko je ovde ispao najveći negativac.. Pošto je meni stvarno muka više od svih forumskih peripetija i zavrzlama da bar kažem što mi leži na duši. Pri tom ću iskoristi i određene metode dokazivanja da konačno skinem nepravednu nametnutu ljagu sa svog imena ( žalim samo što nemam sve sačuvano ), i javno govorim Stemisu ( ovog puta insistiram od tebe ) da ne brišeš moj post.

1) Moje povlačenje nije potaknuto oduzimanjem uredništva, dokaz tome je što sam se, nakon prvog povlačenja (prije skoro godinu dana), vratila bez razmišljanja i bez želje za tituliranjem. Samo zbog nostalgije za ovim mjestom, zabavljanja postavljanjem tema i druženjem s članovima. Iako sam bila svjesna da se moj povratak neće svidjeti pojedincima (koji su i doprinjeli mom povlačenju i Bokijevoj suspenziji, svjesno) i da će se to odraziti na diskusijama ili nečem drugom. Nisam se prevarila. Najviše žalim zbog Bokija, kojeg također smatram nepravedno kažnjenim suspendiranjem. Neću ulaziti u detalje jer nisam sudjelovala u ničijoj svađi i ne znam što ju je uzrokovalo i rasplamsalo do tih razmjera. Pitam se je li zaista toliko skrivio da je kažnjen trajno. S obzirom da je za svađu potrebno barem dvoje, a u ovom slučaju, kažnjena sam, uz njega ja. Također, s obzirom na to da su neki drugi članovi rasplamsavali napetosti na više načina.

Pošto si bila cenjeni urednik kako si sebi mogla sebi dozvoliti sledeće stvari: 1) Na temi o dvoličnosti, moju opasku si doživela lično iako je jasno bilo da se ja nisam slagala sa autorima izvornog teksta ( to što si ti okačila temu, nisi ti lično izrazila svoj stav, pa da sam ja rekla nije tako ). Kao urednik ( a to i svaki član zna ) zna se da kritika otvorene teme , ako je preneta iz članka, odnosi se na autore teksta. Umesto toga, ti si se uvredila, čak mi i opomenu na pp poslala. Dakle ja sam doživela da zbog izraženog mišljenja dobijam opomenu od urednika. I ti ni onda, a vidim ni sada, nisi shvatila zašto ti je to zamereno i od strane Stemisa. 2) Kao urednik nije posao samo izmišljati nove teme, već podsticati SVE članove na diskusiju, pri tom nije od relevantnog značaja da li ti LIČNO simpatišeš nekog člana. Dakle ti lično Anuška možeš se družiti s kim ti volja, ali Urednik Anuška mora sa svakim članom održavati minimalno pristojnu komunikaciju, zarad foruma. Umesto toga, iz tvojih ličnih ( apsolutno tvrdim pogrešnih ) predubeđenja ti si namerno mene člana ( naglašavam ČLANA FORUMA, ne Anchy ) mesec dana ignorisala, a sa tim povukla i Bokija i Jasnu i takvim ponašanjem bi svakog drugog člana oterala sa foruma, ( mene nisi, jer ja sam ovde bila onda kad se gradilo sve ovo što ste vi zatekli. Pritom gašenje foruma imalo je veze sa drugim članovima, ne samnom lično, inače sam Stemis ne bi mi ni dozvolio da dođem ). Poenta ovog je da ti možeš kao čoveka da me ceniš ili ne, ali minimum minimuma kao urednik moraš. Da je takvo ponašanje koje si ti pokazala, recimo Stemis primenio, foruma ne bi bilo. Zamisli da je on ( ili ja nekada dok sam bila urednik ) komunicirao samo sa onim koje njemu lično drag, forum bi trajao par meseci.

A najveća tragedija za mene u svemu je što sam se ja zauzela za tebe mnogo više kod Stemisa nego što si ti iole svesna i što ćeš ikad biti. O Bokiju da ne govorim. Na glavu sam se Stemisu popela da ima strpljenja sa njim i da bez obzira na njegovu konfliktnu prirodu ipak mu izađemo u susret. Ko Boga sam ga molila da me ne postavja za admina,ma ni urednika, jer sam znala da će do ovoga dovesti, dovoljno dugo sam u svetu foruma da znam, kako ljudi reaguju. On je znao savšeno dobro razloge mog povratka, ipak nije me poslušao.

Samo ću te podosetiti ( kad negde gore zameraš Dzudi da ti nije pomagala u uredjivanju ) da li se sećaš da sam ti odmah taskativno sa sve slikama poslala uputstva za uredničke opcije. Duša me boli što nemam sačuvane pojedine prepiske pa lepo transprentno i javno da pokažem i da mi se skine više to s vrata kako sam ja nekom nešto narušavala.
Kao što rekoh sve dokaze nemam, ali neke imam.Ja ih mogu javno pokazati, ne znam smao da li možete vi. Stemisove reči ne mogu kopirati jer nemam pravo pa će možda delovati na prvi pogled konfuzno, ali svoje itekako imam:

Poslednja izmena:

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Ja ne znam odakle da počnem i šta bih sve mogla da napišem, jer sam iznenađena.

Anuška, čuvam naše pp od 26.01 do 09.11.2013. godine ali ništa neću objavljivati javno jer nemam tvoju dozvolu za to, a mislim i da su pp zaista privatne poruke i da ih ne treba postavljati javno na forum.

Jako sam iznenađena što je skoro pola uvodnog posta posvećeno meni.

Svakog dana sam ovde prisutna i koliko znam, aktivno učestvujem na većini tema.

Tačno je da sam rekla da mi copy paste teme ne leže, da mi se ne sviđaju mnogo a postoje razlozi za to:

- Ukoliko želim da pročitam i saznam nešto šta me zanima, odem na xy portal i pročitam...ne moram na forumu da čitam nešto što već postoji na nekom portalu.

- Više volim teme koje neko sam napiše, tj otvori..stavljam akcenat na otvori temu jer da bi neko diskutovao na temi, mora da mu se postavi pitanje, i većina ljudi voli kratak uvod i mišljenje autora teme.

Ukoliko si stavljala izvore, i ukoliko si Anuška sve ostale novo otvorene teme sama pisala, ja ti se evo javno izvinjavam.

Zadatak urednika je da animira forumaše, da dočekuje nove, da bude ljubazan i korektan i jednak prema svima. I da gleda na širi interes foruma.

Mislim da ja to radim. Tačno, pisala sam o svojoj situaciji sa kolenima javno, ali sam stala i rekla i sebi i Stemisu da toga više neće biti. I to više ne radim.

Ipak, forumi služe i da podelimo neko svoje lično iskustvo, da se požalimo, da se radujemo zbog nečijeg uspeha..to je sve normalno na malim forumima i nije ništa strašno, samo ne smemo da preterujemo ( ja možda jesam, ali sam stala).

Noć je, kasno je, ne znam šta bih još pisala.. nisam mogla da pretpostavim da će kritika o copy paste varijanti tema biti razlog za toliko pisanje o meni..i dalje sam u šoku.

Pisaću sutra ako treba, kad pročitam još nečija mišljenja.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ja cu reci samo par stvari:
Uredniku je obaveza da:
- se brine o postovanju pravila foruma,
- pomaze drugim clanovima da se snadju sa koriscenjem skripte
- pospesuje diskusije
- ne pravi se najpametnijim, jer nije
- zna da koristi urednicke alate (premestanje tema, brisanje tema i postova, brisanje tema i postova, postupanje po prijavama poruka, tj njihovo odobravanje ili brisanje, banovanje članova i drugi alati)
- sprecava negativnu atmosferu na forumu
- odrzava kolegijalne odnose sa svim ostalim urednicima, jer predstavljaju jedan tim.
Prema tome, urednik i admin mi je potreban da radi te stvari, posebno zato sto ja nemam vremena da stalno budem na forumu.
Koga cu i kada postaviti za urednika je licno moja stvar. Taj koji je urednik je u mojim ocima isti kao i svaki drugi clan, dakle, on nema nikakve privilegije u odnosu na drugog clana, cak naprotib, na njegovo ponasanje gledam daleko kriticnije nego na ostale. I moji urednici znaju taj moj stav.
Sta stoji u uputstvu urednicima u forumu za urednike, koji ostali clanovi ne vide:
Moderator ima obavezu da redovno posećuje forum. To ne znači da treba non-stop visiti na forumu, ali je poželjno da barem jednom dnevno poseti forum.
Kao moderator foruma imate obavezu da poštujete Pravila ponašanja, čime ćete davati primer ostalim članovima foruma. Ukoliko želite da postavite avatar ili potpis kojima se prekoračuju pravila foruma, zatražite dozvolu od administratora.

Sva pitanja u vezi funkcionisanja foruma, politike razvoja, samog moderiranja, kao i ostalih pitanja za koje procenite da se tiču samo uredništva, raspravljamo isključivo u ovoj sekciji, jer je ona nevidljiva za ostale članove foruma.

Pored standardnih opcija koje imaju i svi ostali članovi, moderator može da spaja i razdvaja teme, postavljanja ih top, briše, premešta , zatvara i otvara teme za diskusiju, može da vrši izmenu u tekstu poruke , uređuje korisničke profile drugih članova ukoliko krše pravila ponašanja, postavlja saopštenja na forumu, dodaje upozorenja članovima i da ih banuje.
Sve navedene opcije koristite isključivo radi poštovanja Pravila ponašanja i normalnog funkcionisanja foruma. Nemojte svoja ovlašćenja koristiti da biste demonstrirali silu.

Budite strpljivi, nemojte naprasno reagovati. Pomažite članovima, jer ima mnogo onih koji neznaju ili nemaju iskustva na forumima. Uputite ih na Pravila ponašanja, Česta pitanja, Pomoć u korišćenju foruma. Dobronamerno ih upozorite na kršenje pravila. Nemojte da se ponašate arogantno i prepotentno, budite ljubazni i skromni. Ako ste moderator, ne znači da ste uvek u pravu. Razmislite kako da postupite. Konsultujte se sa drugim moderatorima foruma ili administratorima.

Banovanje članova je krajnja mera sankcije. Ne morate nekog trajno banovati, možete i na izvesno vreme. Oko banovanja se obavezno konsultujte sa administratorom, a ako on nije prisutan, a smatrate da je to jedina opcija, banujte člana na izvesno vreme (nekoliko dana), a kada se administrator uloguje, odlučićemo o dužini banovanja člana.
U slučaju težeg kršenja Pravila i uslova korišćenja prva opomena članovima isključivo se šalje preko privatne poruke, a svaka sledeća javno. Uz javnu opomenu može se primeniti i drastičnija mera (privremeni ili trajni ban). Ako su članovi tako zahtevali i to im je prihvatljivo, mi to moramo poštovati.
Siguran sam da se secas ovog teksta. O tome da sam prema urednicima kritican i da ne dozvoljavam da svojim statusom umisle da su bogom dani da ovde rade sta hoce, govori i cinjenica da sam jednu urednicu trajno banovao sa foruma, zbog jedne nepromisljene stvari koju je uradila na forumu, u trenutku afekta. A bila je, i sada tvrdim, jedan od najboljih forumasa koji je bio na ovom forumu. No, ponavljam se, nema tog clana zbog koga cu svoje principe rada promeniti.
Sto se Bokija tice, on je mogao napisati sta je hteo, ponavljam da sam ga molio da prestane sa skrivenim statusom na forumu i da ostane na njemu. Tri pp sam mu poslao, on je cutao. Sada je kasno da bilo sta kaze, kada je trebao reci, nije. Ja imam backupove foruma u poslednjih godinu dana i vise me mrzi da objasnjavam kome sta ovde zasmetalo.
Pn je imao jako lep odnos sa Anchy, i kada su se sporeckali krenulo je sve naopako.
@anuška tvoje je pravo da mislis sta god hoces, ja imam pp poruke u backup-u i znas i sama da ti je zasmetalo sto je @Anchy napisala za jednu temu koju si ti otvorila da joj vredja inteligenciju. Odatle je sve pocelo. Ti si tu poruku shvatila licno, iako ta poruka je bila kopirana sa drugog sajta i ti nisi bila njen autor. Cak i da jesi, i dalje svako ima pravo da kaze za bilo ciju poruku da joj vredja inteligenciju. Sto se jasne tice, ja sam prosle godine prolazio kroz najtezi period zivota, majka mi je umrla, imao gomilu poslova, sa tataom imao ogroman problem, o babi sam morao da brinem koja je nepokretna i jako mi je smetalo kada mi neko stalno trpa kako sam zaboravio da cestitam na 20000 poruka i sl. A ja sam bio u takvoj konfuziji da ni svojoj zeni nisam se serio da cestitam godisnjicu braka. I onda sam napisao da ko god misli da mi cini uslugu time sto je na ovom forumu, da odmah moze da ode. Siguran sam, poznajuci jasnu, da ju je to pogodilo.
Koliko god pokusavala da kazes da to nije bilo od uticaja tvoj odnos sa anchy, ja dobro znam da su se poceli praviti klanovi na forumu. A to nece moci!!!!
I za kraj, ili dolazi na forum i druzi se sa nama, prestani da se vracas u proslost, jer nju niko nece promeniti, a ja sam odluke po svim tim pitanjima doneo i tu stavio tacku. Isto vazi i za Jasnu. Dobrodosle ste, ja vas i dalje cenim, Jasnu i licno poznajem, draga mi je. Ista stvar je i sa tobom, iako se licno ne poznajemo.
Ako i dalje smatras/te da sam pogresio, ne moras/te dolaziti na forum i to je to. Ja sam rekao da sam pogresio, trebao sam vas sve skloniti, da se malo ohladite, ali nisam. Pogresio sam.

Jova

Suspendovan nalog
Nisam bas merodavan da dajem neko svoje misljenje o Anuski i Bokiju s kojima se nisam druzio ovde na Forumu ali posto sam stariji clan od oboje njih po prijavi na Forumu nesto cu da kazem sto je uopsteno za sve a vezano je sa ovom temom.

Ovde su dosta stvari navedene koje mnogima nisu poznate. Prica se da je postojala jaka napetost na Forumu ja to nisam primetio mozda je to bilo preko PP i bolje ako je tako bilo nego javna prepucavanja preko Foruma.

Zato Ljudi ako ste Nervozni...Napeti ili pod bilo kakvim Stresom bolje je ne svracati na Forum vec izabrati neku Fizicku Aktivnost kao naprimer da odete u Teretanu i malo vezbate videcete kako cete se bolje osecati ili ako niste u prilici za to onda uzmite i vozite Bicikl nekoliko kilometara i mnogo ce vam biti bolje a bicete i Srecniji i Raspolozeniji...Pa onda u takvom raspolozenom stanju treba svratiti na Forum i nece biti nikakvih Problema...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Sve ono lepo što je trebalo napisati, navela je @lasta i @Jova Karburator. Bravo! I to apsolutno važi za sve.
Molim da se ova priča dalje ne širi od strane nijednog člana uredništva. Ako neko od članova ima šta reći, neka napiše, ako @anuška ili @jasna949 žele da napišu izvolte i sa time ću ovu temu zatvoriti, jer uopšte nemam nameru da ponovo ispravljam krive drine, ali ne želim da njih, ako žele, ostavim bez odgovora, jer ponavljam, ja ih želim ovde, ja mislim da je njima ovde mesto. Ako one to od mene ne osećaju, najiskrenije žalim, ali takođe i ne osećam nikakvu krivicu jer ih ja sa foruma nisam oterao. Same su otišle.

Icy

White Wolfess
Kolonista
Kao forumaš sa iskustvom mogu reći samo - Nisam iznenađena. Ovoga ima uvek i svuda. Ljudi smo. Najbitnije je da se svako nerazumevanje i/ili konflikt reše na civilizovan način.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.