• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Rekonstrukcija Vlade Srbije

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Ovih dana, pored priča o KiM, mleku i raznim aferama koje se sada otkrivaju i u kojima se hapse odgovorni, aktuelne su i izjave o promeni premijera i rekonstrukciji Vlade. Iz tabora SNS-a sve više se čuje da je Vučić "idealan" kandidat za premijera.

Da li će ovo promeniti političku sliku Srbije, da li će biti političkih potresa, promena odnosa SNS-SPS?

Šta mislite?

Mislim da trenutno SNS želi apsolutnu vlast, ali da će SPS pružati otpor. Možda se iz tog razloga spominju i vanredni izbori, tj spremnost SNS-a da izađe na vanredne parlamentarne izbore.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Promeniće broj ministara iz SPS-a i SNS-a i ništa više.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ovde kad god su neke afere ``preti se`` vanrednim izborima.
Ne vidim razliku da li je Vucic ili Dacic premijer, osim sto su zvanicno dve razlicite stranke.

Te promene koje oni zele vidim iskljucivo kao kadrovske promene vlasti, a ne politicke promene.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Čujem na TV-u da neće biti nekih velikih promena u Vladi.

A kad sam već otvorila temu :whistling:

šta mislite o dosadašnjem radu ove Vlade? Ko ostavlja najgori a ko najbolji utisak na vas?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Jao Dzudi meni su svi oni isti. Ja jednostavno smatram da se sustinski politika ista vodi, samo se menjaju nacini igre.

Ne mogu trenutnu vladu kriviti za sadasnje stanje u zemlji, jer su ovi iza dosta toga ostavili u haosu, ali ovi ama bas nista nisu pokazali od Djurdjevdana na ovamo. Da ne pominjemo do skora afere sa aflatoksinom, te ova farsa sa Miskovicem, mnogo politickih prepucavanja , a nigde rada.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Vučić je najbolji u Vladi. najavio nam je gotovo svako hapšenje. :finger:

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Ja bih dala ogroman minus ministru kulture i informisanja, jer je od početka svog mandata imao neke afere po novinama -nije platio porez za poslastičarnicu i sl. A nismo videli neke konkretne odluke ovog ministra.

Najaktivniji je Vučić, a mislim da je i Rasim Ljajić dobar ministar, i Zorana Mihajlović takođe.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Otišao URS iz Vlade. Naprednjaci odlučili da nastavljaju rad sa SPS-om, iako je velika većina članova GO bila za nove izbore.

Mene sve ovo mnogo podseća na devedesete. Praktično smo se vratili u njih, još samo inflacija fali.

Razočarana sam 100 posto. Najvažnije nisu ispunili -bolji život građana.

Primećujem sve više ljudi koji kopaju po kontejnerima, a na ulici mi traže pristojno obučeni 20-30 dinara. Dajem, naravno.

Standard je sve niži. Hoće li rekonstruisana Vlada nešto promeniti?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Zanimljiva je ta vest. Meni ona nešto govori, a to je da je većina Glavnog odbora bila za izbore, ali je ipak odlučeno drugačije(???), što znači da Vučić ili Toma ili obojica što odluče ima obavezujući karakter za većinu u toj stranci, pa i za Glavni odbor. Time oni dokazuju da su svoj način donošenja odluka i vođenje stranke naprosto preneli iz SRS u kojoj je Šešelj imao glavnu reč.
Iako nisam ničiji simpatizer, ipak je jasno da jedino DS zaista ima jedina demokratski način unutar stranačkih izbora i pravi demojratski potencijal, koji se pre svega ogleda u stranačkim organima što je jako dobro za tu stranku i takva je oduvek bila. Sve ostale stranke imaju iste lidere, formalne ili neformalne gotovo 10-20 godina, jedino se u DS menjaju lideri.
Inače, imam utisak da ova priča oko rekonstrukcije nije završena i da SNS koja je svesna da ima veliku popularnost na vrlo perfidan način pokušava da ipak raspiše izbore, a da to ipak ne bude jasno kao njihov cilj, već, eto, jel te, sticaj nekih okolnosti.
Međutim, Dačić je juče doneo jako dobru političku odluku za svoju stranku i loptu ponovo vratio tamo odakle je i bačena - u SNS.
Sve u svemu, videćemo šta će dalje biti.
Na kraju, da kažem da je Mlađan Dinkić odavno na meti koalicionih partnera, čini mi se da Ruska Federacija nije njubitelj njegove politike, posebno ne one priče oko NIS-a... Verujem da je Rusija vršila pritisak da se URS izbaci iz Vlade RS.
Jedino mi nije jasno dokle ćemo sedeti na dve stolice, ali dobro, verovatno do onog trenutka dok nam jedna, nadam se strana, samo jedna strana, EU ili Rusija ne izmaknu svoju.
Narod živi sve gore, ali narod voli da se apsi. Koliko ćemo od toga živeti i mi, ali i ovi na vlasti, videćemo.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Greška..nije zasedao Glavni odbor već Predsedništvo SNS-a..ali ne znam koliko broji članova to Predsedništvo.

I meni se čini da su vođenje stranke preneli kao što je bilo u SRS-u.

Videćemo šta će biti, mene već cela ta politička situacija počinje da nervira.

Dragana - vava

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
18.07.2013.
Broj reagovanja
633
Horoskop
Rak
Danas sam se naljutila i definitivno odlučila da više ne čitam i ne slušam nikakve političke vesti. I opet otvorim na forumu baš ovu stranicu :arghh:.
Mišljenje starije tete (moje), koja je preživela gomile gluposti raznih "vladara": SVI SU ISTA BAGRA. KO IH PREŽIVI PRIČAĆE:ljut::sick::bljak:...
Ima i lepših tema, neću sebi i drugima da dižem tenziju. Hajde da ih sve ignorišemo, možda nam dođu inteligentni vanzemaljci :meh:.

Vrh Dno