Recepti za torte

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Milka torta

KORA: Umutiti 4 belanca sa 12 kašika šećera da bude čvrsta masa, pa dodati 2 kašike kakaoa, 8 kašike mlevenih oraha, 1 kašika brašna i na vrh noža prašak za pecivo. Napraviti 3 kore.
FIL: Umutiti 12 žumanaca sa 10 kašika šećera i staviti na paru. Kad je masa zgusnuta, dodati 100 gr. čokolade i nepunu šoljicu mleka. Skloniti sa vatre pa ostaviti da se ohladi. U ohlađenu masu dodati jedan umućen margarin.
Posebno umutiti 300 gr. belog šlaga. Ređati naizmenično kora, fil, šlag i tako do kraja, pa odozgo tortu ukrasiti šlagom.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Rum torta

Umutiti 8 belanaca sa 16 kašika šećera, dodati 8 žumanaca prethodno umućena sa 2 margarina i 400 gr. otopljene čokolade, dodati 60 kapi ekstrata od ruma. Masu sipati u šerpu koja je prethodno obložena folijom i staviti je u zamrzivač da odstoji najmanje 10 sati. Nakon toga tortu prevrnuti na tacnu i ukrasiti je sa 200 gr. umućenog šlaga.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Kongo torta

KORA: 6 belanaca, 6 kašika šećera, 200 gr. mlevenih oraha.
FIL: 6 žumanaca, 6 kašike šećera, 1 dcl jake crne kafe, 200 gr. čokolade, kada se prohladi dodati 200 gr. margarina.
NAPOMENA: Kada se ispeče kora stavi se u vlažan salvet i uvije u rolat i filuje se kao rolat. Istim filom premazati ceo rolat, odozgo se može narendati čokolada ili ukrasiti po želji.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Kardinal šnit

PRVA KORA: Umutiti 8 belanaca sa 280 gr. šećera u čvrstu penu.
DRUGA KORA: Umutiti 2 belanca u čvrstu penu i dodavati postepeno jedno po jedno 10 žumanaca sa 60 gr. šećera i 2 kašike brašna. Podmazati pleh od rerne pa naizmenično ređati poprečne trake bele i žute kore. Belih traka treba da ima sedam a žutih šest. Rernu zagrejati na 250stepeni i peći 10 minuta a onda smanjiti na 150 stepeni. Kad je kora pečena preseći je na pola i to tamo gde je četvrta bela traka. Kore se peku preko ''Pek'' papira.
FIL: Umutiti dve slatke pavlake pa filovati prvi deo kore a preko staviti voće pa preko voća kiselu pavlaku a odozgo koru.
Tortu premazati ili ostatkom slatke pavlake ili šlagom.

saska

penelopa
Starosedelac
Član od
21.04.2010
Reakcije
658
dakle,koja je najbolja i imas li kucnu dostavu-

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci
:):laugh:saska i ja sam za to:laugh::laugh:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
I moja žena je za to. :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Hern torta

I KORA: 5 jaja, 5 kašika šećera, 5 kašika brašna, 5 kašika kakaoa, 5 kašika ulja, 3 kašike vrele vode. Peče se pravougaona kora.
II KORA: 5 jaja, 5 kašika šećera, 3 kašike kakaoa, 3 kašike vrele vode, 3 kašike ulja, 3 kašike brašna. Peče se okrugla kora.
FIL: 1 kg. slatke pavlake, 1 tegla eurokrema (oko 800 gr.).
Prvu koru namazati eurokremom i slatkom pavlakom pa je iseći na tanke kaiševe širine 3-4 cm.Druga kora se isto najpre namaže eurokremom i slatkom pavlakom, pa se od sredine stavljaju kaiševi uvijajući ih u krug u obliku puža. Tortu odozgo ukrasiti šlagom.

dusicaa

Suspendovan nalog
Član od
18.08.2010
Reakcije
980
Horoskop
Strelac
..danas sam pravila bedo torti i kolaca...gde si bio da mi pomognes...?

Lujka

Suspendovan nalog
Član od
15.09.2009
Reakcije
1.278
Horoskop
Vodolija
Znaci, Stemis se bacio na mesenje :laugh: Bravo, bravo :) Mozda neku od ovih torti uvrstim u ponudu ovim ovde izelicama :laugh:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci
Neko mora da zamesi , neko stavlja fil, neko glazuru a neko i višnju na vrh a Boga mi neko slatko jede.:):ehej:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Ne vredi, mnogo ste neozbiljne. Ne može čovek da bude ozbiljan, pa to ti je!

dusicaa' pid='29776' dateline='1289842620 je napisao(la):
..danas sam pravila bedo torti i kolaca...gde si bio da mi pomognes...?
Eh, neznaš moju muku. Nigde da nađem recept za tortu sa dva jaja.

Lujka' pid='29788' dateline='1289843548 je napisao(la):
Znaci, Stemis se bacio na mesenje :D Bravo, bravo :) Mozda neku od ovih torti uvrstim u ponudu ovim ovde izelicama :laugh:
Umetničko ime mi je Jagodinka Simonović. :laugh:

Lujka

Suspendovan nalog
Član od
15.09.2009
Reakcije
1.278
Horoskop
Vodolija
Stemis' pid='29890' dateline='1289894504 je napisao(la):
Umetničko ime mi je Jagodinka Simonović. :)
Jagodika :D "Mesi, mesi.. nece nista da ti skodi.." :laugh:

A sad ozbiljno, daj jos koji recept :laugh:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci
Ko je tražio tortu sa dva jaja:

-dva jaja
-10 kašika šećera
-10 kašika brašna
-6 kašika mleka
-6 kašika ulja
-1 kašikica praška za pecivo
-narendana cela kora od limuna

Dodavati jedno po jedno i dobro izmešati. Peći kao normalan patišpanj.

Fil

-8 deci mleka
-1 ceo margarin
-10 kašika šećera
-200 gr. čokolade za kuvanje
-250 gr. mlevenih oraha

Način pripreme:

Skuvati 8 deci mleka dodati ceo margarin,šećer,čololadu za kuvanje. Kuvati oko pola sata uz povremeno mešanje na srednjoj temperaturi. Skinuti sa vatre i dodati mlevene orahe. Promešati.
Patišpanj podeliti na dva dela i preliti vrelim filom.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Član od
27.10.2010
Reakcije
2.926
Horoskop
Blizanci
VOĆNA TORTA SA JOGURTOM

-1/5 jogurta
-300 gr. šećera
-300 gr. sitnog keksa
-šlag

Jogurt i šećer izmešati dobro da se šećer istopi, zatim dodati sitan keks i promešati. Sipati u pleh, preko toga po želji voće i šlag preko toga. Staviti u Friz otprilike 1 do 1/5 sat.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.484
Horoskop
Ovan
Napolitanka torta

Umutiti 300 gr. belog šlaga sa 4 dcl. mleka. Umućenoj masi dodati 3-4 kašike prah šećera, zatim 5 kesica učvršćivača za šlag i jednu kiselu pavlaku.
Samleti 300 gr. lešnik napolitanke.
Obložiti šerpu od 4 litra sa aluminijumskom folijom i potom ređati napolitanke, zatim fil, red napolitanki pa opet fil.
Tortu držati u frižideru 4-5 sati, pa onda je prevrnuti na tacnu i odozgo staviti umućen šlag.

jelajelena

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
07.02.2011
Reakcije
8
Klavir torta
6 Jaja
6 kasika Brašna
6 KS Šećera
4 KS Mlevenog oraha
4 KS Kakao
1/2 Vrećice praška za pecivo

Biskvit Svetli

2 Jaja
6 kasike Šećera
1 KS Ulja
2 KS Tople vode
5 KS Brašna
1/2 Praška za pecivo

Bela krema

7,5 DCL Mleka
5 kasika Brašna
200 gr Šećera
150 gr Margarina
2 Vanilin šećera

Tamna krema

150 gr   Mlevenog oraha
50 gr Čokolade za kuvanje
150 gr Margarina

Glazura

100gr Čokolade za kuhanje
100 gr Margarina
100 gr Šećera

Priprema

Tamni biskvit

Od jaja ,šećera,brašna,kakaa ispeci biskvit i ostavi da se ohladi.

Svetli biskvit

Od jaja brašna,šećera vode,ulja ispecite biskvit i savijte ga u rolat još vruće.

Bela krema

U 7,5dcl mleka skuvaj 5 ks brašna pomešano sa šećerom i vanilin šećerom
i kad se ohladi dodaj 150 gr margarina

Tamna krema

U 1dcl vode i 100 gr šećera ukuvaj 150 gr oraha i 50 gr čokolade i kad se ohladi dodaj 150 gr margarina.I sa tom kremom nafilujte rolat.

Filovanje

Tamni biskvit prereži na pola i donju koru premaži sa pola bele kreme
A rolat isecite na šnite i naredjajte na belu kremu i drugi deo beo kreme namaži na taj rolat i gore drugi biskvit i glazura od čokolade

Glazura

100 gr Čokolade i Margarina otopite na laganoj vatri kad se sve sjedini isipaj na kolač.Ali nemoj da čokolada i margarin prokuvaju.[/color]

SUNCE SUNCE SUNCE SUNCE SUNCE SUNCE SUNCE

jelajelena

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
07.02.2011
Reakcije
8
Japanska torta od sira

Sastojci:
250 g neslanog sremskog sira
50 g putera
150 g šećera
100 ml mleka
60 g brašna
20 gr gustina
6 jaja
sok od pola limuna
prstohvat soli
prah šećer
džem/slatko od višanja (ili drugi kiselkasti džem)

Postupak:
1. Puter i sir ostaviti na sobnoj temperaturi da malo omekšaju. Uključiti rernu na 150°C. Staviti 1.5 litar vode da proključa.
2. Razdvojiti žumanca od belanaca. Belanca mutiti mikserom, pa kada se napravi pena dodati šećer i prstohvat soli i nastaviti mućenje dok se ne dobije čvrst sneg.
3. Sir i puter umutiti mikserom, na najmanjoj brzini. Dodati sok od limuna i jedno po jedno žumance, stalno mešajući. Umešati mleko, pa dodati brašno, malo po malo, muteći mikserom sve vreme. Na kraju lagano umešati sneg od belanaca, žicom.
4. Okrugli pleh, po mogućstvu sa odvojivim stranicama, obložiti papirom za pečenje, i dno i stranice s unutrašnje strane, a spolja ga obložiti aluminijumskom folijom i to u bar tri sloja (ja sam pekla u običnom plehu, pa nije bilo potrebe za folijom). Sipati testo u pleh, a pleh spustiti u veći dublji pleh, staviti u rernu pa uliti vrelu vodu. Pleh sa kolačem treba da je do pola u vodi (moj je bio nešto manje). Peći oko 1h bez otvaranja rerne. Pečen kolač ostaviti u otvorenoj rerni da se polako hladi, pa izvaditi iz kalupa. Poslužiti preliveno džemom od višanja, ili drugim kiselkastim džemom, koji se prethodno zagreje i malo razredi nekim žestokim pićem ili običnom vodom.

jelajelena

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
07.02.2011
Reakcije
8
Vasina torta

Sastojci
250 grama šećera
200 grama oraha
150 grama putera
9 jaja
9 kašika šećera
6 kašika badema
3 štangle čokolade
1 kašika brašna
1 pomorandža
1 šolja mleka
Način pripreme

Umutiti 5 belanaca sa 5 kašika šećera, dodati 5 žumanaca, 1 kašiku brašna i 6 kašika mlevenih badema. Peći u podmazanom plehu.

Prvi fil

Preliti orahe kuvanim mlekom zaslađenim po želji i u mlaku masu dodati 4 žumanceta umućena sa 4 kašike šećera. Dodati struganu koru i sok od jedne pomorandže, kao i rastopljenu čokoladu. Posebno umutiti puter, pa i njega umešati u pripremljen fil. Ovim filom premazati tortu.

Drugi fil

Skuvati 250 grama šećera sa 2 čaše vode, malo gušće nego za slatko. U umućen sneg od 4 belanceta dodavati polako sirup neprekidno mešajući. Dokuvati ga na pari i, kad postane dovoljno gust, skinuti sa pare i mutiti dok se ne ohladi. Preko prvog fila premazati pripremljen drugi fil i tortu prekriti šlagom.

jelajelena

Poznata ličnost
Starosedelac
Član od
07.02.2011
Reakcije
8

Keks torta 1

Sastojci
800 grama "pti ber" keksa (četvrtast keks)
2 pudinga od čokolade
50 grama čokolade za kuvanje
1 puding od vanile
2 l mleka
15 kašika šećera
2 vanil šećera
375 g margarina
2 kesice šlaga
Način pripreme

U posudu staviti 6 dl mleka, dodati 10 kašika šećera i kuvati dok ne proključa. Posebno sjediniti 2 dl mleka sa pudingom od čokolade pa zakuvati u ključalom mleku dok se masa ne zgusne. Dodati i izlomljenu čokoladu pa mešati da se čokolada otopi. Ostaviti da se puding hladi. U ohlađen puding dodati 250 grama margarina pa masu umutiti mikserom.

Posebno skuvati puding od vanile i to tako što se u šerpu stavi 3 dl mleka i 5 kašika šećera da proključa. Posebno sjediniti 1 dl mleka sa praškom za puding od vanile pa skuvati puding u ključalom mleku. Kada se puding od vanile prohladi, dodati mu 125 grama margarina i umutiti mikserom.

Na kraju formirati tortu. U pravougaoni pleh poređati jedan red keksa koji je natopljen u mleku. Premazati ga polovinom fila od čokolade. Zatim poslagati drugi red keksa (takođe natopljen mlekom) pa ga prekriti filom od vanile. Ovaj fil pokriti trećim redom natopljenog keksa. Na kraju tortu odozgo premazati ostatkom fila od čokolade i dekorisati je šlagom pripremljenim po uputstvu sa kesice. Ova torta je lagana i veoma izdašna

KEKS TORTA2

Sastojci
½ kg puter keksa (četvrtastog oblika)
200 g šećera u prahu
250 g putera – margarina
7 žumanca
100 g čokolade za kuvanje
100 ml mleka (mlakog)
2 kašike crne kafe (skuvane)

Priprema
Umutiti šećer u prahu sa žumancima, dodati izlomljene, male parčiće čokolade za kuvanje i kuvati na pari. Kuvati oko 50 min uz neprestano mešanje. Ohladiti, dodati umućen puter – margarin, masu izjednačiti i istom filovati keks – tortu.

Na tacnu naređati (prvi red) keks kvašen u mlako mleko pomešano sa crnom kafom, naneti jedan deo fila, lepo poravnati isti, a onda naređati sledeći red keksa (takođe nakvašen) fil i tako redom dok se ima materijala tj. 4 reda keksa i tri fila. Gotovu tortu premazati tankim slojem fila, a po želji preliti glazurom ili posuti mlevenim orasima, lešnicima, čokoladnim mrvicama itd. Tortu ostaviti 1 h u frižider, seći željene parčiće i služiti.

Torta je isprobana. Ja licno kuvam fil samo 15 tak  minuta na pari a ne 50 koliko trazi recept, i pojacam za 1 jaje.. . I jos to mi je omiljena torta. .

KEKS TORTA S ORASIMA

250 gr.margarina
200 gr, prah secera
3 zumanca
popariti 200 gr oraha sa malo mleka i jednom vanilom
kad se ohladi spojiti sa margarinom
topiti keks u mleko
od 3 belanca umutiti sam:
9 kasika secera 3 kasike vode uspinovati gusto kao med
2-3 zrna limontusa
vrelo sipati u belanca i kad se sve potrosi mutiti jos 10 min da se ohladi
probajte svidece vam se! Isprobano.