• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Recept za izbegavanje stresa

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Dugo je vremena poznato da je za mnoge bolesti najveći krivac stres. Ipak, teško se možemo odupreti nerviranju, teskobi i ostalim oblicima stresa. Čitatelji portala Huffington ocenili su da su sledeće stvari dobar recept za njegovo izbegavanje, pa prosudite sami:

1. Nije važno što drugi misle o vama.

2. Prenatrpani rasporedi koji nisu realni nanose samo štetu.

3. Jeste li vidjeli tjedan bez ponedjeljka? Niste? Zašto se onda živcirate?

4. Sigurno nećete celi život izgledati isto.

5. Veze se prekidaju i od toga se ne umire.

6. Bolesti ima koliko vam srce želi, no o njima se ne razmišlja svaki dan.

7. Baš vas briga što drugi ljudi rade sa svojim životima.

8. Tračevi su štetni za one koji ih šire.

9. Gužvi u prometu sigurno se nećete rešiti.

10. Stan ili kuću spremat ćete celi život, pa nije previše važno da li je petak ili nedelja.

11. Budućnost još nije došla.

12. Starost je nemoguće zaustaviti.

13. Nesposoban šef nije vredan vašeg zdravlja.

14. Osobe koje su negativne i idu vam na živce uklonite iz svog života.

15. Život se ne temelji na novcu, on dolazi i odlazi.

Da li se slažete s navedenim pretpostavkama i nudite li bolji savet?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
1. Nije važno što drugi misle o vama. Nije važno, ali ih čujem.

2. Prenatrpani rasporedi koji nisu realni nanose samo štetu. Jednostavno tako svi živimo, neki rasporedi se moraju ispoštovati jer nemamo drugi izbor.

3. Jeste li vidjeli tjedan bez ponedjeljka? Niste? Zašto se onda živcirate? Ovo mi je beznačajno, nikad ne gledam na dane u nedelji.

4. Sigurno nećete celi život izgledati isto. Ja ni sada ne izgledam kao ja. :)

5. Veze se prekidaju i od toga se ne umire. Živ sam. ;)

6. Bolesti ima koliko vam srce želi, no o njima se ne razmišlja svaki dan. Nisam hipohondra, ali da sam dobro načet, to jesam.

7. Baš vas briga što drugi ljudi rade sa svojim životima. Za moje najbliže jako brinem, nije mi svejedno.

8. Tračevi su štetni za one koji ih šire. Na tračeve ne obraćam pažnju.

9. Gužvi u prometu sigurno se nećete rešiti. Nikad ne upadam u gužve, imam sreću.

10. Stan ili kuću spremat ćete celi život, pa nije previše važno da li je petak ili nedelja. To mi je zadovoljstvo, ima nas i ludih i zamlaćenih. :laugh:

11. Budućnost još nije došla. Budućnost me tek čeka, ali kakva... :o

12. Starost je nemoguće zaustaviti. Ja nikada ne starim, zaustavljeno. ;)

13. Nesposoban šef nije vredan vašeg zdravlja. Nesposobne eliminišem, ne trpim nesposobne šefove nije im tu mesto.

14. Osobe koje su negativne i idu vam na živce uklonite iz svog života. Nemoguće je nekada ukloniti one sa kojima živite. Neizvodljivo.

15. Život se ne temelji na novcu, on dolazi i odlazi. Da, tačno, ali mi stalno odlazi a nikako da dođe. Dugovi, dugovi a živim kao poslednji bednik.

Dođosmo do zaključka da meni nema pomoći. Načet dobro od stresa, još uvek po terapijama...navikao sam se na stres. Ja mislim da će uskoro i stres nastradati baš od mene, već vidim da mu je teško i da je jako uplašen. :laugh:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
1. Nije važno što drugi misle o vama. / kako nije....od toga zavisi naš odnos

2. Prenatrpani rasporedi koji nisu realni nanose samo štetu./ Tačno

3. Jeste li vidjeli tjedan bez ponedjeljka? Niste? Zašto se onda živcirate?/ ponedaljak je uvek stresan jer je novi poćetak nedelje.

4. Sigurno nećete celi život izgledati isto. / Ja sam se sa tim odavno pomirila.

5. Veze se prekidaju i od toga se ne umire. Taćno

6. Bolesti ima koliko vam srce želi, no o njima se ne razmišlja svaki dan. / Ko bi mislio o tome svaki dan, samo kad nas strefi.

7. Baš vas briga što drugi ljudi rade sa svojim životima. / Kako koji ljudi.

8. Tračevi su štetni za one koji ih šire. / ne uvek

9. Gužvi u prometu sigurno se nećete rešiti. / potpuno tačno

10. Stan ili kuću spremat ćete celi život, pa nije previše važno da li je petak ili nedelja. I to je tačno, jedino ako je neki veliki praznik.

11. Budućnost još nije došla. / Jeste i prošla za mene....

12. Starost je nemoguće zaustaviti. / nemam ni nameru a i ja se ništa ni ne pitam.

13. Nesposoban šef nije vredan vašeg zdravlja. / Ali primedbi jeste.

14. Osobe koje su negativne i idu vam na živce uklonite iz svog života. / Svakako, nisu mi vredne pažnje.

15. Život se ne temelji na novcu, on dolazi i odlazi. / Ali ga je potrebno imati .

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.707
Horoskop
Lav
1. Nije važno što drugi misle o vama. - Tačno. Svetu se ne može ugoditi.

2. Prenatrpani rasporedi koji nisu realni nanose samo štetu. - I ovo je tačno.

3. Jeste li vidjeli tjedan bez ponedjeljka? Niste? Zašto se onda živcirate? - Više me ne nervira ponedeljak.

4. Sigurno nećete celi život izgledati isto. - Naravno

5. Veze se prekidaju i od toga se ne umire. - To je deo života.

6. Bolesti ima koliko vam srce želi, no o njima se ne razmišlja svaki dan. - I ovo je deo života i besmisleno je razmišljati.

7. Baš vas briga što drugi ljudi rade sa svojim životima. - Mogu da znam za najužu porodicu, ali ne mešam se u njihov život.

8. Tračevi su štetni za one koji ih šire. - Zavisi od sadržine tračeva.

9. Gužvi u prometu sigurno se nećete rešiti. - Da.

10. Stan ili kuću spremat ćete celi život, pa nije previše važno da li je petak ili nedelja. - Tačno.

11. Budućnost još nije došla.- Tačno.

12. Starost je nemoguće zaustaviti. -Tačno.

13. Nesposoban šef nije vredan vašeg zdravlja. -Ah, uništila mi je zdravlje, gotovo je sada, sređujem se polako.

14. Osobe koje su negativne i idu vam na živce uklonite iz svog života. - To i radim.

15. Život se ne temelji na novcu, on dolazi i odlazi. - Da, ali meni više odlazi nego što dolazi.

Vrh Dno