• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Reč po reč

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.980
Horoskop
Strelac
Čitam na nekom sajtu za unutrašnji dizajn kako mnimalizam izlazi iz mode... Pa kako, kad sam ga ja tek otkrila? To mi je nova omiljena filozofija i stil života kao rezultat ličnog bunta pred licem i naličjem svakodnevice, protiv konzumerizma, dominacije materijalnog, viška stvari, viška reči, viška obaveza... svakog VIŠKA! U nemogućnosti da redukujem obaveze (koje mi se nameću mimo moje volje!), bar mogu sebi da priuštim oslobađajući osećaj koji pruža redukovanje stvari, kućnih aparata, pročitanih knjiga, nameštaja, tehnologije... I imam novi cilj u 2023. godini, a to je otkazivanje TV-a i svih glupih pretplata i beskorisnih članarina. E, to će biti najhrabriji i najluđi poduhvat...
Šteta što neće biti foruma da vas izvestim o rezultatima ove histerije oslobađanja koja me je obuzela :(

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.840
Horoskop
Ribe
Čitam na nekom sajtu za unutrašnji dizajn kako mnimalizam izlazi iz mode... Pa kako, kad sam ga ja tek otkrila? To mi je nova omiljena filozofija i stil života kao rezultat ličnog bunta pred licem i naličjem svakodnevice, protiv konzumerizma, dominacije materijalnog, viška stvari, viška reči, viška obaveza... svakog VIŠKA! U nemogućnosti da redukujem obaveze (koje mi se nameću mimo moje volje!), bar mogu sebi da priuštim oslobađajući osećaj koji pruža redukovanje stvari, kućnih aparata, pročitanih knjiga, nameštaja, tehnologije... I imam novi cilj u 2023. godini, a to je otkazivanje TV-a i svih glupih pretplata i beskorisnih članarina. E, to će biti najhrabriji i najluđi poduhvat...
Šteta što neće biti foruma da vas izvestim o rezultatima ove histerije oslobađanja koja me je obuzela :(
Bogami Šufnudlo prilično radikalno s tvoje strane ali i hrabro! A što se minimalizma tiče, samo napred, šta te briga što izlazi iz mode, ti si ga sad otkrila i tebi je on sad u modi, mani svetske trendove i ostale gluposti... Evo ja sam baš skoro rešio da postanem hipik! Puštam kosu, nosim zvoncare, počeo sam ljudima da se javljam sa "pis brader"... ljudi me malo čudno gledaju al šta me briga, furam svoj fazon!

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
redukovanje stvari, kućnih aparata, pročitanih knjiga, nameštaja, tehnologije

Slažem se sa Životom da je odluka radikalna i hrabra i mogu da te podržim u svemu...osim u ovom boldovanom- knjige..

Šta ako poželiš da neku pročitanu knjigu čitaš još jednom?

Mogla bih da se odreknem mnogih stvari, interneta na primer..ali..

Ne mogu da se odreknem knjiga. Volim da kupujem knjige, da neke čitam više puta.

Za rođendan uvek tražim knjigu kao poklon ili novac za knjigu.. Čuvam knjige, volim da kupujem i nove police za knjige.

Što se foruma tiče..nedostajaće mi. :(

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.980
Horoskop
Strelac
Slažem se sa Životom da je odluka radikalna i hrabra i mogu da te podržim u svemu...osim u ovom boldovanom- knjige..

Šta ako poželiš da neku pročitanu knjigu čitaš još jednom?

Mogla bih da se odreknem mnogih stvari, interneta na primer..ali..

Ne mogu da se odreknem knjiga. Volim da kupujem knjige, da neke čitam više puta.

Za rođendan uvek tražim knjigu kao poklon ili novac za knjigu.. Čuvam knjige, volim da kupujem i nove police za knjige.

Draga moja Džud, nisam ja baš mislila da odstranim sve knjige iz svog stana i života. Moja profesija podrazumeva čitanje puno knjiga iz raznih oblasti, pa imam ogromnu stručnu biblioteku. O lepoj književnosti da ne pričam. Istina, mnogo knjiga me baš i nije dojmilo; pročitala, slegla ramenima, odložila na policu. I ne verujem da bih poželela da ih čitam ponovo (ako me baš strefi želja, član sam biblioteke, što bi rek'o Zoran Radmilović :laugh:; i to ne jedne!). Moja je ideja da napravim selekciju stvari, da rasteretim prostor u kojem živim (a koji je prilično nakrcan knjigama trenutno), rešim se stvari koje skupljaju prašinu, prilagodim prostor i stvari svojim današnjim potrebama. A knjige ću da doniram, neću baciti :)

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.102
Horoskop
Ovan
dobro Stemiško dokle će ti da budeš prinudni upravnik?

kod tebe situacija slično kao

:D

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.430
Horoskop
Ribe
Moja je ideja da napravim selekciju stvari, da rasteretim prostor u kojem živim (a koji je prilično nakrcan knjigama trenutno), rešim se stvari koje skupljaju prašinu, prilagodim prostor i stvari svojim današnjim potrebama. A knjige ću da doniram, neću baciti :)
Ne znam da li sam pisala o tome ovde ali imam sistem za rešavanje viška stvari. Zove se "Godinu dana". Ako godinu dana nisam koristila neku stvar (garderobu, posuđe, alat, bilo šta) rešavam se toga. Poklanjam, nosim u vikendicu, bacam... Ako ti je od pomoći, primeni.
Sa godinama postajemo sve skloniji da skupljamo kao hrčak, nadam se da nećemo upasti u tu zamku.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.980
Horoskop
Strelac
Ja sam tako nosila u vikendicu....sad sam tamo zatrpala prostor. Moj je princip postao "da li mogu da živim bez tog predmeta?" Da budem iskrena, više se i ne sećam kad sam nešto upotrebila, godine su mi se smuljale u neko mutno klupko...
Pre neki dan sam počela da čistim kompjuter... majko moja! koliko balasta, koliko duplih fajlova, razlicitih verzija istog fajla, sadržajno neimenovanih slika i tekstova... Očaj me uhvatio nad tim haosom koji je naizgled grupisan u foldere...
Tu me je strefilo saznanje da je moj um to sve 'uredio', te da je haos u mojoj glavi, ne u mašini.
Treba mi terapija, najozbiljnije...:banghead::banghead:

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.102
Horoskop
Ovan
Ja sam tako nosila u vikendicu....sad sam tamo zatrpala prostor. Moj je princip postao "da li mogu da živim bez tog predmeta?" Da budem iskrena, više se i ne sećam kad sam nešto upotrebila, godine su mi se smuljale u neko mutno klupko...
Pre neki dan sam počela da čistim kompjuter... majko moja! koliko balasta, koliko duplih fajlova, razlicitih verzija istog fajla, sadržajno neimenovanih slika i tekstova... Očaj me uhvatio nad tim haosom koji je naizgled grupisan u foldere...
Tu me je strefilo saznanje da je moj um to sve 'uredio', te da je haos u mojoj glavi, ne u mašini.
Treba mi terapija, najozbiljnije...:banghead::banghead:

dr-katz-concern.gifyNeZ1J.gif
:D

Vrh Dno