• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Reč po reč

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.529
Horoskop
Ovan
@tamarishka Želim vam brz oporavak. Ako se ne varam, proletos ste već imali koronu.
@šufnudla Da li verujes da sam iz tvog posta prvi put cuo za pergu? Mislio sam da je maticni mlec najbolji pcelinji proizvod.
Ja sam danas došao sa drugog godišnjeg (Banja Koviljača), odmoran i još uvek zbunjen kod kuće. Tako vam je to kad sastaviš dva odmora jedan za drugim.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.728
Horoskop
Devica
Imam osećaj kao da je Stemis proveo celo leto u stvari na odmoru 😂😂😂

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.529
Horoskop
Ovan
Ima, tri ili više odmora, ali to još nisam doživeo. :kul:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.788
Horoskop
Lav
@tamarishka Žao mi je što čujem za koronu..nadam se da će sve biti ok..šaljem veliku vitualnu podršku🥰❤️

@šufnudla Želim da ti oktobar bude bolji od septembra 🥰 Šta je perga?

Ja sam, manje više dobro. Parcijalno sređujemo stan. Juče mi je jedan komšija sredio laptop i desktop, dolazi i sutra, jer ima još neke sitnice da sredi.

Sada se plašim za sestru, imala je sinoć temperaturu..a pre odlaska koleginice na bolovanje, bile su više od 8 sati zajedno..

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Perga - izuzetno kvalitetna hrana, jedan od najkvalitetnijih proizvoda od pčela. Ona predstavlja fermentisani polen. Pčele unose polen u saće, lageruju ga, obogaćuju enzimima i on fermentira minimum 21 dan u košnici.Kada sazri pčele je konzerviraju tankim filmom od meda. 9 puta je kvalitetnija od polena, brže i bolje se usvaja u organizmu od polena.

To je perga, mada, kada sam jednom, čuvši kako je fantastična za zdravlje i imunitet, pitala neke prijatelje pčelare za nju, nisu ništa komentarisali. Ne koriste je. Kunu se u med, polen i matični mleč i to je to. Sad, da li oni nisu upućeni ili je perga priča da se nešto proda po višoj ceni, ne znam. Verujem da ne škodi, u svakom slučaju.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Hvala vam svima na željama da brzo prezdravimo! Znače mi!
Inače, jesmo bili bolesni s proleća, a sada ke klinac iz škole doneo... U svakom slučaju blaža klinička slika. Valjda imamo malo tih antitela od prošlog puta 😘

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Vidiš i ja sam koristila u nekoliko navrata divlji origano, što baš kao ulje, što ovako kao kapsule. Ne znam koliko mi je prijalo. Nekako nisam imala taj utisak. Kažu i za ulje crnog kumina da "leči sve osim smrti". Ima dosta tih ulja i kapi koje povoljno utiču na imunitet. Mislim da je i do toga koliko si disciplinovan u svemu... Ja nažalost nisam. Počem puna entuzijazma, ali brzo i odustajem.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.392
Horoskop
Ribe
Znate vic kad je Leskovčanin hteo da se obesi?
Uzeo Leskovčanin konopče otišo pored Južne Morave našao tamo neko drvo, popeo se na njega, jedan kraj konopca vezao za granu drugi sebi oko vrata i skočio. Puče grana i Leskovčanin upade u Moravu. Počeo da se praćaka, da mlati rukama i jedva se nekako dočepa obale... kad je izašao na obalu kaže Leskovčanin "jebati ovo besenje zamalo da se udavim" :happy:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.788
Horoskop
Lav
Dobro veče svima, ili dobro jutro ranoraniocima :)

Ja sam dobro, moja sestra nije..tek sutra će znati rezultat PCR testa, na antigenskom je negativna. Ima upalu jednog plućnog krila i dr u Šumicama joj je rekla da je bila neodgovorna što se tiče druge doze vakcine, ali i da joj je ova jedna doza Fajzera ipak pomogla da ne prođe gore..

Zabrinuta sam, ali i ljuta. Mogli su svi četvoro da se vakcinišu, nisu protiv vakcina ali ih MRZI da čekaju u nekom redu.

Više o kovid ambulanti na onoj drugoj temi..

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.392
Horoskop
Ribe
Ode i Marko Živić...:(

1634233512-1634232995-1633340614-Marko-Zivic-glumac-_300413_RAS-Foto-Zoran-Loncarevic-002-1024x683-750x500.jpg

Vrh Dno