Razmišljam trenutno o...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Možda nije loše da kupiš lovačku pušku. Stomak će biti pun, nećeš imati upalu mišića, a za depresiju vežbaj gađanje. ;)

šufnudla

Kolonista
Kolonista
Ne bih mogla da pucam u životinje. Brine me što nisam sigurna kako bih reagovala kad bi mi se nekolicina ljudi našla na nišanu...
Ah, grozna sam, znam, sarkastična sam...ne mislim to što sam napisala :sick:. Ne bih pucala baš, ali bi mi zadrhtala ruka na orozu.:rolleyes:

šufnudla

Kolonista
Kolonista
Sledeći put kada jedete meso, setite se vaših reči. :)
Znala sam da će to biti komentar.
I slažem se :) . Delimično. Naime, ja sam cele tri godine živela bez mesa (ako izuzmem ograničeno konzumiranje jaja i ribe - hranila sam se skoro veganski) i ništa mi nije falilo. Naprotiv, osećala sam se odlično; niti mi je falilo snage (mit o mesu i snazi!), niti sam živela sa grižom savesti zbog "genocida" koji ljudi sprovode nad životinjama. Što se mene lično tiče, ja bih sutra potpisala neki pristanak da kompletna prehrambena industrija izbaci životinjsko meso i proizvode. Ali znamo da se to nikada neće desiti. Problem je u tome što je pojedincu izuzetno teško, ako ne i nemoguće, da se veganski hrani u savremenim uslovima urbanog života.
Dakle, trudim se da izbegnem proizvode životinjskog porekla; meso ne volim, ali priznajem da pojedem s vremena na vreme :( zbog čega se ne osećam naročito dobro.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Morao sam malko da bocnem, ionako se slabo piše. Jedem meso, i nemam grižu savesti. Nemam, jer smatram potpuno prirodnim to što se hranimo životinjskim mesom. To me ne čini ponosnim, da me ne shvatite pogrešno, prosto borba za opstanak. Ubijam radi ishrane i samo radi ishrane.