• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Ranoranioc ili noćni ptičurak

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Zadnja saznanja temeljena na proučavanju osoba koje imaju različite navike spavanja dovela su do zanimljivih rezultata.
Rezultati proučavanja ukazuju da noćne ptičice uglavnom imaju veći koeficijent inteligencije, bolje rezultate u ispravnom prosuđivanju i analitičkom razmišljanju, što rezultira većom kreativnošću i inovativnim ponašanjem.

images

S druge strane, rane ptičice ipak postižu bolji uspeh u školi. Naučnici to opravdavaju time da noćnim ptičicama problem stvara činjenica da se nastava održava uglavnom ujutro i po danu, kada oni ne funkcionišu.

Kakav ste vi tip, dnevni ili noćni?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Noci sam tip. I to ne zato sto ne volim da spavam. Naprotiv, bas sam spavalica. ALi definitivno nekad sitcem utisak ( zapravo cesto ) da mi nocu mozak bolje funkcionise, da sam kreativnija itd...
E sad sto se gore navedenog teksta tice...Ne bih generalizovala da su rane pticice obavenzo bolje u skoli, ali jeste, da meni kao nocnoj ptici, jutro najteze pada i prilicno mrzim taj deo dana i treba mi x vremena da se razbudim, da pocnem mozak da koristim...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Najviše volim jutro, tad krenem onako prirodno, što bi rekli "kako Bog zapoveda". Ali, neće Đavo, ne miruje, sad i ne legam, čim se zamlatim zaboravim i koliko je sati i gde sam. Moraću da se vratim u moj bioritam koji mi odgovara. Jutro je melem.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Boki, samo da krene lepo vreme, odosmo mi u baštu, kao na zornjak....:laugh::laugh::roflmao:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Kasno ležem rano ustajem jer moram, pa ne znam kom tipu pripadam. Volim lepa sunčana jutra i cvrkut ptica a volim i noćnu tišinu kad se mogu lepo opustiti, čitati, družiti se s net prijateljima i uraditi sve što ne stigoh po danu. :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Ja sam definitivno spavalica. Mada, sa godinama sve češče se budim rano, mada još uvek ne mogu bez sata ustajati za posao.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Noćna ptičica. Volim noću da čitam, kuckam po netu, da pišem..a ne moram rano da ustajem-uglavnom, pa mogu duže da spavam i spadam i u spavalice. Jedino leti volim da ustanem rano, to mi prija jer je toplo, lepo vreme..ne volim u globalu zimu, jer sam julski lav.:)

Vrh Dno