• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Rad oslobađa

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Zanima me koliko vam fizički rad pomaže da se oslobodite stresa, napetosti , depresivnih razmisljanja.

Kažu da ljudi koji se bave težim fizičkim poslovima manje razmišljaju o svemu i svačemu i psihički su stabilniji. Jer kad satima radite neki naporan posao izmorite se i onda nemate snage za neka crna razmišljanja i kuknjavu. Da li vi kad osetite da ste napeti ili ste u nekom lošem raspoloženju potežete za fizičkim radom i da li se bolje osećate ?

Da li koristite fizički rad kao metod da se psihički rasteretite?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ne bas...Fizicki rad posmatram prakticno i onda kada ima potrebe za njim ja ga cinim. Nemanje snage za razmisljanje, u mom slucaju je, nepozeljno. Ja volim da razmisljam i rad mi ne moze to poremetiti.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja sam nekad fizički morao da rintam, ali sam i tada bio opterećen razmišljanjima, upravo jer to radim zbog onog na šta i mislim. A kada radim nešto što volim i što me ispunjava, naravno da ne razmišljam o svakakvim glupostima. Koliko me rad oslobodio, toliko je od mene napravio roba.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Izgleda da rad ne oslobađa, niko se ne izjašnjava...ili neće da rade, ili nemaju gde, ili su toliko oslobođeni da nemaju vremena da kuckaju. :laugh:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ma kakvi ne oslobođanja. Naravno da oslobađa.
hehehe Da vam ispričam nešto: kada pašenog i ja radimo nešto po taštinom zahtevu, on ima običaj da kaže da je rad od čoveka napravio majmuna. :laugh:

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Nazalost, nemam sta da radim (fizicki), a tako pozelim da se nekad stvarno umorim...Sedenje u kancelariji me ubija. Mislim da rad oslobadja od stresa, mozda je telo umorno, ali mozak bude preporodjen...:thumbsup:

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.178
Horoskop
Ovan
Arbeit macht frei - Rad oslobađa

ovo je pisalo na ulazima nacističkih logora :)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Ovo je toliko dvosmisleno... Rad oslobađa.... ali čega i koga????

Ja kada radim razmišljam o tom poslu koji radim, volim rad u bašti, jeste teško ali kada vidim plodove moga rada to je onda velika radost...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Nisi Boki razumeo... odnosi se na: Arbeit macht frei - Rad oslobađa... na to sam mislila...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Jednostavno rečeno: umro bih da ne radim ništa i da sedim ili se glupiram svaki dan. Ja tako ne mogu da funkcionišem, gubljenje vremena, kriza motiva, pad energije i neaktivnost, mene dovode do ludila. Rad, bilo koji rad, oslobađa svega i svačega. Ne bih mogao sebe da zamislim da radim samo kada je nekom ili meni to potrebno, svakog minuta se nešto radi, odmor je odmor i ne traje ceo dan, kao ni spavanje. Kada se okrenem oko sebe uvek imam nešto korisno da uradim, da ne lenčarim, čak i da osmislim, da upotrebim, da završim da se ne bi završavalo kroz nedelju dana ili godinu, uvek ima nekog rada koji koristi nama i drugima.

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.178
Horoskop
Ovan
insajder

Nije ništa dvosmisleno, pitanje je postavljeno u uvodnom postu. ;)

ma ne Boki, nisam ni ja mislio dvosmisleno, već se setih tog natpisa iz jednog dokumentarca
o konc-lagerima pa mi bilo upečatljivo ovo 'rad oslobađa'. :)

A šta su nacisti mislili pod tim, nemam pojma a deluje pomalo ili malo više ironično,
jer taj natpis sstoji na ulaznim vratima holokausta gde su na hiljade i hiljade ljudi ubijani i mučeni.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Zar vas to ne asocira na gubitak života... radi dok ne umreš i onda si oslobođen svega...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Može da znači, da ako rintaš kao crv možeš da dočekaš oslobađanje na kraju. Šta se uhvatiste logora i nacista, mnogo njih je pušteno iz logora, nemoj sada da od lepe teme pravimo "crnjak".

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Nije baš potpuno vezanu za temu ali:
Došli smo jednog ranog jutra sa odmora, čitavu noć nisam spavao. Nismo spavali tog prepodneva, popodne odemo do mojih, i dalje sam sav sje**n. Uzmem sekiru i počnem da cepam drva. Jedno sat vremena sam tako cepao drva. Posle nekog kraćeg odmora, odjednom je sav umor, nestao, osećao sam se baš dobro.

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
Ne bas...Fizicki rad posm
atram prakticno i onda kada ima potrebe za njim ja ga cinim. Nemanje snage za razmisljanje, u mom slucaju je, nepozeljno. Ja volim da razmisljam i rad mi ne moze to poremetiti.

Rad kao obavezna radnja da bi normalno živeo je taj praktični deo života koji je navela Anči. Volim da razmišljam o lepim stvarima, da ih tako zaštitim od zaborava, o budućnosti naravno koliko je to moguće. Ali ne i kada sam u problemu. .Okrećem se oko sebe, tražeći nekakav posao koji će mi skrenuti pažnju , momente u kojima nema mesta razmišljanju šta ću i kako ću. Znam da i dalje ostaje problem. Ali malo bistrije glave, uz malo pauze, lakše se hvatam u koštac sa istim ili ga rešenje koje i nije tako dramatično, što mi žene naročito znamo da podignemo na nivo , posle toga lakše rešavam ili čak i dočekam u toku tog bekstva od istog.
Vrlo dobro zna da naslov ove teme potvrdjuje suštinu ...

Vrh Dno