• Ovaj veb sajt koristi kolačiće (cookies). Nastavkom korišćenja ovog veb sajta saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Pročitajte više.

Pušenje ili zdravlje - biramo sami

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Pušim aktivno od svoje 17 godine. Počela sam zbog društva, a zatim nastavila i to je prešlo u lošu naviku.

Juče sam kupila E cigaretu, uz koju se lakše ostavlja pušenje. Probala sam i za nekih par sati zapalila samo jednu "pravu" cigaretu, a ova E mi je bila uvek pri ruci.

Razmišljam da kažem NE cigaretama, za sada ih smanjujem dok se e puni.

Šta vi mislite, da li biste mogli da prestanete sa pušenjem, da li ste probali?

Sviđa im se: Icy

Icy

White Wolfess
Kolonista
Ostavila sam cigarete na pune 3 godine.
Kako?
Bila sam dosta mlađa i podložnija uticajima, samim tim me pogodilo kada mi je momak rekao da se oseća kao da se ljubi sa pixlom. Uz to je i meni samoj smetalo što mi se prsti UVEK osećaju na duvan, što mi se i garderoba, ma kako dobro oprana, brzo napuni tim mirisom. Jednostavno sam došla kući rekla mojima da ću ispušiti tu paklu cigareta koju imam za taj dan i da mi od sutra ne kupuju cigarete. To je bio klik u glavi. Onaj pravi i neophodan da bi se tako duvan ostavio.
Nisam imala krize, nije mi smetalo da neko u mom društvu duvani, prestala sam da pijem kafu i prešla na čaj. Posle 3 nedelje sam prestala da beležim i dane koji su prošli u mom odvikavanju.
Naravno, pušači imaju potrebu da imaju nešto u rukama, da nečim zanimaju usta. Trošila sam enormne količine žvaka, grickala suncokret i generalno semenke.
U prvih godinu dana sam se užasno ugojila, ali posledica nije samo puko ostavljanje cigareta. Većini ljudi se nakon što prestanu sa pušenjem, dogodi da se ugoje.
Nakon što sam ponovo propušila, u više navrata sam imala samo ideju da prestanem ponovo. Ni jednom još nisam imala taj isti 'klik'.
Pre 2 godine sam kupila svoju prvu e-cigaretu, izgledom apsolutno podseća na ove 'prave', ali joj je baterija kritično slaba i za ozbiljnog pušača to je igračka i bespotrebna dodatna nervoza. Taj pokušaj je prošao neslavno.
Pre godinu dana kupila sam noviji model, sa jačom baterijom, drugačijeg dizajna. Moram priznati da to jeste stvar koja bi mogla da zadovolji potrebu strastvenog pušača, a bez kupovanja cigareta. Problem je što ja izvučem po 15-ak dimova sa tom e-cigaretom, a onda dobijem nezadrživ poriv da zapalim 'pravu'.
Kapiram da je sve u glavi. Dok se ne desi taj neki 'klik'.
Od ljudi koji su uspešno ostavili cigarete i nisu se toj navici vratili, čula sam da su pili dosta vode, često mlake. Vežbali, kretali se, povećali fizičku aktivnost generalno. Prosto usmerili pažnju na nešto drugo. Sada em ne puše, em su fit.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Domorodac
Nikad do sad nisam pomislila da ostavim cigarete. jednostavno ne želim. Na prvom mestu baš to - ne želim. Možda tek posle toga ide i ono ''ne mogu'', mada mogla bh kad bih morala. Planiram se cigareta ratosiljati kad zatrudnim. Dotle uživaću u tom, ipak nezdravom, hedonizmu.
Inače probala sam i ja elektronsku cigaretu, pre svega iz ekonomičnih razloga. Nekih 15 dana sam je koristila i digla ruke. Nije to - to.

Njavica

Dreamer.
Domorodac
slozicu se sa anchy kad kaze da ne zeli da ostavi cigarete, bar za sad. nisam razmisljala da prestanem, svesna sam toga da je losa navika al eto. al ako cemo tako sta je "losa" navika citav je spisak toga. verujem da svako od nas moze da ostavi cigarete, samo je potrebno u glavi biti spreman na odricanje od toga. upoynala sam dosta ljudi koji su ostavili cigarete, u tom perodu nasli drugaciju zanimaciju i presli preko toga, i sad im nit smeta dim nit imaju potrebu da zapale cigaretu kada sede pored pusaca... ;)

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Ja pušim sve u 16, a mama ne puši od petka uveče!

Previše sam nervozna i bezveze da bih baš sada ostavljala. Ostaviću ih kad budem želela, a ne zato što to moram

Sviđa im se: Icy

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
@Stemis, tačno.
Ja još nisam spremna, pa mi čak i pomisao da MORAM da ostavim cigarete stvara nervozu. Ali, do kraja februara bez šale moram da pređem na e cigaretu, zbog te bolnice..:(

tamarishka

Vila dobrila
Kolonista
Ја пушила од своје 17 до 27. Дошла и до 3 паклице у најлуђим данима, кад гасиш јер ти је мука и палиш нову. И шизнула. Доста бре. Паде ми на памет да ћу једног дана бити мајка и смрдети деци на дуван, фуј. Да ћу имати жуте зубе и прсте. Ма... И угасих пету цигарету из те неке паклице и никад више... Ево већ 10 година, сад у мају ће бити 11...

Karudijan

Il capo dei capi
Kolonista
U više navrata sam prestajao. Prvenstveno zbog zdravlja, a naravno i zbog finansijske situacije.
Ostavljao,počinjao,ostavljao,počinjao...
Nikako da se oslučim za ono čuveno "NIKAD". Kao da još nisam psihički spreman. Ali,moraću...što pre.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Ako se odlučiš za E cigaretu, onog trenutka kada je uzmeš, prestaješ sa klasičnim duvanom. Totalno!!! Ona je zamena a ne dodatak! Posle vrlo kratkog perioda, 2 - 3 meseca, prestaćeš da pušiš i E cigaretu i ...izlečenje ;) Tako sam ja ostavila. Nisam pušila 2.5 godine pa sam ponovo počela. :meh:

Poslednja izmena: