• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Privatnost u vezi/braku

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Cesto u vezama dolazi do velikih svadja jer jedan od partnera ne zeli da isprica gde
je bio i sta je radio. Obicno je muskarc taj koji smatra da zenu nema sta da interesuje
o cemu je on pricao sa prijateljima, ko ga je pozvao ili ko mu salje poruke i zasto ih brise.
biggrin1.gif

Ili kad izadje sam a ne nadje za shodno ni da se javi i da kaze.
Da ne bude da samo muskarci to rade i zene tu i tamo nece da odgovore direktno na neka pitanja.
Obicno na pitanja o cemu je pricala sa prijateljicom odgovara : "nista bitno".
Koliko daleko mi "smemo" da zalazimo u privatnost svog partnera ?
Da li zaista postoje stvari koje ne treba da nas se ticu i gde je tu granica ?

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Učlanjen(a)
13.11.2011.
Broj reagovanja
875
Horoskop
Ribe
Ja mislim ako su se dvoje nasli da zajedno zive ili su u braku ne bi smelo biti nikakvih tajni.Prava ljubav sve pobedjuje i lepo se zivi.A cim se pocnu neke igrice oko sakrivanja mobilnog, brisanje porukica, nekih izlazaka sto pre nisu bili, svadjica svakodnevih, onda se tu nesto desava sto ne bi trebalo.I treba odmah da se rasciste stvari kako ne bi bilo posle jos vecih posledica.
Ne kazem ima zena svoje drugarice i izlazi sa njima u kafice i obilaze se pa tako i muskraci.Ali mislim da kazu jedno dtugome gde idu i sa kim su u drustvu.Ne volim da imam nikoga pod kontrolom ali ako zivimo zajedno i jedeno isti hleb, zasto ne bi smela znati kuda ide i ko ga zove na mobilni.Znaci sve delimo u zivotu i braku, a sa strane jedno drugo varamo.E, pa nemoze.normalno je i da se posvadjaju oko nekih stvari ali opet treba naci nacin da se ta svadja popravi.
Zato mora postojati neki kompromis izmedju dvoje kako bi sve normalno bilo u braku i zajednici.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ja sam uvek za zdrav konsturktivan odnos izmedju partnera. Sta to znaci? Znaci da dele svoju zajednicu, ali da se time ne gubi automatski individualnost. Ne volim ni parove koji se u svemu predstavljaju kao mi, sve cine pod okriljem mi, svuda idu non stop zajedno, to mi je pomalo bolesno. Ne treba rasterati prijatelje zato sto imamo ,,drugu polovinu``...Opravdavanje tipa gde ides...To je skakljivo...Ako je postaveljno kao usputno pitanje, onda je sasvim u redu, ali ako je deo neke ``freek control`` onda nikako nije u redu. Minimalna privatnost kod partnera za mene ne samo da je normalna, vec i pozeljna. Ne znaci da ona automatski narusava zajednicu. Mislim da je to kod normlanih ljudi, sigurnih u sebe, neopterecenih ljubomorom, sasvim prirodno stanje stvari.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.294
Horoskop
Ovan
Poverenje je ključna stvar.
ta privatnost o kojoj ovde pričamo je zapravo određena sloboda, koja ne sme da pređe granicu bračnih obaveza. Obično mladi bračni parovi "boluju" od ove bolesti, jer se navikavaju na jedan novi život. U svemu treba naći meru, i u slobodi, ali i privatnosti.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Zato meni nije išlo. Ne podnosim da mi neko trkeljiše džepove, pita na svakih sat vremena: šta radiš, gde si bio, gde ideš, o čemu razmišljaš, šta ćeš sutra, itd. Zaista, što je mnogo, mnogo je. Ako ja steknem poverenje i ne dosađujem glupim pitanjima, to očekuje i od drugih. Ako nisam za toliko vremena zaslužio poverenje, onda takva osoba nema šta više da očekuje od mene. Bez obzira na vezu ili brak, neka granica privatnosti mora da postoji. Svi koji se pozivaju samo na ljubav, poštovanje i ostale trice, moraju da shvate da su svi ljudi jedinke za sebe, to je tako, biološki je tako, nema tu šta da se očekuje ili podrazumeva. Svako voli svoj mir, svojih 5 minuta, svoju privatnost, a ako to neko ne kapira jer je dosadan i stalno nasrtljiv i sumnjičav, to je samo njegov problem koji će ga i dovesti stalno do svađa, rasprava, inata i na kraju do razvoda.

Vrh Dno