• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Principi

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Cesto cujemo: ja sam principijelan covek. I to je lepo imati i drzati se principa. Medjutim postoje situacije kad je neophodno popustiti ili ih korigovati.
Gazite li svoje principe po potrebi ili se striktno drzite njih?
Koliko ste spremni da se prilagodite stvarima, koje kose vase principe?
Idete li protiv svega, kako bi ih sacuvali ili uspevate da se prilagodite, a ipak ostajete svoji?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Principa ima raznih, od onih bitnih, do onih manje bitnih. U tu pravim razliku u smislu striktnog pridržavanja.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Pridržavam se onih najbitnih za mene i moju porodicu i prijatelje....

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Držim se svojih principa. Kao što Stemis reče, ima onih bitnih i onih koji nisu toliko važni da se ne može preći preko njih.

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
Ne prilagođavam se stvarima koji se kose sa mojim principima,
nego stvari prilagođavam svojim kad god je to moguće, a kad nije, jednostavno se princip i to nešto
se nađemo na pola puta.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Sve zavisi od situacije.

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
....zavisi od situacije....ali i sebe ponekad iznenadim nekim svojim postupkom....tako da mogu reći da se ne pridržavam uvek svojih principa....

..takođe došla sam do zaključka da se većina ljudi krajnje selektivno odnosi preme principima...u odrđenim situacijam i prema određenjim ljudima postupaju na jedan način..a kada su u pitanju iste situacije i neki drugi manje bitni ljudi postupa se na drugi način....

Kardelj

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
08.11.2013.
Broj reagovanja
119
Horoskop
Ribe
Ljudi ne razlikuju principe od fiksiranih stavova. Generalno gledam da budem principijelan, da izbegnem bespotrebne zadrtosti, ali u nekim situacijama i te principe zaobiđem, ako je to praktično.

lasta

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.05.2013.
Broj reagovanja
388
Horoskop
Škorpija
Ja sticanjem znanja menjam i principe. Rusim ih , dizem ih, postavljam, menjam. Tako da apsolutno nisam od jednih koji se kite recenicom " ja sam princi...osoba". Majka mi dosta cesto zna reci da nisam princi...., priznam da nisam...prosto kako rekoh sticanjem znanja,rusim stare principe i stvaram nove i tako svako malo. Moji principi s 18 i sada sa 31 kada bi bili isti nesto ne bi bilo u redu samnom.....Dosta cesto znam reci da su principi za ljude koji vole stajati i ostati na jednom mestu :)

lasta

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.05.2013.
Broj reagovanja
388
Horoskop
Škorpija
Ups, inter... mi je na stik pa me blokira nece postat pa klikam vise puta :(.

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Nisam zanemarila svoja osecanja zbog principa, ali jesam principe zbog osecanja. Da li sam se pokajala? Jesam.

Trudim se da se drzim osnovnih ljudskih principa. A sve ostalo...nikada ne reci nikada...zivot je dug.

Jova

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
10.03.2012.
Broj reagovanja
1.326
Horoskop
Škorpija
Sto sam stariji sve manje imam nekih principa kojih sam se nekada strogo drzao...

Samo se nekoliko osnovnih principa pridrzavam...:)

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Svakako principi su sastavni deo života. Svako ih ima , teško onom ko ih nema.
Držim se svojih a što reče Jova što sam starija poneke zanemarujem ali zna se oni životni uvek važe!!!

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Tri principa života

Nazivi koje je Sydney Banks dao principima su samo riječi. Same riječi nisu važne i sasvim je moguće da se u drugim učenjima ove iste riječi koriste u drugačijem značenju. Ono što je važno jest ono na što one ukazuju.

Princip Uma - životna inteligencija unutar svega što postoji. Ona dovodi do toga da sjeme izraste u drvo, ptice znaju kako da sviju gnijezdo, dijete postane odrastao čovjek, rane zacjeljuju i srca kucaju. Bez ove životne inteligencije, ne bismo bili živi.

Princip Svijesti - daje nam svjesnost o postojanju, svjesnost sebe i svojih iskustava. Razina svijesti određuje kvalitetu našeg životnog iskustva. Bez svjesnosti ne bismo bili svjesni da smo živi.

Princip Misli - sredstvo kroz koje kreiramo svako naše iskustvo, uključujući osjećaje, osjete, percepciju sebe i svijeta oko sebe (što i kako čujemo, vidimo i doživljavamo nešto). Oni su kao kormilo kojim upravljamo našim životnim brodom. Bez Principa Misli, koje je puno dublje nego što nam se na prvi pogled čini, ne bi bilo nikakvog iskustva.

Romana Đekić, homeopatičar

Vrh Dno