• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Pretjerana opsjednutost ili fetiš

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Što je to fetiš

19.01.2013.Kada krenete razmišljati o fetišima dođete do spoznaje kako neki ljudi nisu ni sigurni imaju li uopće fetiš. Što je to zapravo fetiš? To je ništa drugo nego pretjerana opsjednutost bilo određenim predmetom, ili određenim dijelovima tijela. Kod nekih se zna dogoditi kombinacija jednog i drugog, no bitno je napomenuti kako netko za potpuno seksualno zadovoljstvo prije svega treba ono što ga čini sretnim, a to je upravo fetiš.

Žena u kožnom izdanju, Foto: Elisanth/Shutterstock

Dakle tu se misli na sve one situacije gdje osobe tijekom masturbacije moraju razmišljati o određenoj stvari kako bi ostvarili zadovoljtsvo. Čak i za vrijeme intimnog odnosa sa partnerom mnogi moraju i u tom trenutku razmišljati o onom što ih posebno uzbuđuje, dakle moraju razmišljati o svom fetišu.
Najbolji primjer koji vam može poslužiti za cjelokupno razumijevanje situacije je recimo kada se muškarac uzbuđuje samo na brinete i ako se kojim slučajem nađe u društvu zgodne crnke i ništa se ne događa, to je upravo zbog njegovog fetiša koji ima na brinete.
Riječ fetiš izvorno znači “šarm”, a potječe iz 15. stoljeća. Svoje korijene vuče od portugalske riječi feitici što bi moglo predstavljati lažnu moć, objekt, ili čak i šarm. Nekada davno na području Afrike upravo su se određeni predmeti kao što su totemi smatrali fetišem.
Za Portugalce u to vrijeme fetišisti su predstavljali sve one koji su obožavali nešto neobično. Kasnije su objašnjenja postala malo drugačija i prije svega puno bliža onom kako ih se danas tumači. Dakle fetiš predstavlja prijenos energije sa izvornog na zamjenu.
Osim toga fetišisti su sve one osobe koje svojim radnjama izlaze iz okvira normalnog. Međutim postavlja se pitanje što je to danas normalno, koje su granice normalnog?
Danas postoji nekoliko vrsta fetiša, a možete razlikovati nežive fetiše koji dolaze u tri varijante, kao medij, u obliku te kao animacija. Tu se obično izdvaja opsejdnutost predmetima od kože, svile i naravno lateksa. Ne treba izostaviti čizme na visoku petu i naravo donje rublje određene boje.
Poznao je kako ljudi mogu od ničega stvoriti fetiš. Postoje različiti stupnjevi fetiša koji idu od onih malo blažih do onih ekstremnijih. Uočiti razliku nije problem. Ako naime primjetite kako vas određen fetiš smeta u normalnom funkcioniranju tada trebate potražiti stručnu pomoć.

Imate li vi kakav fetiš?

Izvor: Savjetnica

Autor: S.Š.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Smatram da ne postoji nitko tko nema bar nekakav fetiš.
Nisam opsjednuta ali volim lepe cipele na drugima i sebi.:D

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Dodatak temi:
Možda je koji od nabrojeni fetiša i vaš ?
Top deset fetiša

Fetiš je predmet koji predstavlja bezrazložno i opsesivno obožavanje, koji probuđuje spolni nagon i donosi seksualno zadovoljstvo. Fetiša ima puno, a evo koji su se našli na listi među prvih deset.

10. Egzibicionizam
Ljubljenje, maženje, diranje, a i seksanje u javnosti uzbuđuje mnoge ljude.

9. Voajerizam
Za neke je promatranje drugih vrlo uzbuđujuće.

8. Transvestitske sklonosti
Ima i onih kojima je nošenje odjeće suprotnog spola pravo seksualno uzbuđenje.

7. Ruke, prsti, nokti
A što to nije seksi na rukama?

6. Izazovno donje rublje
Saten, čipka...

5. BDSM
Bondage i discipline – vezivanje i disciplina, domination i submisson – dominacija i pokoravanje, sadism i masochism – sadizam i mazohizam. Light ili hard varijanta, svejedno

4. Pirsing
Jezik, bradavice, penis...

3. Cipele
Sve vrste, a posebno vrlo, ali vrlo visoke potpetice.

2. Koža ili lateks
Rijetki su oni koji će odoljeti ovim seksi materijalima.

1. Stopala i noge
Nisu samo fetiš Quentina Tarantina, upravo taj dio tijela kod mnogih ljudi budi nevjerojatno seksualno uzbuđenje.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Da me je neko to pitao pre 40 godinaaaaa....:laugh:

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.649
Horoskop
Devica
Pf, znaci po ovome moji fetisi su koza ( imam par koznih stvarcica u ormaru) , pirsing (Prikuplja se kolekcija :D ).. I kako inace izazovno donje rublje moze biti fetis mislila sam da sve zene vole da imaju bar nekoliko komada u ormaru necega takvog o_O :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Bem li ga, ja niočemu ne razmišljam tokom seksa. Ili sam glup ili bolujem od bezfetizma. :D

Vrh Dno