• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Prestanak rada foruma

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.845
Horoskop
Ovan
Dragi prijatelji,
Sve ima svoj kraj, pa i ovaj forum. Krajem decembra forum će prestati sa radom. Gotovo deceniju i po forum je bio mesto na koje sam redovno dolazio. Ovde sam se družio, smejao, čitao, učio, ljutio se, praštao, nervirao vas... Upoznao sam, što virtuelno, što lično, sjajne osobe. Neki od vas su mi postali lični prijatelji. Prelepe uspomene su mi vezane su za ovo mesto.
Hvala vam što ste provodili vreme ovde. I beskrajno vam hvala na strpljenju i razumevanju nekih mojih postupaka. Svima vam želim svako dobro. Živeli!

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.953
Horoskop
Strelac
Šta da kažem? Tužno je to, ali reči su devalvirale ili kolabirale ("kolaborirale", što bi rekla premijerka 🤣). Navikavam se na gubitak; gubitak dragih ljudi, institucija, omiljenih mesta, čak i rodnog grada (uhapsili su ga neki neobrazovani političari, arhitekte bez CV-a i ljudi bez duše i smisla za estetiku)... Donekle sam i sebe izgubila.
Nemam više reči za ovo što živimo danas.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.057
Horoskop
Ovan
Stemiško možda ovako nije trebalo da bude ali neću ništa pisati jel će se sigurno pogrešno protumačiti...pre par godina smo te odgovorili u ovoj nameri i pokrenuli da forum i dalje nastavi sa radom...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.910
Horoskop
Lav
Već nekoliko dana razmišljam šta da napišem na ovoj temi.

Mislim da je odluka o prestanku rada foruma dobra. Forum se plaća godišnje, a sve je manje tema i postova.

Zbog toga se slažem.

Molim samo sve učesnike koji žele da nastavimo kontakt, da mi se jave u inbox- ukoliko žele.

Stemise, to važi i za tebe :)

PS. Nismo jedini forum koji se zatvara.

I ja sam kriva što manje pišem, ali jednostavno..nemam više inspiraciju. Koristim Tviter, Fejs, pišem na svojim blogovima.

I žao mi je, ovaj forum je bio odličan, ali mislim da je zbog tog plaćanja odluka dobra.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.057
Horoskop
Ovan
Dzudić izmedju ostalog i to što si navela...društvene mreže su odvukle ljude sa foruma...

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.737
Horoskop
Ribe
Znači kriza je foruma generalno...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.910
Horoskop
Lav
Znači kriza je foruma generalno...

Mnogi forumi po kojima sam "šetala" sa 5-10 napisanih postova, postoje još na netu, ali niko nije pisao od 2018-2019.godine!

Možda su zatvoreni, nisam probala da pišem jer se ne sećam nikova i lozinki.

Dosta je foruma ugašeno, može to da se vidi na yu portalu.

Ne znam kako je na Krstarici npr, ali vidim da je Ana forum prepun uvek-on opstaje.

Ostaju i "naslednici exB92 foruma" jer se izdržavaju od novca ljudi koji žive u inostranstvu, primer je Vox 92.net.

Ali taj Vox forum živi jer ima mnogo sportskih delova foruma, i na sportu ima puno navijača.

Da nema sportskih tema i donacija naših iz inostranstva možda bi i oni razmišljali da se ugase.

Poskupele su usluge provajdera koji hostuju forum i prodaju domen. Znam, jer sam razmišljala da za moj blog ponovo kupim domen i host.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.845
Horoskop
Ovan
Jesam. Davno sam izgubio volju da vodim forum. Poslednjih recimo 4-5 godina forum je radio zahvaljujući Nidži koji ga je besplatno hostovao. I to jedini razlog zašto je potrajao. Naravno, i zbog svih nas koji smo i dalje dolazili i pisali. Ovo nije odluka kojom se ponosim. Ali je definitivna.

Poslednja izmena:

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.423
Horoskop
Ribe
Kada sam saznala da neće više biti ovog foruma, razmišljala sam da poskidam neke drage teme, komentare.... Ipak, ovde sam ispričala sebe, kroz vreme, razgovore, razmišljanja.
Naučila da postoji neki drugi svet, virtuelni sa svojim pravilima, zamkama, lepim i manje lepim trenutcima.
Međutim, onda ukapiram da su, što bi rekla Šufi, reči samo reči. Devalviralo ih je vreme.
Šta bih sa tim rečima ako nema vas da me radujete ili mi jedete džigu sa svojim komentarima? Da me učite, menjate i najvažnije, volite kao deo ove zajednice.
Stoga sam odlučila da sve ostavim kako jeste, da nestane sa ovim mestom.
Ono što nikada ne može da se zatvori, prestane sa radom, obriše su najtoplija osećanja koja gajim prema svima vama i koja ću osetiti svaki put kada pomislim na naša Ćaskanja. ❤️
Budite mi svi zdravi, srećni i voljeni! ❤️

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.737
Horoskop
Ribe
Kada sam saznala da neće više biti ovog foruma, razmišljala sam da poskidam neke drage teme, komentare.... Ipak, ovde sam ispričala sebe, kroz vreme, razgovore, razmišljanja.
Naučila da postoji neki drugi svet, virtuelni sa svojim pravilima, zamkama, lepim i manje lepim trenutcima.
Međutim, onda ukapiram da su, što bi rekla Šufi, reči samo reči. Devalviralo ih je vreme.
Šta bih sa tim rečima ako nema vas da me radujete ili mi jedete džigu sa svojim komentarima? Da me učite, menjate i najvažnije, volite kao deo ove zajednice.
Stoga sam odlučila da sve ostavim kako jeste, da nestane sa ovim mestom.
Ono što nikada ne može da se zatvori, prestane sa radom, obriše su najtoplija osećanja koja gajim prema svima vama i koja ću osetiti svaki put kada pomislim na naša Ćaskanja. ❤️
Budite mi svi zdravi, srećni i voljeni! ❤️
Taco sve si super napisala ali ga malo uprska sa onim "trenuTcima" ;)

Vrh Dno