Prepis nekretnine maloletnom detetu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zoki021

Novajlija
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Dali postoji mogucnost prepisa nekretnine tj.kuce sa placem,maloletnom detetu tj.mom sinu?Posto roditelji moje supruge planiraju da nam daju kucu ali se to jos uvek vodi na ime mog tasta a ja nebih da ulazem novcana sredstva pa da na kraju izvisim,sta je tu najbolje uraditi ili bar da prepisu svojoj cerki tj. mojoj vencanoj supruzi a oni su ustvari napomenuli o prepisivanju nekretnine mom sinu koji ima samo nepune 2 god.I samo mi recite kom to zakonu pripada tj.clanu tog zakona ako to ustvari moze a mislim da moze,jer da bih se i ja malo bolje upoznao sa tom tematikom???
Unapred zahvalan!
 

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Poruke
29.772
Broj reagovanja
15.624
Horoskop
Ovan
I pitanju je Porodični zakon koji možete preuzeti sa ove adrese.
Poslovna sposobnost mladjeg maloletnika – dete mladje od 14 godina – (čl. 64. st. 1 PZ)
* Dete u ovom uzrastu može preduzimati pravne poslove:
o kojima pribavlja isključivo prava (poklon, posluga)
o kojima ne stiče ni prava ni obaveze
o koji su manjeg značaja
* Pravni poslovi koje je maloletnik na ovom uzrastu sklopio izvan granica svoje poslovne sposobnosti ništavi su i ne proizvode pravno dejstvo.

Takođe, obratite pažnju na čl. 192 i 193. istog zakona.

O vašem "problemu" se detaljno informišite u Centru za socijalni rad.
Imajte u vidu da je poklon dobročin i jednostran pravni posao koji se može opozvati. Pogotovu ako je povređeno pravo nužnog naslednog dela.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno