• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Predstavljen novi iPhone 5

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.383
Horoskop
Ovan
iPhone 5 ima 4-inčni ekran (rezolucije 1136x640, 326 ppi) i izrađen je kompletno od aluminijuma i stakla.
Novi iPhone je 20 posto lakši od iPonea 4S (112 grama) i 18 posto tanji (7,6 milimetara), a iz Applea ga nazivaju najtanjim telefonom na svetu.
slide.jpg
Ekran od četiri inča donosi i peti red ikona, a što se samog ekrana tiče, Šiler kaže da se radi o najpreciznijem ekranu koji postoji, jer su senzori dodira su integrisani u sam ekran.
Ponovo, kao što se govorilo, novi iPhone dolazi sa podrškom za LTE, bržim procesorom (A6 za koji Apple kaže da donosi duplo bolje performanse, ali je i manji za 22 posto).
Baterija traje 225 sati u standby režimu, odnosno 10 sati surfovanja preko wirelesss mreže ili 8 sati preko 3G mreže.
Što se kamere tiče, tu je prednja kamera koja nudi mogućnost snimanja u HD rezoluciji i glavna, zadnja kamera rezolucije 8 megapiksela, koja omogućava 40 posto brže pravljenje fotografija i bolji kvalitet fotografija u uslovima slabijeg osvetljenja. Konačno, Apple na novom iPhone uvodi i Panorama mode.
Na iPhoneu 5 unapređen je i audio sistem, pa sada postoji 3 mikrofona (gore, dole i pozadi), a zvučnici su dobili novi dizajn, pa su sada 20 posto manji.
Manji je i konektor i to za 80 posto, a Apple ga je nazvao Lightning, a kako bi stari dodaci radili, napravljen je i adapter.
"Jedna od najvažnijih karakateristika iPhonea je softver koji ga pokreće. Tu je iOS 6", rekao je Šiler i pozvao na scenu Skota Forstala, koji je pružio kratak pregled karakteristika iOS-a 6, predstavljen na WWDC konferenciji u junu ove godine.
Novi iPhone će biti dostupan u crnoj i beloj boji.
"Veoma ozbiljno shvatamo menjanje iPhonea. Ne želimo samo da napravimo novi telefon, želimo da napravimo mnogo bolji telefon. iPhone 5 je rezultat tog pristupa", rekao je glavni Apple dizajner, Džoni Ajv.
"Po prvi put smo povećali veličinu ekrana. Vidite više sadržaja, ali i dalje ga je udobno držati u ruci", rekao je on.
Novi, veći iPhone, biće moguće naručiti u pretprodaji od petka, 14. septembra.
Isporuka kreće 21. septembra i to u SAD, UK, Kanadi, Francuskoj, Nemačkoj, Australiji, Japanu, Singapuru i Hong Kongu. U decembru, iPhone 5 stiže u još 100 zemalja.
iOS 6, koji će biti dostupan za iPhone 3GS i novije, iPod touch četvrte generacije i iPad 2, biće dostupan od 19. septembra.
A cena? Uz dvogodišnji ugovor iPhone 5 sa 16GB će koštati 199 dolara, 32GB će koštati 299, a 399 dolara će biti potrebno izdvojiti za verziju sa 64GB.
iPhone 4 sada će koštati 99 dolara (16GB), a uz dvogodišnji ugovor iPhone 4 sa 8GB će biti besplatan.
iPhone 3GS više nije u zvaničnoj Apple ponudi.
Pored novog iPhonea, Apple je predstavio i novi iPod touch i iPod nano.
Ono što na večerašnjoj konferencji nije predstavljeno, a o tome se dosta pričalo je novi, manji iPad.
Konferencije na kojima su predstavljene prethodne tri generacije ovog tableta održavane su početkom godine, tako da ćemo na potvrdu ovih glasina, u najgorem slučaju, čekati narednih par meseci.

Izvor: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2012&mm=09&nav_id=642589

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.383
Horoskop
Ovan
Ima li iko u planu da ga kupi?

ushljokana ribizla

Zvezdica
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
298
Horoskop
Jarac
Ok, ja sam mnogo zadovoljna Iphone 5s, znaci ne znam da li me je ikad neki telefon ovako sluzio. nikad nije zakocio, zabagovao, ugasio se (osim da rikne baterija), i tako to.. izasla je sestica, nadam joj se uskoro :)

Vrh Dno