Predložite novi forum (sekciju)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako imate predlog za neki novu sekciju na forumu, ovo je pravo mesto za to.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mozda bih mogao da domacu literaturu i tutorijale preimenujem u literaturu i tutorijale. Pa da u taj forum idu sve knjige i casopisi bez obzira kojim jezikom su pisani. Mada je dobro odvojiti donace teme od ostalih. A da li bi ti casopisi i ebooks predstavljali warez? Na ovom forum warez nije dozvoljen.
Voleo bih da cujem misljenja o ovom predlogu.

nikolinv

Kolonista
Kolonista
Sta hvali warez-u? To je super nacin da se privuku "musterije", ne razumem cega se bojite?
Nisam mislio na warez, nego imam jedan tutorijal o sahu, prva liga, pa ne znam gde bih s njim. Molim te pogledaj pa reci kako ti se svidja:

SAHOVSKI BUKVAR:

Mrzi te da čitaš gigabajte šahovske litearture, a hteo bi da znaš...

- Kako da branim a kako da napadam rokadu?
- Gde da postavim damu, kralja, topa u završnici a gde u otvaranju?
- Šta su to slabi pešaci?
- Kada je jači skakač, a kada lovac?
- Kako i kada da žrtvujem pešaka ili figuru?

Ovaj bogato ilustrovan PDF DOKUMENT od 25 strana, koji će ti pomoći da kroz pravila i primere shvatiš osnovne ŠAHOVSKE PRINCIPE čije poznavanje razlikuje početnika (pacera) od iskusnog igraca. Pisan je u obliku skupa pravila kojih se treba pridržavati kad god je to moguće. Problem je u tome što se u konkretnim situacijama dešava da je nemoguće pridrzavati se jednog, a da ne prekršiš drugo. Svako pravilo je ilustrovano odgovarajućim primerom.

http://www.developer.rs.sr/download/igre/

Na ovoj adresi se nalaze jos dva moja "ostvarenja", a to su "Moj broj" (daje resenje na osnovu zadatih brojeva - kao u kvizu) i "Next yamb 1.4" (njega sam stavio u igrice), a mogli bi staviti nesto na forum za pripremu osmaka za prijemni iz matematike (Matematicki 'Milioner', uradjeni zadaci sa animacijama i sl.).
Pozz

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
nikolinv' pid='919' dateline='1239793895 je napisao(la):
Nisam mislio na warez, nego imam jedan tutorijal o sahu, prva liga, pa ne znam gde bih s njim. Molim te pogledaj pa reci kako ti se svidja:

SAHOVSKI BUKVAR:

Mrzi te da čitaš gigabajte šahovske litearture, a hteo bi da znaš...

- Kako da branim a kako da napadam rokadu?
- Gde da postavim damu, kralja, topa u završnici a gde u otvaranju?
- Šta su to slabi pešaci?
- Kada je jači skakač, a kada lovac?
- Kako i kada da žrtvujem pešaka ili figuru?

Ovaj bogato ilustrovan PDF DOKUMENT od 25 strana, koji će ti pomoći da kroz pravila i primere shvatiš osnovne ŠAHOVSKE PRINCIPE čije poznavanje razlikuje početnika (pacera) od iskusnog igraca. Pisan je u obliku skupa pravila kojih se treba pridržavati kad god je to moguće. Problem je u tome što se u konkretnim situacijama dešava da je nemoguće pridrzavati se jednog, a da ne prekršiš drugo. Svako pravilo je ilustrovano odgovarajućim primerom.
Napravi temu o sahu u forumu Sport i tamo slobodno pisi sta zelis.

nikolinv' pid='919' dateline='1239793895 je napisao(la):
http://www.developer.rs.sr/download/igre/
a mogli bi staviti nesto na forum za pripremu osmaka za prijemni iz matematike (Matematicki 'Milioner', uradjeni zadaci sa animacijama i sl.).
Pozz
Tu je forum Kultura i obrazovanje, pa izvoli.

daysleeper

Kolonista
Kolonista
Stemis' pid='810' dateline='1239340587 je napisao(la):
A da li bi ti casopisi i ebooks predstavljali warez? Na ovom forum warez nije dozvoljen.
Sve zavisi, postoje besplatni tutorijali i na stranim jezicima koji nisu warez, sad sve zavisi oce li neko da se pravi pametan pa ipak da "metne" tu nesto illegal :laugh:

P.S. Sta je ovo, sad sam clan u usponu jel? B)
daysleeper Na vezi
Član u usponu
LOL A imam samo 20 poruka od objavljivanja foruma

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ja nisam u toj materiji, pa pozivam tebe, a i druge clanove da pisu o tome. Za pocetak moze u Svastara sekciji, a ako bude vise tema napravicu posebnu sekciju.