Pravilne vježbe prema građi tjela

šufnudla

neprilagođena
Član
Aaa neee,ovo je sve samo ne vezbanje :) Ja vezbam u teretani,fitnes i trcanje. Ovi su lepo mogli sesti negde u kafic i smejati se do mile volje. Ovako izgledaju kao gomila kretena:zbunjen: Joga je ok,ali meni to ne ide. Vise sam za "agresivnije" vrste vezbi. Mada,za ovo je i pljuvanje u dalj agresivno :rolleyes:
To sam i ja mislila, majke mi. Jedva me naterali da probam. Pogotovo što ne volim te grupne rekreacije u zatvorenim prostorima. Al' nisam se malo iznenadila. Naizgled je sve jednostavno, ali, majko moja!, više snage mi je bilo potrebno za svaku vežbu ponaosob nego za 5km uzbrdo biciklom... Ne umem najbolje da objasnim šta joga čini organizmu u celosti. Počev od toga što te nauči da pravilno dišeš. Znojila sam se i u sedećem položaju, samo dišući i koncentrisano držeći kičmu u pravom položaju. Nekako ti joga osvesti sopstveno telo, njegove limite i mogućnosti, i u potpunosti isključi sve izvan njega. Msm, kod ove moje instruktorke nije bilo tih fensi fora sa mirisnim štapićima, ommmmmmm terapijama i meditacijom. Joga i pilates u kombinaciji, koncentracija na usklađivanje disanja sa pokretima i osvešćivanje položaja u kojima se istežu mišići (i mozak prazni od nepotrebnih informacija).

A, što se tiče joge smeha, jest i meni izgleda smešno, ovako odvojeno od elementarnih tehnika joge :laugh: Mada su mi još čudniji i naoko smešniji oni što vežbaju thai chi x3

Taca

ona, stara
Član
Kada sam išla u osnovnu školu imali smo obavezno vežbanje za vreme velikog odmora. Nna dvorištu su bile iscrtane tačke, svako je imao svoju i imali smo koreografijju baš na osnovu thai chi. Nismo vežbali samo kada pada sneg.

T

Time

Gost
Kad sam ja bio klinac vežbao sam jogu iz knjige, tad nije bilo instruktora, nego mi rekao drugar. Nikad mi nije uspelo da pravilno sednem ako se dobro sećam sidhasana se to zove. Stvarno samo pomoću položaja tela i disanjem možeš celu kičmu da iskrckaš, na primer. :thumbsup:

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Tai chi mi je zanimljiv,ali nisam nikada probala. Mislim da to ni ne mozes bez iskusnog instruktora. Kazu da su kod ljudi koji vezbaju tai chi oboljenja smanjena za 60%.

Ovo nadjoh na netu:

Tai Chi Chuan pomaže ljudima koji boluju ili se oporavljaju od...

• moždanog udara
  • osteoporoze
  • zatajenja srca
  • visokog krvnog tlaka
  • srčanog udara
  • multiple skleroze
  • Parkinsonove bolesti
  • Alzheimerove bolesti
  • fibromialgije

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Zaboravih da dodam,uskoro planiram da se bacim u crossfit pa cu videti kako to funkcionise.

Shesau_

Poznata ličnost
Član

Crossfit (krosfit) je veoma intenzivni program vežbanja koji podrazumeva veoma dinamične vežbe kao što su pliometrijski skokovi i olimpijsko dizanje ne tradicionalnih utega kao što su vreće napunjene peskom ili flaše napunjene vodom. Program je osmišljen tako da svi koji se u njega upuste treba da urade određeni broj ponavljanja vežbe u zadanom vremenskom roku. Oni malo napredniji se u stvari takmiče jedni protiv drugih da vide koliko brzo mogu odraditi svoje dnevne vežbe, a rezultati se stavljalju i na sajt posvećen ovoj vrsti vežbe.

Read more at: http://lifepressmagazin.com/fitness/fitnes-2/saznajte-sta-je-crossfit-novi-hit-u-vezbanju/#iZWpu4Gz4MYgl3ec.99

T

Time

Gost
Uh al' ovde pršti testosteron i stradaju hrskavice na kolenima.
Nabildovane žene bez grudi?
Hvala, ali ne hvala. :)

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Znas li ti koliko vremena treba da bi zena bila takva,koliko rada i preparata...? :)

Meni je zanimljiv crossfit i vise mi prija kada se radi punom parom. Pre neku godinu sam isla na aerobik i jednom nedeljno instruktorka je ubacivala jogu:zbunjen: omg,na kraju svakog treninga joge mi je doslo da se upucam.

Beba

Poznata ličnost
Član
Ples da...lepo. A ja sam večeras imala vatreno krštenje, 45 minuta vožnje bicikla zna se kako to ide, stigli juče biciklovi i odmah nas na njih namestila;)
Izašla sam potpuno mokra, kao okupana sa sve krpicama na sebi. Došla kući, samo legla na ljuljačku i ni makac pola sata. Ali osećaj...divan:)

Beba

Poznata ličnost
Član
19366605_1912005425738536_8915872424429854383_n.jpg 19429764_1912005305738548_3942495532124217535_n.jpg Ovo je od sinoć, ja sam ona na kraju, dobro je da se bolje ne vidim jer sam crvena kao bulka, mokra ja, mokra kosa...ali super...

Vrh Dno