Poučni vicevi

Taca

ona, stara
Član
Prodavac, službenica i njihov šef izađoše na ručak i nađoše staru uljanu lampu. Protrljaše je a iz lampe izađe duh u oblačku dima i reče:
- Obično vlasniku lampe ispunjavam tri želje, ali ću ovaj put svakom od vas ispuniti samo po jednu.
- Prvo meni - reče službenica. - Želim biti na Bahamima i voziti gliser ne mareći ni za šta na svetu.
I puuuuuf - ona nestane!
Prodavac, u čudu, reče:
- Ja sam sledeći! Ja sam sledeći! Želim da sam na Havajima, da ležim na plaži s prekrasnom plavušom i zauvek budem okružen pinacoladom i ljubavlju svog života.
Puuuuf! - I on nestane!
- Ti si na redu - reče duh šefu.
A on reče:
- Želim da se ovo dvoje posle pauze za ručak vrate u kancelariju.

Šta smo naučili?
- Uvek pustite šefa da govori prvi! ;)

Taca

ona, stara
Član
Došla Muji njegova kćer Mersiha sva sretna i viče:
– Babo, babo, udajem se! Mujo se zbuni i upita:
– Pa za koga, bona? Mersiha veselo reče:
– Za Sulju iz tvoje firme! Mujo se počeše po glavi, nakašlje i reče:
– Slušaj, nezgodno mi je sad to reći, ali kad smo se tvoja mama Fata i ja jednom svađali, ja malo zastranio i … uglavnom, Suljo ti je polubrat, ne možeš se udati za njega, i nemoj da bi to rekla materi, ubit ću te!

Mersiha pokunjeno izađe i prekine sa Suljom.
Evo nje za tri mjeseca, opet sretna uletava i viče s vrata:
– Babo, babo, udajem se! Mujo za svaki slučaj upita:
– A za koga sad, bona? Mersiha veselo ispali:
– Za onog slatkog Adisa iz tvoje firme! Mujo se opet počeše i reče:

– Slušaj, i tu imaš problem, kad sam se posvađao sa Suljinom materom … nema veze, uglavnom, i Adis ti je polubrat, pa i opet ništa od svadbe, i nemoj da te čujem da si to rekla materi!
Mersiha sva nesretna ode do Fate u kuhinju i prizna:
– Mama, evo već drugi put mi babo ne da da se udam jer su mi momci njegova vanbračna djeca!
Fata smireno zapali cigaru, srkne kavu i mirno reče:
– Udaj se ti, bona, za koga oćeš, i tako ti on nije otac!

Šta smo naučili?
- Majka uvek ima pravo rešenje (samo joj treba skuvati kafu i kupiti cigare). ;)

Aleksija

Oportunistkinja
Član
Nakon brodoloma, neki čovek stigao na pusto ostrvo. Prodje nekoliko dana, on sedi na plaži, peca ribe, pije kokosovo mleko... Kad iz žbunja počinje da izlazi trideset Indijanaca... On počne da se moli... Bože, pomozi mi sada!
Kroz nebo, sevnu munja, sa nebesa izadje ruka držeći kamen i čuje se glas: Uzmi ovo, i gadjaj poglavicu direktno u glavu!
Uze čovek kamen, pogodi poglavicu, a ovi ostali Indijanci jurnuše ka njemu. Čovek kaže: Bože, a šta sada da radim? Šta ću sada?! Odgovara glas sa nebesa: E vidiš, sad si tek najebo! :D
Poruka 1: Nije ti prijatelj svako ko ti ruku pruža.
Poruka 2: Sedi i pecaj, ne talasaj. :D

Vrh Dno