• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Postoje li energetski vampiri

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Svakom sekundom naših odnosa s ljudima upravlja davanje i primanje energije. Neki ljudi nas čine napetijim, a neki smirenijim. Neki ljudi isisavaju život iz nas.

Ako ne shvatite kako se izboriti sa ovim pijavicama koje isisavaju vašu životnu snagu, oni mogu postati vaše prokletstvo.

5e5977cd7ef9e5dd86e149a2c9c804b7_content_medium_noaspect.jpg

Postali smo previše indiferentni u pogledu gubljenja vlastite energije. Možete gajiti osjećaje prema nekom, ali ne morate postati njegova meta.
Neki su arogantni i bezobrazni, drugi su šarmantni i blagoglagoljivi.
Vampiri mogu biti vaši susjedi, kolege, prijatelji, partneri, roditelji, djeca, prodavači ili umišljene veličine koje se istresaju na prvoga na kojega naiđu.
Ipak, ono zajedničko svim vampirima je da nam oduzimaju energiju.

Kako znate da ste naletjeli na vampira?

Po tome što se čak i poslije kratkog kontakta osjećate lošije, dok ta osoba djeluje življe nego prije.
Morate uočiti prve znakove iscrpljenosti tako što ćete obratiti pozornost na svoje tjelesne reakcije.
Što brže prepoznate reakcije, biti ćete uspješniji u prevenciji.
Razmislite:
  • Počne li vas stezati u grudima kada se određena osoba uključi u razgovor?
  • Osjećate li glad poslije razgovora s nekim?
  • Osjećate umor ili vam se spava poslije razgovora?
  • Dobivate li glavobolju, mučninu i osjećaj ljigavosti nakon razgovora ili druženja?
  • Sroza li vam se energija nakon obiteljskih ručkova ili razgovora?
  • Imate li osjećaj u svojoj vezi da ste stalno izloženi napadima, kritici ili svaljivanju krivnje?
  • Je li netko oko vas nesamostalan tako da se prilijepio uz vas?
Ukoliko pozitivno odgovorite na ova ili pojedino pitanje znači da u svojoj okolini imate vampira.
Glavu gore, vampire treba pobijediti, a ne biti im žrtva.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Da li su to Vampiri ili ih nekako drugačije nazvati... nije to bit... ovo drugo je mnogo važnije... Zaista se trebamo preispitati o ovim 7 tačaka.... ima tu istine....

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.383
Horoskop
Ovan
Par kolega i stranaka su mi pravi vampiri. maksimalno ih izbegavam. Znaju da mi čitav dan upropaste. ne osećam ja tu neke tegobe koje su navedene, jednostavno me iscrpe svojim govorom i totalno oneraspolože.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.751
Horoskop
Lav
Na poslu sam imala par vampira zbog kojih sam jedva čekala da dođe kraj radnog vremena. I družila sam se sa vampirima, ali sam prekinula kontakt sa njima i tako se spasla. Ali je bilo potrebno vreme da se udaljim od njih. Od ovih gore navedenih simptoma, imala sam umor i glavobolju.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.683
Horoskop
Devica
inace sam osoba koja moze da slusa neke glupave price do prekosutra, zaista... ali postoji par osoba u okruzenju koje me potpuno psihicki iscrpe, pa cak i kada se totalno iskljucim i ne slusam obavezno me posle vidjanja sa njima boli glava... sva sreca pa ih ne vidjam toliko cesto.

Vrh Dno