Polne bolesti - kondilomi

maki

Domorodac
Domorodac
Pročitah mnogo o takozvanoj HPV infekciji...krenuh da se malo informišem zbog raka grlića materice...Postoji oko 130 vrsta ovog virusa, od čega nekoliko njih izaziva rak grlica materice, ostali izazivaju kondilome....
Suština je da rak grlića materice izaziva HPV koji većina lekara smatra polno prenosivom bolešću i tvrdi da se prenosi isključivo putem seksualnog kontakta...
Malo je lekara koji kažu da se može preneti i na drugi način....da virus ostaje ,,živ,, na koži nosioca te se može preneti i rukovanjem....
Statistika je poražavajuća i kaže da je čak 80% seksualno aktivne populacije zaraženo....
Ono što je mene lično ovde zaitrigiralo i nateralo da u svojoj glavi napravim celu knjigu konstrukcija je sledeće:

- rak grlića materice je posledica HPV koji je polna bolest (prema većini doktora) znači prenosi se isključivo putem seksa
- rak grlića materice dobije žena koja je dugi niz godina u braku i zna da sem muža nije imala drugog partnera...
I? Kako sad se postaviti prema ovom saznanju?:o

Beba

Domorodac
Domorodac
Eh kako?
Ne čitaj previše...nisi imala taj problem dok nisi pročitala tekst pretpostavljam:)
Znači ako previše razmišljaš imaćeš problem sa sobom i sa suprugom!

Sviđa im se: maki

maki

Domorodac
Domorodac
Ma mene najviše zbunjuje to što medicinari nemaju jedinstven stav po nekim (kad malo bolje razmislim po svim) pitanjima oko bolesti, načina prenošenja, lečenja itd....
Uglavnom se svodi na to da, koju ćeš informaciju i eventualno lečenje dobiti, zavisi i kod kog lekara se javiš...
Nekako mi je to kao lutrija....
Razgovaraš sa tri lekara i dobiješ različite informacije i mišljenja....:zbunjen:
Možda je bolje otići kod vračare da baci pasulj ili pogleda u kristalnu kuglu ;)