Pokretna klima

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Planiram da kupim pokretnu klimu. Može i ona sa ledom.

Gledam sada sajtove "Tehnomanije" i ostalih prodavnica, ali cene su baš, baš..još malo da dodam i imam pravu klimu.

Da li da gledam oglase?

I šta je bolje po vama, ta pokretna klima ili je dovoljan malo bolji ventilator?

Taca

ona, stara
Zavisi kako izgleda prostor koji rashlađuješ i za koliko stepeni želiš da spustiš temperaturu. Bolje je znatno od ventilatora ali nije kao "prava" klima. Ja bih dodala ono malo i kupila klimu, bojim se da ćeš dati neku sumu novca i opet ćeš morati da kupiš "pravu" .

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Videću. Mama se buni protiv klime, već smo je imali u starom stanu, i radila je samo par dana godišnje. Zato mi se ovde ne kupuje prava klima.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pokretnu klimu ne uzimaj, to je bacanje para. A i ventilator ne služi ničemu po velikim vrućinama.

Amy-

Poznata ličnost
i ja sam na mukama zbog klime. ne mogu da ugradim klasicnu klimu, slažem se da pokretne klime nisu dobro resenje...međutim, sta je treća opcija?
da li je neko koristio ventilator sa ledom?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mozes probati. Pokretna klima kosta, cuo sam da bas srecno resenje, a i za jul ne najavljuju jake vrucine. :)

Amy-

Poznata ličnost
pokretne klime su oko 300 evr, ali problem je gde izbaciti crevo za izduvavanje toplog vazduha... u mom slucaju nikakva busenja i skidanja prozora nisu dozvoljena, tako da za sada ne mogu da nađem ni jedno drugo rešenje osim stubnog ventilatora sa ledom, ali se pribojavam da taj venitlator sa ledom neće valjati.

Taca

ona, stara
Koliko sam shvatila problematiku, najteže nam pada visok nivo vlage u vazduhu, tako da nam zbog vlage u stvari teško pada visoka temperatura. U tom slučaju, led logično ne pomaže jer i sam povećava nivo vlage u prostoriji dok se topi. Najbolje bi bilo da probaš one aparate za eliminisanje vlage + običan ventilator radi strujanja vazduha.

Vrh Dno