• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Pokloni, a da ne potrošiš mnogo

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ne morate puno potrošiti na poklon da biste pokazali koliko vam je stalo

7542_big.jpg

Blagdani su vrijeme kada se darujemo, no što ako ste u pravoj stisci s novcem?

Iz godine u godinu svi se nadamo da će nam situacija postati bolja, no to vrijeme nikako da dođe. Ali zato je vrijeme blagdana svake godine uvijek u isto vrijeme tu, i ponovo moramo smišljati načine što i kako kupiti našim najmilijima – a to se odnosi i na obitelji i na dečka.

Umjesto da ove godine idete u debeli minus ili se zadužujete, napravite nešto što vas neće koštati gotovo ništa. Evo nekoliko, nama najdražih, ideja.

Skuhajte im svečanu večeru ( s namirnicama koje već imate)

Ponekad kuhanje svečane večere može koštati više nego da ste izašli u restoran, no nju možete napraviti i od namirnica koje već imate, samo je pitanje kako ćete ih iskoristiti. Prosurfajte internetom zanimljive recepte koji uključuju sve ono što imate kod kuće i već ćete naletjeti na nešto što će oduševiti sve.

Napravite sami

Imate skrivene talente? Iskoristite ih! Ako znate plesti – ispletite kape ili šalove. Ako mislite da ste dobar fotograf – uslikajte fotke za koje znate da će se pojedinoj osobi svidjeti i onda ih isprintajte i uokvirite (sami možete napraviti okvir od daščica ili kartona). Od fotografija možete napraviti i cijeli kolaž koji će biti trajna uspomena. Ili pak se iskušajte u snimanju i montaži pa svojim voljenima napraviti filmiće od nekoliko minuta. Primjerice snimite njihove prijatelje s željama za Božić i Novu godinu, a onda ih izmontirajte u filmić. Na netu imate nekoliko besplatnih programa za montažu kao što su Microsoft Movie Maker, Virtual Dub i Pinnacle VideoSpin.

Znate peći slastice? Napravite jednostavne, a ukusne kekse i njih poklonite prijateljima i najmilijima. Vaš talent je slikanje ili crtanje? Nacrtajte ili naslikajte nešto svojim najbližima. Ili pak vam ide pisanje? Napišite nekoliko kratkih priča ili pjesama za tu osobu. Niste loši u šivanju – od starih materijala sašijte malu torbicu.

besplatni%202012%20pokloni01.jpg

Foto: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Razmazite ga/ih

Ovo je poklon koji je najprikladniji za vašeg dragoga. Zaboravite odlazak na vikend u neki spa hotel, već sami sebi wellness priredite kod kuće. Zapalite nekoliko mirisnih svijeća, pustite opuštajuću muziku i priuštite mu masažu. On će uživati u opuštanju, a vi nećete bankrotirati pokazujući mu koliko vam je stalo do njega. A možda vam on i uzvrati uslugu. Wellness tretman u vlastitoj izvedbi možete priuštiti i svojo sestri ili majci – priuštite im masažu, manikuru ili pedikuru ili pak tretman lica s pilinzima i kremicama koje već imate kod kuće.

besplatni%202012%20pokloni02.jpg

Odvedite ih na besplatni izlet iznenađenja

Isplanirajte izlet koji vas neće koštati ništa (bit je u dobrom planiranju i organizaciji). Odvedite partnera ili cijelu obitelj na izlet – kod kuće spakirajte sendviče i otiđite nekuda. Istražujte vaš ili neki obližnji grad. Obiđite mjesta na kojima još nikada niste bili i posjetite besplatne postave muzeja, ako imate priliku. Svuda oko nas skriva se još neotkrivena čarolija, samo se morate potruditi pronaći je.

Poklonite kupone

Možda zvuči pomalo čudno, no mini-knjižica s kuponima u vlastitoj izradi može biti originalni poklon koji će oduševiti primaoca. Kakve ćete kupone napraviti? Ovisi o tome kome ih darujete. To može biti: jednokratno čišćenje sobe, priprema omiljenog jela, neki od već spomenutih spa tretmana, doručak u krevetu, pranje automobila, zajedničko gledanje filma ili sportske utakmice po izboru te osobe, večer igranja društvenih ili video igrica... Ako je u pitanju partner – možete dodati i nekoliko seksi kupona u kojima mu možete obećati nešto što mu inače ne priuštite baš svaki puta. Budite kreativni i vaš poklon sigurno će biti jedan od boljih koje je ta osoba dobila ove godine!

besplatni%202012%20pokloni03.jpg

Personalizirani kalendar

Za svaku osobu možete napraviti njen kalendar, a fotografijama i porukama koje vi sami odaberete, a u njemu možete odmah zabilježiti i sve važnije datume koji su toj osobi potrebni (barem one za koje znate). Kako napraviti personalizirani kalendar? Možete ga sami ići crtani ili puno lakše i, na svu sreću zahvaljujući internetu, možete to lako i relativno brzo napraviti online.

Neke od interesantnih stranica koje će vam pomoći u tome su: printwithmypic.com i mycalendarmaker.comkoji će vam pomoći da lako ubacite svoju sliku, tekst na svaku stranicu kalendara te da ubacite i poruke u datume po želji. Ne morate unutra zabilježiti samo rođendane i godišnjice. Unutra, slično kao i kod kupona, možete staviti i dane kada ćete nešto zajedno s tom osobom raditi – gledanje filma uz kokice, odlazak na kuglanje, u ljeti – častite ju sa sladoledom...
besplatni%202012%20pokloni04.jpg

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Staklenka puna iznenađenja

Ovo je jeftin, ali zato veoma emotivan poklon, za koji vam je potrebno samo malo vremena i razmišljanja. To može biti romantični poklon ili poklon za roditelja, djeda ili baku ili prijatelja. Pronađite lijepu veliku staklenku, pa ukrasite samo poklopac ili cijelu staklenku (nalijepite na nju školjkice i kamenčiće koje imate kod kuće, oblijepite je ukrasnim papirom ili tkaninama ili je oslikajte bojama za staklo, ako ih imate).

Uzmite papiriće u šarenim bojama i na njih napišite različite poruke za tu osobu, razloge zbog kojih vam je draga, sjećanja koja dijelite, dirljive citate (možete ih napisati na dulji papir , pa ga smotati u tuljac i zavezati ukrasnom vrpcom za efektniji izgled), viceve (da ju/ga nasmijete), male isprintane zajedničke fotografije (što starije to bolje), nekoliko bombona ili malih čokoladica, i što god vam još padne na pamet, a što vas podsjeća ili veže za tu osobu.

besplatni%202012%20pokloni05.jpg

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Da li razmišljate da se približava 8. mart, Dan žena, tada se muškarci zabrinu i razmišljaju o poklonima. U ovo sadašnje vreme besparice ne treba preterivati, nekada je nama ženama dovoljna jedna sitnica da nas usreći.

Ofarbane tegle sa njenim imenom za njene sitnice, neki set za ručavanje od trske ili asurice od Kineza koja može da se zakači u kupatilu za njene ogrlice, narukvice, minđuše...
ma ljudi dajte neke ideje....

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Kada sam bio mlađi stalno sam pravio poklone od nakita, slika, sitnica, pa do krupnijih poklona. Imao sam i vremena i gomilu materijala, više su znale da cene to nego neke druge poklone koji se kupuju.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
a ideje, ti si muško, smisli nešto za nas....:)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Jaco, ja sam poklone pravio prema osobi kojoj su namenjeni, ne znam šta ko od vas voli ili šta mu treba. Ja sam najviše mrzeo poklone koje mi neko donese a uopšte mi nisu od koristi i nemaju nikakvog smisla, zato sam obazriv šta kome poklanjam. :)

Tebi mogu napraviti lepu ogradicu za baštu, starinsku, dekorativnu, ne kičastu, ali sa stilom. Neki duborez u drvetu na kome je maca koja mazi male piliće...:joyful:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Poklone kupujem kako trenutno situacija nalaže , deci slikovnicu ili igračkicu, ženama cveće a muškarcima piće.Ne izrađujem ništa, iako sam to činila ranije.;)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
mislila sam ideje uopšte, tvoje neke.... korpa, poslužavnik iscrtan... ili tako nešto, barem ti imaš edeje za razbacivanje...:thumbsup:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Muško sam ali ne pijem....više. Parfeme ne podnosim, svako ko mi nešto kupi, to je parfem. Nekada se smatralo uvredljivim kada neko dobije puno kozmetike, ispada ili da je mnogo ružan ili da smrdi...šta će nekom 20 dezodoransa, parfema, itd...to nikako nisam mogao da razumem. Po tome prepoznam da se neki uopšte ne potrude da izaberu poklon, već samo gledaju da nekog otaljaju onako radi reda i ništa drugo. :)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
ne ovo su pokloni za 8. Mart, šta mislite i da date ideje...pošto više nema te teme, mislila sam na ovu koju je Anuška otvorila...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
evo sad mi pade na pamet, prekrasna marama za prelazni period a vezivanje po Anuškinom slikovitom prikazu....:thumbsup:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Pravio sam nakit od drveta, gline; koristio stare drvene kihinjske daske raznih oblika za oslikavanje i poklanjao dobrim domaćicama koje to i dan danas drže na zidovima svojih kuhinja; nekada sam pleo male interesantne predmete ali tada sam imao domaću vunu koju je prela moja baka; nekada je to bio i dobar vez na raznim jastučićima, skoro sam i sam pravio jastučiće za osmi mart i dan zaljubljenih, pravio gomilu čestitki...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Ja sam mojoj Brani poklonila jednu takvu malu dasćicu "Setime kad kad hočeš a zaboravi ako možeš"

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Pa ljudi moji ima ona moja tema: Preporuka, ima dobrih stvari za pokloniti.... e :oldman: ja.....:o

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Može i neka originalna, neobična flaša, obojena sa sprejom a unutra poruka i dodati još nešto po želji....:)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Set za manikir i pedikir... au, pa zar ja jedina imam ideje??????:o

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Bucko razmišlja..... :roflmao: pala mi je jedna dobra ideja:

Bolje je kupiti cveće bar dva-tri dana ranije jer je jeftinije a moja je i preporuka neka bude u saksiji, duže traje a nama ženama je i lepše a ne samo ruža ili karanfil... ako nemate gde da sakrijete kupite još jednu za komšinicu. Kada kupujete više robe dobijete i popust....:thumbsup:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Dragi moji forumaši... dajte i vi neke predloge, još nije kasno... ima se dva dana za poklone za nas dame...

Vrh Dno