• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Pogodite sta je ovo

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe
Ajde sada nešto malo drugačije.
Pogodite šta je ovo!

FB_IMG_16142004087154629.jpg
FB_IMG_16142003926871617.jpgFB_IMG_16142003846888762.jpg

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe
Ne, ovo je kod nas, bivši gigant. Svi smo nosili ono što oni proizvedu. 😢

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.643
Horoskop
Lav
Borovo, možda?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.593
Horoskop
Strelac
Isto tako, sablasno i razrušeno, izgleda i zgrada Kluza na Zvezdari, u Beogradu🙁
Eeeeee, a sećam se, davne 1980 god. bila sam u Engleskoj, u letnjoj školi. Roditelji bračnog para kod kojeg sam bila smeštena, postariji ali okretni ljudi, jednog vikenda na ručku su mi postavljali pitanja o Titu, radničkom samoupravljanju itd. I ja odgovarala kako sam znala i umela. I kad su kretali svojoj kući, oblače mantile i oboje mi pokazuju etiketu o proizvođaču. "Kluz. Made in Yugoslavia". Kupili u Dubrovniku, na letovanju.
E, tada smo imali i privredu, i proizvodnju, i izvoz... i ravnopravnost žena/drugarica, i solidarne trake, i dodatak za obrok, i fabričke vrtiće....
Sve prodadosmo, sve uništismo...
I sad kad neko, naročito ovi mlađi, krenu da mi pljuju po Yugi, Titu i socijalizmu, meni se digne pritisak (što uopšte nije teško ovih dana)...
Tad smo bili "tigar" (ili tigrić sa perspektivom) - sad smo olinjala i ofucana mačka koja je već potrošila svojih 5,6 života.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.833
Horoskop
Lav
U pitanju je fabrika Kluz u Vršcu. Ili priča o tome kako je raj postao pakao.
Na linku je text iz 1974. o ovom gigantu. Ako izdvojite par minuta za čitanje, vodećete sve razmere tragedije koju preživljavamo.

Opis rada i svih pogodnosti sto je ova firma nosila je nesto sto se danas uvodi na velika vrata kao eksluzivnost zapadne evrope ( smanjenje radnog vremena, obroci na radnom mestu, a ovi su imali cak i odmaraliste na moru). Nacin razmisljanja oko dohotka ( po rezultatu, ne lineralno), preko nacina razmisljanja da lekar sastavlja obroke i time smanje bolovanja je nesto sto ja ne mogu da razumem zasto se i danas ne primenjuje. Gde su ljudi sa ovakvim poslovnim razmisljanjima nestali??? Ovo je nesto sto je nezamislivo za sve radnike u 21 veku, a mi to imali 60-tih i 70-tih. Neshvatljivo. Koilicina nase gluposti jedino se moze meriti jos sa Gadafijevim narodom, gde su isto imali sjajne uslove, a onda je neko rekao: lose je. I sad im je divno.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.610
Horoskop
Ribe
Koilicina nase gluposti jedino se moze meriti jos sa Gadafijevim narodom, gde su isto imali sjajne uslove, a onda je neko rekao: lose je. I sad im je divno.
Naivni, ne glupi. Naivni ko vrtićka grupa. I pohlepni, ko onaj gavran iz basne.
Znaš šta, jedino što sam u životu zaista naučila je da je pohlepa majka svih zajeba. Kada god sam poželela nešto lako i bez truda, dobila sam po prstima. Zato se ne kladim, ne ulazim u „super kombinacije“, ne verujem u letovanja na Mauricijusu. Ali, avaj, prekasno za ovaj narod, svi smo maučili da u kič vili Blejka Karingtona žive kontraverzni biznismeni sa sponzorušom Kristl, a da Leviske nisu više u modi. Prodali smo se za ništa.

Vrh Dno