• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Pismo regruta....

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Ovo je istinito pismo koje je napisao jedan regrut da bi se oslobodio sluzenja vojnog roka u Italiji:

Postovani gospodine ministre odbrane! Dozvolite mi da vam iznesem neke cinjenice , koje ce vam mnogo stosta objasniti u resavanju moga slucaja.Trenutno cekam poziv za odsluzenje vojnog roka u Italijanskoj vojsci. Imam 24 godine i ozenjen sam 44 udovicom, koja ima 25-godisnju cerku.Tu cerku je ozenio moj otac.Tako je otac postao moj zet, jer je ozenjen cerkom moje zene.Istovremeno je cerka moje zene postala moja maceha. U Januaru smo zena i ja dobili sina, postao sam otac.To dete je brat zene moga oca ,dakle surak moga oca.Ali istovremeno je i moj ujak , jer je brat moje macehe, to jest moj sin je istovremeno i moj ujak. Dva meseca kasnije je i zena moga oca dobila sina, koji je moj brat, posto je sin moga oca, ali je takodje i moj unuk ,posto je sin zenine cerke.Dakle , ja sam brat moga unuka i posto je muz ma_jke neke osobe istovremeno njen otac, iz toga sledi da sam otac cerke moje zena, to jest i brat njenoga sina.Dakle ja sam svoj sopstveni deda!

Ovim obrazlozenjem postovani gospodine ministre ja vas molim da me oslobodite vojne obaveze, posto po zakonu otac sin i unuk ne mogu istovremeno da sluze vojni rok. Molim za razumevanje i povolno resenje mog slucaja!

(U aktima ovog mladica je pisalo:osoba je razresena vojne obaveze zbog psihickih poremecaja i moralne nestabilnosti, koji su posledica nesredjenih porodicnih odnosa!)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Imam ovo pismo odštampano na papiru iz nekih novina, ali u pitanju je detaljnije pismo jednog hrvatskog regruta. Možda je zezanje, pa stalno menjaju detalje, kao prepričavanje starih priča...s kolena na koleno.:laugh:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
meni nešto nije bilo jasno, jer znam da Italijani nisu regrutovani već samo dobrovoljci...

ali je ovo velika zavrzlama, ko koga, ko je šta kome...:laugh:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da, upravo to baca sumnju. Moje pismo je pisano na hrvatskom, a imena su precrtana crnim markerom, tako da može damo ostali tekst da se pročita.:)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Jedino da ga pišem , ne mogu da ga uslikam. Možda je bolje da bude Italijan, da ne raskovemo bratstvo i jedinstvo koje smo tako dugo kovali...ja sam ipak drug član.:laugh:

Vrh Dno