Pihtije

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
Boze sacuvaj, da umirem od gladi, to ne bih uzela.
Pihtije su mi na prvom mestu po odvratnosti jela.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
„Vole se mama i tata a hrana se jede!“ 😎
(Ja kao forumski roditelji) 😂

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
613
Horoskop
Vodolija
@Stemis ne smeta beli luk, već taj puding s mesom :)

Inače, želatinastu masu volim isključivo na cheesecake.

@Taca mnogi moji prijatelji to kažu, posebno pošto ispunjavam muzičke želje svojih klinaca po pitanju hrane, ali ne mogu da imam duple aršine i ja sam izbirljiva, pa ne mogu da ih teram da klopaju ono što ne vole... 🤗

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.032
Horoskop
Ovan
izgleda mi da samo Tacki,Stemiško i ja nismo odrastali na kraljevskim dvorima 🤣

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Nema to veze sa dvorovima Sovac, jednostavno, ukusi su različiti. I ja sam mrljiva na hranu, ne volim mleveno meso recimo (osim kao preliv za špagete) tako da se užasavam osnova „srBske“ ishrane - sarme, punjene paprike, musake, ćevapa, pljeskavica... Ali spremam i jedem, šta ću? Odvratna mi je i ruska salata, domaće suvo meso koje imam najradije bi zamenila paštetom i parizerom (ali jedem jer je zdravije) itd... 🙄

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
ovo je neka medjudimenzija sigurno :zbunjen:
U paralelnom Univerzumu, ruska salata na nekom forumu piše da ne može da me smisli! PiKtije su na tom forumu trajno banovale Džudi, Šufi, Anči i Tamarišku!
Čiz kejk je Urednik. 😂

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
Nema to veze sa dvorovima Sovac, jednostavno, ukusi su različiti. I ja sam mrljiva na hranu, ne volim mleveno meso recimo (osim kao preliv za špagete) tako da se užasavam osnova „srBske“ ishrane - sarme, punjene paprike, musake, ćevapa, pljeskavica... Ali spremam i jedem, šta ću? Odvratna mi je i ruska salata, domaće suvo meso koje imam najradije bi zamenila paštetom i parizerom (ali jedem jer je zdravije) itd... 🙄

Sve sto ja obozavam. Recimo u mladjim danima si me meso mogao naterati jesti samo preko mlevenog mesa.
A ruska mi je sedmo nebo <3

Neverovatno koliko ukusi mogu biti razliciti
Zivo me zanima koji faktori uticu na to, da li su bioloske, dnk prirode ili nesto trece.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Ukus za hranu? To je čista stvar navike i ubeđenja. Do 35-e sam jela sir umesto hleba, mnogo slatkiša, mesne prerađevine, ruske salate, majoneze, kečape, slano, slatko, začinjeno...
Dok se nisam razbolela. E, onda sam prinudno bila na detox programu koji mi je zabranjivao sve što volim da jedem. Sve što sam smela da jedem bilo mi je bezukusno, neslano, bljutavo...Posle tri meseca takve ishrane počeli su da mi smetaju čokolada, slane grickalice, mlečni proizvodi...
Ni dan danas ne mogu da jedem majonez, kečap, salame, kobasice, kajmak, mleko, grickalice...

Nepce je moguće "prevaspitati", samo ako to želimo 🙂

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
613
Horoskop
Vodolija
Da, o ukusima ne treba raspravljati. Uostalom ukusi se i menjaju. Ja teško da mogu da se odreknem onoga što volim, ne jedem kolicinski mnogo, ali volim da je ukusno, pikantno, gurmanski. A što se tiče činjenice da se zbog zdravstvenih razloga promeni stil života i način ishrane, i to zavisi od osobe. @šufnudla, moja sestra je promenila način ishrane iz zdravstvenih razloga, striktno se pridržavala i imala podršku okoline, i dugo je istrajavala u tome, ali i posle čak i 2 godine, inala je običaj da kaže da jon nedostaje neka njena omiljena nezdrava hrana i slatkiši.
Ni meni, kada sam držala dijetu, a trajalo je dugo, nije izlazila Reform torta iz glave 🤣

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Ne, ali su simptomi bili slični.
Eh, da suština je da se divim onima koji su karakteri i "prelome" pa se drže onoga što su odlučili. @šufnudla divim ti se!
Hvala, ali nisam ti ja baš za divljenje...prelomila sam tada što sam morala, a ne što sam želela. A posle me je taj režim ishrane, na koji sam bila primorana i koji mi je bio odbojan, potpuno promenio. Na bolje. I počeo da mi se sviđa. Samo što nisam bila karakter, pa sam posle par godina popustila 😕; nisam više mogla da se vratim starom načinu ishrane, ali jedem sir ponekad i kiselo mleko, i jedem slatkiše 🙁.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Volela sam džigernjače, dok su mi baba i deda bili živi i klali 🤣 a posle toga, nikada.

Moja baba je klala zajedno sa užom i širom familijom 😂😂😂 a deda je sedeo u kući, čitao ili gledao TV ( nije se bavio seoskim poslovima, baš nijednim)...

Nikada nisam probala ni švarglu a ni džigernjaču. Čak mi je ružna i ta reč "džigernjača".

Ali volim šunku, kobasice i čvarke, mada kobasice nikada neće biti kao te iz sela.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
613
Horoskop
Vodolija
Moja baba je klala zajedno sa užom i širom familijom 😂😂😂 a deda je sedeo u kući, čitao ili gledao TV ( nije se bavio seoskim poslovima, baš nijednim)...

Nikada nisam probala ni švarglu a ni džigernjaču. Čak mi je ružna i ta reč "džigernjača".

Ali volim šunku, kobasice i čvarke, mada kobasice nikada neće biti kao te iz sela.
I meni je odvratna reč "džigernjača" ali tako su taj proizvod zvali u mom selu 🤣
To mi je stvarno bilo ok ali samo sveže posle klanja. Doduše, kao klinka sam čvarje jela samo najsvežije moguće, gotovo mlake, posle ne.
Sada jedem šunke, kobasice i slaninicu, duvan čvarke i čvarke. I to je to.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
U obližnjem mestu, u septembru, ima neki sajam hrane, domaće. Pa dođu mesari iz Vojke i donesu čvarke, još mlake, u džakovima. I svakakve đakonije, sremačke. I džigernjaču. Pa sremački sir, vruća pogača, ako ima mladog luka... ❤❤❤

Poslednja izmena:
Vrh Dno