• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Označavanje (tagovanje) članova u porukama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Na forumu je dodata još jedna opcija: označavanje ili tagovanje članova u porukama. Samo označavanje ili tagovanje ima istu funkciju kao i na Tweeteru: ovim se označeni član obaveštava da je tagovan u poruci. Za razliku od citiranja poruke, kod tagovanja se označeni član, odnosno njegov tekst parafrazira, dakle, ne citira se.
Član se taguje, odnosno označava tako što se ukuca slovo @ a potom bez razmaka doda i ime člana, baš kao i na Twitteru. Evo jednog primera:
Kod:
@Stemis
Nadam se da vam je Stemis :p koncizno i jasno objasnio način tagovanja. :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Zamilo bih prisutne anuška i lutalica da me taguju kako bih video da li sve funkcioniše kako valja.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Sad ću da vidim kako funcioniše opcija tagovanja:)
@ Stemis, ovo će nam olakšati komunikaciju:D
misli Anuška

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Nisi me tagovala pravilno, jer si posla znaka @ napravila razmak. Pravilno tagovanje je anuška, a nepravilno je @ anuška. :) Pokušaj ponovo.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Drugi pokušaj
Stemis, da li je uspelo:)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Super. I stiglo mi je obaveštenje. Baš mi se dopada. :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno