• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Osmeh - paravan za tugu

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Dođe tako, svakome od nas, neki sivi dan u kome bismo za druženje samo sopstvene misli i ćutanje. Dan u kome nam ljudi teško padaju i u kome bismo da odbolujemo neke svoje tuge bez svedoka. Ali, ljudi su oko nas, ljudi očekuju druženje, razgovor, osmeh. I evo navlačimo osmeh na svoju tugu, taj sigurni paravan zaštite od neželjenih pogleda i netraženih saveta i komentara.

Jeste li od onih koji osmehom prikrivaju tugu kako bi zaštitili svoju privatnost i svoju tugu sakrili pred očima sveta ?
Koliko je takvih osmeha oko nas, da li ih ponekad prepoznate ili naslutite ?
Koliko je snage potrebno za osmeh koji krije tugu ?
Zasto to radimo ?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ne krijem osmehom tugu, ne volim lazan smeh, tugu prikrivam jednostavno nekom bezlicnom facom, nekom facom koja ne pokazuje da me nesto muci, ali svakako necu imati u tim trenucima najglasnij smeh u drustvu.

Kod mene bi se i primetio takav osmeh odmah. Kad nije od srca, onda ga ne treba forsirati. Pogresno je misliti da se tako tuga krije.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Koristim osmeh da prikrijem tugu. Razlog je da ne vidi neko koga bi to povredilo. Međutim, ljudi koji me jako dobro poznaju, primete da nešto nije dobro. Neko ko me ne zna, smatra da sam nasmejan jer sam zaista srećan. Nisam dobar glumac iako se trudim, ali nekada osmehom koji prikriva tugu, uspem da popravim raspoloženje...bar malo.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Kada sam tužna, onda imam ozbiljan izraz lica. Ne mogu da se smešim, da nabacujem neki osmeh, masku na lice. To mi je teret. I ne znam to da radim, da se smejem i budem raspoložena na silu.
Potrebno je mnogo snage za osmeh koji skriva tugu, ali u dubini pogleda oseti se seta, i ako poznajemo odlično tog nekog ili samo površno-ja bar osetim, vidim setu i tugu na osmehu koji pokušava da sakrije šta ga muči.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Moja pok. baka je govorila, da niko ne bi trebalo da prepozna da li sam tužna i koliko mi je teško.... Rekla mi je, da kroz smeh jačam svoju ličnost, bez obzira na onaj duhovni bol.... toga se i pridržavam... da li je to maska - jeste... ali šta koga briga ko nije iz moga okruženja kako je meni....

Vrh Dno