• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Ogledalce,ogledalce

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
Najzadovoljniji i najsrećni ljudi na svetu, izgleda da, nemaju potrebu za stalnim nameštanjem pred ogledalom.

Ma, koliko bili lepi, neizbežno je da ćete otkriti neki nedostatak na sebi ako se dugo gledate u ogledalo.

Ogledanje može biti jako štetno, otkriva studija britanskog Instituta za psihijatriju u Londonu.

Naučnici su posmatrali, kako piše Daily mail, reakcije ljudi koji su stalno zabrinuti oko izgleda i "zdravih" ljudi. U prvom su se testu ljudi u ogledalu gledali 25 sekundi, a u drugom 10 minuta.

Oni koji pate od poremećaja telesne dismorfije bili su pod stresom posle 25 sekundi, dok su "zdravi" osećali isto nakon 10 minuta.

Obe grupe su posle 10-minutnog posmatranja u ogledalu postale sve nervoznije i nezadovoljnije onim što vide.

Sve ovo može, tvrde psiholozi, dovesti do depresije.

"Zdravi" ljudi koji se povremeno pogledaju vide samo stvari koje vole, dok oni s poremećajem vide samo loše, ističu psiholozi.

Žene se, u proseku, prema nekim istraživanjima, pogledaju u ogledalo 38 puta, a muškarci 18 puta. Žene su kritičnije zbog svog izgleda i retko im se sviđa ono što vide u ogledalu. Gotovo osam od 10 žena je nezadovoljno s odrazom u ogledalu.

www.nadlanu.com

Svakodnevno se druzimo s ogledalom,sto je apsolutno normalno.
Medjutim zanima me: da li svaki put kad prodjete pored ogledala zastanete i pogledate se?
Da li izlazite iz kuce,a da se pri tom ne pogledate u ogledalo?
Desi li vam se nekad desi da bi ste ga razbili ? ;)
Da li imate u kuci omiljeno ogledalo ?
Pitanje o omiljenom ogledalu postavljam jer imam u kuci ( predsoblju) veliko ogledalo koje najvise volim,koje je u osvetljenoj prostoriji i koje me cini mi se najbolje oslikava.:)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Medjutim zanima me: da li svaki put kad prodjete pored ogledala zastanete i pogledate se?
Da li izlazite iz kuce,a da se pri tom ne pogledate u ogledalo?
Desi li vam se nekad desi da bi ste ga razbili ? ;)
Da li imate u kuci omiljeno ogledalo ?
Ne opterećujem se svojim izgledom. Niti imam omiljeno, niti se često ogledam. :)

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
.........kada izađem iz kuće uvek se pogledam u ogledalo.......to nema da omane :D

ali nisam opterecena svojim izgledom.........nikad mi nje došlo da razbijem ogledalo zato jer mi se ne sviđa ono sto vidim...........ali mi jeste došlo više puta da pocepam sliku na kojoj nisam lepo ispala.........:D............

nemam omiljeno ogledalo........

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Pa znate kako, moj ormar na vratima ima ogromno ogledalo, tako da ja, htela ne htela cesto moram sebe da gledam :rolleyes: Naravno kao i svako zensko ogledam se svakodnevno, nezamislivo mi je da izadjem iz kuce, a da ne bacim pogled na sopstvenu sliku, ali nista ja to opsesivno ne cinim. S obzirom da se sminkam jednom u sto godina, onda je jasno da ja vise gledam onako iz navike, nego sto imam sta da prepravljam i ispravljam :)

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
naravno da se gledam:rolleyes:..kako ono kaze cuvenar.jakic..svako jutro sebi kazem-dobro jutro lepotice-:kul::laugh:..ponekad se pitam,hebote,ko je ovo:ninja:,okrenem se preplaseno iza sebe:alien:..ali dobro,ajde da ne otkrivam citavu paletu svojih opservacija..uglavnom,redovno kontrolisem stanje podocnjaka,bora,borica smejalica,onih kad se namrstim,stanje sminke,celokupni izgled..inace mnooogo volim jedno u mojoj spavacoj sobi,pored je stona lampa i kad god se tu pogledam odusevim se sobom..e ,to je ono pravo..pogled na njega i samopouzdanje do neba..cik da me neko vidi drugacije..;)

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
Obozavam iskrene ljude! Zloco :thumbsup:
Slicno je i kod mene zloco,to veliko ogledalo u predsoblju je "moja Ruska" :roflmao:

Vrh Dno