Održavanje Desktop Računara i Laptopova

• Začetnik teme Tihi Don
  • Datum pokretanja
T

Tihi Don

Gost
Prasina, duvanski dim su najveci neprijatelji desktop racunara jer svojim taloženjem unutar kućišta smanjuju optimalan protok vazduha sto dovodi do grejanja pojedinih komponenti unutar kućista
( procesor, Grafićka karta i napajanje ). Stoga je potrebno na tri meseca ocistiti najboji nacin je izduvavanje
( kompresor ) ili kupite bocu komprimovanog vazduha, usisavanje vam ne bi preporucio jer zahteva malo vestine.

Laptopovi su još osetljiviji na prasinu zbog malog prostora unutar kućista.Najveća greska koju cine vlasnici laptopova je rad u krevetuna, na podu koji je zastrt tepisima raznim tkaninama koje se postavljaju ( da se ne ogrebe laptop).Ako zelite produziti radni vek laptopu uvek radite na čvrstim površinama bez tkanina ispod, tako obezbedjujete optimalan protok vazduha.

Ovako izgleda kuler na laptopu koji nije čisćen godinama

2015-06-09 14.50.27.jpg

Džudi72

Neobaveštena
Član
Da li da nosim kod majstora ( koji mi povremeno sređuje laptop) laptop ili mogu sama da čistim kuler?

T

Tihi Don

Gost
Dzudi samo kod majstora, nemoj cak pokusavati ni usisivacem jer mozes napraviti nepopravljivu stetu.
Ćim primetis da se uradu ugasi sam od sebe znaci da ima problem sa pregrevanjem.
Jos jedan savet ako radis kući i laptop ti je prikačen na napajanje obavezno izvadi bateriju iz laptopa

Džudi72

Neobaveštena
Član
OK, Tihi, hvala..:)
A što se baterije tiče, rekao mi je majstor da može da stoji u laptopu..

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Jos jedan savet ako radis kući i laptop ti je prikačen na napajanje obavezno izvadi bateriju iz laptopa
Čitao sam, ne sećam se gde, da kada se baterija izvadi da ne bude napunjena do kraja, već nekih 50-60% navodno je bolje za bateriju. Tihi, kada se Laptop isključi i skine sa napajanja, da li se baterija treba vratiti ili i Laptop ima bateriju na svojoj matičnoj ploči?
OK, Tihi, hvala..:)
A što se baterije tiče, rekao mi je majstor da može da stoji u laptopu..
Baterija treba da se vadi, zbog dužeg veka rajanja, a kvalitetna baterija nije nimalo jeftina.

T

Tihi Don

Gost
Permanentno drzanje baterije u laptopu , a prikljucite napajanje skracuje zivotni vek baterije.
Kada baterija dostigne 100% napunjenosti a jos je na napajanju pocinje da se greje jer bios vidi oba uredjaja ali ne moze da odredi prioritet, to i vidite u task- baru ali samo bateriju kao uredjaj preko koga se napaja laptop

T

Tihi Don

Gost
kada se Laptop isključi i skine sa napajanja, da li se baterija treba vratiti ili i Laptop ima bateriju na svojoj matičnoj ploči?
Ako je baterija ispravna i ima autonomiju od par sati da trerba je vratiti, ako je pukla onda samo iz esteckih razloga i ne zaboravite da ponesete punjac

Vrh Dno