Odelo ne cini coveka...ili ipak da?

Vera

Novajlija
Zamislite loš san u svilenoj spavaćici i dobar u platnenoj. Moja spavaćica može da bude i iznošena muška majica sa kojom posle obrišem prašinu pa u kantu, i eto ti tri dobra od jedne krpe a ja lepo spavala. I to ima veze sa karakterom, zar ne?:D

maki

Nindža
Član
Hteli mi to priznati ili ne ipak prvi utisak o nekome steknemo bas poreko garderobe. Njom saljemo i dobijamo informacije.
Meni stil oblacenja zavisi od raspolozenja. Nisam svaki dan raspolozena da nosim haljinice, suknjice i stiklice. Farmerke, duks i odgovarajuca obuca mi dozvoljavaju da se osecam komotnije, opustenije i budem ,,spadalo,,.
Svakako da se stil razlikuje u zavisnosti od prilike u kojoj se nalazim, kao i od toga koji utisak zelim ostaviti.

simpleman

Poznata ličnost
Član
Jedno kratko vreme sam imao prilike raditi na jednom ispitivanju jedne poznate naftne kompanije koja je posle ovo ispitivanje uvrstilo kao obavezno kvartalno za njihove zaposlene.Naime ovde se radilo o načinu pristupa njihovih zaposlenih na pumpama prema klijentima bez obzira na njihov nacin plaćanja( tj. dali su plaćali karticama ili kešom) , odevanja,vrsti automobila i sl.Ukratko, ustanovilo se da zaposleni na pumpama te kompanije nerado usluže ljude sa starijim automobilima ili ljude koji su nazovi skromije odeveni pa ih čak i izbegavaju koliko mogu, iako generalno gledajući najveću profit prave baš ti ljudi tako da je bilo dosta otkaza.Ovu praksu je ova naftna kompnija vršila redovno a zaposleni nikada nisu mogli biti sigurni ko i kada će doći da ih kontroliše,elem ustanovilo se da su zaposleni na pumpama najviše obraćali pažnju na način odevanja i prema tome imali i pristup klijenteli.Inače kontrolori su dolazili prvo sa starijim vozilima i u no name marki garderobe a zatim u brendiranoj garderobi i skupim vozilima i ocenjivali pristup zaposlenih i njihove reakcije te tako davali konačne ocene.

Dakle nekoliko zaposlenih je skupo koštala predrasuda da odelo (ne)čini čoveka

šufnudla

neprilagođena
Član
Odelo ne treba da bude merilo za karakter, ali ipak govori ponešto o čoveku. Uvek se, po pitanju ove teme, setim onog holivudskog filma "Kako se udati za milionera" (Beti Grejbl, Merlin Monro i Lorin Bekol); njih tri "modelsice" u pokušaju da nađu bogate sponzore i udaju se za milionere, usput se zaljubljuju u muškarce koji, naizgled, imaju sasvim skromna primanja. I taman kad su se sarkastično nasmejale sopstvenom planu da ugrabe milionere i odustale od istog zarad ljjubavi, ispostaviće se da jedan od njih trojice enormno bogat, ali da to ničim nije odavao... :)

Od tada su mi najsumnjiviji oni kežual obučeni ... Nada ne umire.:laugh:

Njavica

Dreamer.
Član
Pa nije bitno toliko, nikako ne može da kaže kakav je čovek ali postoje granice. Obzirom da sam po tržnim centrima radila dugo, imala sam prilike da vidim ljude koji su mi pravili ozbiljne pazare a kad ih vidiš u čemu su došli obučeni baš deluju kao da su malopre čistili po stanu, a opet sam imala ljude koji su bili obučeni od glave do pete u markirano sa sve uklopljenim detaljima koji su od cenkanja do neljubaznosti bili užas užas jedan. Mislim da zapravo samo treba voditi računa malo o sebi i o tome šta obući, pogotovu kada je odlazak na posao u pitanju. Za ovo "kežual" već mislim da svako ima pravo da se obuče kako mu je udobno. Što opet haha ne obraćaju pažnju ljudi pa ide na granicu sa apsolutnim neukusom, baš preterivanjem.

Vrh Dno