• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

O zdravom mleku u Srbiji...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Digla se velika prašina oko mleka... Prenosim članak sa sajta Gorana Ješića:

Vojvođanski sekretar za poljoprivredu Goran Ješić izjavio je da država ne sme da problem sa opasnim aflatoksinima gura pod tepih, već mora da preduzme mere koje su joj na raspolaganju.
„Ako mene pitate da li sada treba kupovati mleko — odgovor je ne. Ali, eto postoje stručnjaci koji tvrde suprotno. Vaša stvar je da li ćete kupovati ili nećete mleko”, rekao je Ješić na konferenciji za novinare u Novom Sadu.
Na pitanje šta treba država da uradi, Ješić je odgovorio: „Šta se dešava kad imate pokvaren proizvod na polici?”
„Pre svega sam otac dvoje dece i to je razlog što sam objavio rezultate, i uvek ću ih objaviti. Ne vidim zašto ih je država skrivala. Država je kriva za ovo. Ovo nije političko pitanje, već pre svega bezbednosno pitanje”, rekao je Ješić i dodao da su vrednosti aflatoksina u mleku prekoračene od 10 do 200 odsto.
On je kazao da su mnogi poljoprivredni proizvođači rešili taj problem sa aflatoksinima u kukuruzu.
Ješić je optužio i laboratorije da nisu radile svoj posao, i upitao zašto ne radi nacionalna laboratorija u Batajnici.
On je rekao da mu je potpuno nejasno zašto država nije reagovala i zašto je ranije objavila da je mleko na graničnim vrednostima, kada je analiza pokazala suprotno.
Prema njegovim rečima, postojale su razne vrste pritisaka na njega, a jedina odbrana od tih pritisaka je javnost u radu. Dodao je da je MUP-u Srbije dostavio spisak brojeva telefona s kojima mu je prećeno, kao i spisak pretećih mejlova.
On je podsetio da su analize još u septembru prošle godine pokazale da je oko 70 odsto kukuruza bilo puno aflatoksina, kao posledica suše.
„Da je bilo bolje reakcije u septembru, nikakav problem ne bi bio, ali država je odlučila da ne preduzme ništa”, kazao je Ješić.

Tabelarni prikaz izvršenog ispitivanja možete pogledati na http://www.goranjesic.net/vesti.aspx?id=1064

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Ješić: Mleko nije političko pitanje

Nije političko ali je životno pitanje.... piju ga mala deca, stariji ljudi, koristi se za razna jela od njega....a nas truju ko zna koliko dugo a mi pojma nemamo....

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Tačno, nije ovo političko pitanje ali je životno kao što kaže Jaca. Međutim, gledala sam danas "na blic" vesti, i novinarka je radila intervju sa pojedinim poslanicima, iz svih stranaka, i svi su joj odgovorili da ne piju mleko, sem poslanika iz Jagodine koji pije "pravo, domaće mleko".

U istraživanju, na Ješićevom sajtu, nalaze se najpoznatiji proizvođači mleka u Srbiji. Kako se vrše kontrole, da li mleko treba povući iz prodaje dok se ne urade sve analize?

Ovo je pitanje za ministra trgovine, za ministra poljoprivrede takođe.

Nemam ništa protiv Ješića, ali je malo neobično što je baš on i baš sada skrenuo pažnju na mleko, posle informacija o mleku mlekare "Dukat" koje smo uvozili iz Hrvatske.

I ko zna koliko je proizvoda štetno a država ćuti...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
država ćuti jer je veliki novac u pitanju a on se sliva u neki buđet (neki đep)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
da dodam još jedno moje zapažanje.... ako je to mleko dobro i neki od ministara ga popije (da bi se slikao), zašto to mleko povlaće iz prodavnica????

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
U istraživanju, na Ješićevom sajtu, nalaze se najpoznatiji proizvođači mleka u Srbiji. Kako se vrše kontrole, da li mleko treba povući iz prodaje dok se ne urade sve analize?

Ovo je pitanje za ministra trgovine, za ministra poljoprivrede takođe.

Nemam ništa protiv Ješića, ali je malo neobično što je baš on i baš sada skrenuo pažnju na mleko, posle informacija o mleku mlekare "Dukat" koje smo uvozili iz Hrvatske.

I ko zna koliko je proizvoda štetno a država ćuti...

Ješić to pitanje nije pokrenuo, već novinari nakon što su dolazile vesti iz regiona da je mleko mlekare Dukat neispravno, odnosno sadrži aflatoksin.
A pošto je u nas bilo sve zdravo, prema informacijama koje nam je vlast saopštila kroz razne insitucije i pojedince, onda je čovek sumnjajući poslao mleko na ispitivanje. Ostatak se zna...
Inače, otrove godinama i decenijama jedemo i pijemo zahvaljujući našim poštenjačinama na vlasti, kako bivšim tako sadašnjoj.
I ako, sada neko ne zaglavi ćorku i ne padne vlada posle očiglednog pokušaja zataškivanja onda ja stvarno ne znam šta još treba da se dogodi da bi pala vlada.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
To nisam znala. Čitala sam u novinama o mleku mlekare Dukat, a našu televiziju ređe gledam.

Danas sam gledala "Beogradski program" i zapanjena sam što su mlekare tek sada počele da rade toksikološke analize.

Mislila sam da se stalno to radi.

Da, zbog ovoga neko mora da zaglavi zatvor.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Žalosno je što mi jedemo otrove godinama unazad, nije ovde reč samo o mleku.
Je li vama normalno da mi dete sa 14 godina nosi obuću broj 44 - 45, a ja nosim 41- 4 2, dok žena nosi 36-37? Neee, to nema veze sa genetikom, to je sve zasluga stočne hrane i hrane za živinu. Trujemo se posredno, lagano, dok neko trpa pare u džep. Nikome nije palo napamet da najzad krene u proveru i rigorozno kažnjavanje svih onih koji učestvuju u tome. I ova država se bori za Kosovo? Pa njih nije briga ni za svu decu u Srbiji, a kamoli za tamo neko Kosovo. Još uvek sam pod uticajem one tužne vesti o smrti male Danice dok je čekala na presađivanje srca. Prosto me je sramota zemlje u kojoj živim.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Utešila me izjava Slavice Đukić - Dejanović kao zdravstvenog radnika, da ko pije mleko nekoliko dana po nekoliko šolja nije opasno i pored toksina...i da je bezbedno da se tako pije godinu dana. Koliko smo ga popili dok se sve nije otkrilo, to nikada niko neće saznati. :ljut:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
ja bi nju sklonila sa mesta Ministarke pod hitno.... izem ti takvog ministra kad joj umiru ljudi jer nema para za transplataciju, zatrovano mleko, otpad od raznih materija.:greedy: .. samo nek ona pije to mleko:poop: , deca u obdaništu piju čajeve... sram je bilo.... bolje da prekinem da nešto još ne lanem...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Kako se rešava problem mleka u Srbiji? Lako!
Vlada RS izmeniće pravilnik, odnosno ministarstvo poljoprivrede sa njim na čelu (mislim na onog ministra koji je položio zakletvu i postao ministar dok se protiv njega vodio krivični postupak, u kojem je dva meseca nakon što je postao ministar proglašen nevinim ili kako Sud reče "Nije kriv"!) i povećati količinu dozvoljenog aflatoksina za deset puta i time ovo mleko koje sada pijemo postaje ISPRAVNO! Znate šta, možda je neko ljut, možda je neko i uvređen, ali na genijalnosti im se mora skinuti kapa. Jednim potezom rešiše stvar i sad opet pijemo ispravno mleko, doduše ono isto koje je bilo do juče neispravno.
Naravno i argumente za to imaju, ta količina koja će ponovo biti uvedena kao dozvoljena od 0,5 mikrograma je dozvoljena i u Americi, pa zašto ne bi i kod nas. U onoj istoj Americi koja jede genetski modifikovanu hranu i ne podriguje usput, dok je kod nas ona jako opasna. Pri tome, granice koje ima EU, a to je sadašnjih 0,05 mikrograma po litru ćemo zanemariti, iako smo mi kao najozbiljiji kandidat za ulazak u EU privrženi standardima te iste EU, sve dok ne počnemo da proizvodimo takvo mleko.
Dakle narode naš, pijte mleko i ne berite brigu!

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Toliko o "kupujmo domaće", kao i o zdravoj domaćoj proizvodnji. Ja lepo govorim godinama da nam sa zapada nikad ništa dobro nije dato, niti smo prihvatali dobro, ali smo zato usvojili sve na našu štetu, ako šteti drugima ko smo mi da se bunimo, neka tako bude i nama. Jezivo!

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Sada je ovo najnovija vest sa B92: Ako ne vrati dozvoljeni nivo aflatoksina na 0,05 mikrograma Srbija neće ispuniti jednu od obaveza u procesu evrointegracija, poručuju iz Delegacije EU u Srbiji. Kao jedan od razloga zbog koga je Vlada promenila pravilnik, ministar poljoprivrede Goran Knežević je naveo i to što ovaj propis nije na spisku obavezujućih uslova za pristup EU, a što iz Delegacije EU u Srbiji demantuju.
"Usklađivanje srpskih propisa s evropskom regulativom deo je procesa evropskih integracija i pre ulaska u EU Srbija će morati i ovaj standard da primeni u svom pravnom sistemu i standardima hrane", potvrđeno je za B92 u Delegaciji.

Ima li neko normalan ovde?

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Koliko ja znam, EU traži da sve bude po njihovim zakonima i pravilima, tako će i ovo morati da bude ako želimo u EU.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da se ne zavaravamo nikada mi nećemo ući u EU. Nije ovde reč više čak ni o tome, već da to iskorišćavaju kao izgovor bukvalno sve političke stranke u Srbiji, upravo zbog ovakvih a i još gorih propusta naše države. Mi nismo u toku, okupljeni svojim brigama, mnogo nas nikada ne putuje, ništa ne znamo šta je tačno što se dešava vani, tako da svako od ovih bilmeza ovde može da nas laže kako kad hoće i želi! To je ono što trebamo da prekinemo. :ljut:

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Misliš Boki da nečemo u EU.... ja mislim da DA... trebaju oni nama kao i mi njima... dobro nije isti procenat, nama više.... propuste nismo napravili Ti i ja... nego oni koji imaju tu mogučnost, ministri bi trebalo da odgovaraju a oni treba da povuku i one ispod sebe koji su davali takve analize i mišljenja....

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
EU ima ogromne probleme uvlačeći sve države u to, a SAD vuče glavne konce. Mislim da će se opasne stvari saznati o svemu tome, biće nam jako teško, teže nego sada ako tada budemo u EU...i ukoliko ona bude postojala u ovom sastavu i sa ovim sistemom rada.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Najnovija vest:

Afera sa mlekom u Srbiji: Vučić najavio mere protiv ministara

P

rvi potpredsednik Vlade Srbije i lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić u ponedjeljak će saopštiti konkretna imena i mere protiv onih koji su napravili propuste u radu vezano sa prodaju mleka sa nedozvoljenim nivoom aflatoksina.

Potpredsednik SNS-a Igor Mirović je posle sednice predsedništva te stranke u nedelju rekao da ne može unapred da govori o imenima, ali da je reč i o ministrima, kao i drugima koji su činili propuste, a nisu članovi stranke ali su uključeni u sistem rada ministarstava.

Mirović je naveo da će Vučić javnost o tome obavestiti u ponedeljak, jer se želi da se u sledeća dva dana prikupe svi relevantni podaci i donesu prave odluke koje će biti predstavljene javnosti

Prethodno se Vučić sastao sa ministrom poljoprivrede Goranom Kneževićem, prenosi B92. Nakon tog sastanka ministar Knežević nije rekao ništa novo, tek da je Vučića informisao o svim aspektima afere sa mlekom, uključujući medijsku hajku i eventualni, kako je rekao, politički kontekst čitave priče....

više na str:
http://www.slobodnaevropa.org/conte...c-najavio-mere-protiv-ministara/24917349.html

videće se, nije daleko ponedeljak....

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ništa ni od kažnjavanja odgovornih ni o posledicama, to su opet priče za malu decu. Svi ti koji budu navodno optuženi, procesuirani, smenjeni, kažnjeni, itd....za izvesno vreme srešćemo ih u mnogo boljoj poziciji, na mnogo boljim mestima i sa mnogo debljim novčanicima. Svi su oni zaštićeni kao beli medvedi. Kada ćemo jednom da se osvestimo kao cela nacija?

Vrh Dno