O abortusu...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.454
Horoskop
Lav
Abortus podržavam u sledećim situacijama: kada je žena silovana pa zatrudnela, kada je žena bolesna, kada postoji mogućnost da dete bude teško bolesno ( potvrđuje se analizama ).

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.101
Horoskop
Ribe
U majčici Srbiji svaka žena ima pravo da odluči da li će da prekine trudnoću ili ne i što se mene tiče, tako treba i da ostane! 💪
One žvake „treba rađati, obnavljati državu, natalitet, bla, bla...“ ostavljam da žvaću oni koji nisu rodili nijedno. Da me manu sa moralisanjem!
Skoro sam imala ispad na zidu (fb) porodičnog prijatelja koji se raspisao o ženama nekad, to rađalo dvadesetoro, to kopa njivu posle porođaja...a majka rodila njega jednog a on se nikada nije ni oženio. Pa gle! I naljuti se on, dušebrižnik. 😏😂

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.369
Horoskop
Strelac
Najstrašnije je roditi se (i živeti) kao neželjeno/neplanirano dete.
Koliko je samo rođenih, a napuštenih i tužnih...
Da li ste nekad kročili u Dom za napuštenu decu u Zvečanskoj? Za mene je to bio jedan od najpotresnijih doživljaja u životu... Stoga smatram da je manji greh ne roditi, nego roditi neželjeno dete (iz bilo kog razloga).

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
972
Horoskop
Ovan
Abortus podržavam u sledećim situacijama: kada je žena silovana pa zatrudnela, kada je žena bolesna, kada postoji mogućnost da dete bude teško bolesno ( potvrđuje se analizama ).

slažem se sa svime što si napisala...

Zanimljivo je da nismo o diskutovali abortusu. Makar ja nisam nasao temu.
Kakvo je vase misljenje o abortusu?

podržavam...kad bi moglo da se unapred ustanovi da će da se rodi neka ovakva dotična sa pilećim mozgom što drži ovaj transparent...

znači ako je to kanibalizam onda je muška ejakulacija vani genocid? ok...

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.454
Horoskop
Lav
Čitam i razmišljam..Možda sam nepodobna za ovu temu, možda je i prvi komentar višak..

Ne znam..obožavam decu, svoju, nažalost, nisam mogla da imam..i svu ljubav sam prenela na sestrinu decu.

Mislim da su deca najveće bogatstvo..I ne mogu da razumem one koji kažu da ne žele decu ( poznajem i takve )..

Ne razumem ih, imaju sve mogućnosti da ih normalno odgajaju, da deca imaju lepo detinjstvo, a oni neće ( mislim i na žene i na parove, bračne i vanbračne )...

Imam jedno pitanje:

Zamislite situaciju da ste u vanbračnoj zajednici. Znate da vaš partner želi dete, da voli decu..a vi ostanete trudni i onda abortirate jer eto, imate pravo na to..

A pritom je ta veza sasvim solidna, partner nije nasilan, sve je ok..finansijski je ok, volite se..

Da li možete to da zamislite?

Ja nisam mogla da zamislim, ali takav par zaista postoji ( znam ih dobro oboje )...Veza se posle raspala, sada je kao opet živa..ali..mislim da to više nije TO..

Ne mešam se u tuđe živote, samo pokušavam da shvatim, i nju i njega..

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
972
Horoskop
Ovan
Dzudić te takve osobe i muške i ženske koje ne vole decu su dovoljne same sebi i imaju neki psihički poremećaj a imaju što kažeš sve uslove za decu...neke osobe se ožene/udaju za posao i neke daktilografkinje/sekretarice ganjaju ''karijeru'' u kancalariji i do kraja radnog veka ne napreduju i ostanu na jednom te istom radnom mestu...savremeni robovi kapitalističkog sistema budu...šta ostaje kada napuniš i predješ 30godina života i sve ti se dosadi? naravno da imaš bračnog partnera/ku da dobijete decu i da se stvara i podiže porodica-ova grupacija koja ne želi da ima decu je operisanja i ne poseduje ikakva osećanja...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.822
Horoskop
Ovan
Ima osoba koje u nekom trenutku ne zele da imaju decu. Ili ne zele uopste da imaju decu. Ko sa ja da ih osudjujem?

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.558
Horoskop
Devica
Džudi, kada je postojala neka vrsta razgovora vezana za decu i ukoliko taj neko zna nečiji stav a to je da ne želi decu itd ne znam zašto bi bilo šta bilo ukoliko ih i ne bude, jer je sam pristao na takav život. Neko ko želi da ima dete ne znam da li može da pristane na život sa osobom koja to ne želi.
Zašto da ne abortus ali onda i podizanje svesti o postojanju kontracepcije a srećom ih ima toliko pre te neke možda neželjene trudnoće.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
972
Horoskop
Ovan
Stemiško jeste al sa tim stavom ko smo mi da osudjujemo dolazi do toga da se pojavljuju mnogo grdje stvari koje pustaju pipke za sada ću navesti samo lgbt lobi a ne smem ni da pomislim šta će se pojaviti još sve posle njih...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.822
Horoskop
Ovan
Pravo na abortus je licno pravo svake zene da prekine nezeljenu trudnocu. Iz bilo kog razloga.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.454
Horoskop
Lav
Ja nikoga ne osuđujem. Svako ima pravo na izbor kakav će život da vodi.

Njavice, ja ne razumem one koji ostaju u braku ili u vezi a ne slažu se tokom razgovora da li će imati decu ili ne. Strašno je kad živiš sa nekim a svađaš se, ne samo zbog dece, već i zbog drugih stvari koje se eto same nadovežu jedna na drugu.

Svest o značaju kontracepcije mora da postoji, da se podigne na neki viši nivo, tu se slažem sa tobom.

Usput, poznajem i neke koji su ostajali u braku iako ih je partner varao..razveli su se kada je jedna strana-ona koja vara, odlučila da ode...Ali, ta priča je za drugu temu. I takve ljude ne razumem, mada sam pokušavala , ne mogu.

Abortus je tabu tema jer o njoj niko ne želi da priča jer kada dođe do priče, vide se podele i nastaje svađa, bilo da se o tome priča uz kafu sa prijateljima ili na nekoj društvenoj mreži.

Zato se o abortusu ćuti.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.558
Horoskop
Devica
Svakako Džudi, kada dvoje, nadam se normalnih ljudi dođe do trenutka da idu na nešto ozbiljno ovo je jako jaaako bitna tema, jer ako se razilaze mišljenja po pitanju ovoga, pa ne znam meni tako deluje da to ne može da uspe.
Dada, abortus jeste tabu tema, kao i porođaj, menstruacija itd.
Ono što jeste da ima gomila devojaka koje su baš baš mlade, nađu se u situaciji da moraju da abortiraju jer ne znaju pojam kontracepcije, a sve to većinom same moraju da prođu.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.729
Horoskop
Lav
Uvek za abortus ukoliko zena ne zeli ili ne moze odgajati dete. Zadnja je opcija, ali nekada jedina i najbolja.
Mnogo gore mi je radjanje bez zelje i ljubavi prema detetu.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
527
Horoskop
Vodolija
Nisam za abortus. Posebno ne kao vid kontracepcije, a poznajem i takve nesrećne žene. Statistika je poražavajuća, iako je XXI vek.
Ja nikada ne bih mogla da abortiram, takvog sam stava. Doduše, ne mogu da sudim žrtvama silovanja. Što se tiče potencijalnog problema u toku trudnoće, postoje dijagnoze koje su indukovane za prekid trudnoće, ali mislim da prenatalna dijagnostika može i da pogreši. Jedna od mojih trudnoća je bila problematična, redovno smo odlazili na konzilijum za fetalne anomalije i tamo se čovek svačega nagleda i nasluša. Jedini zaključak koji sam izvukla je da ni oni nikada ne znaju, pa ni ne garantuju da će sve biti dobro/loše. Ja sam verovala da će biti, ali i da nije, bila sam spremna da rodim to dete i da mu dam šansu, da se potrudimo, pa i do onoga "Božja je volja" za sve postoji razlog. Summa summarum sve se završilo najbolje moguće. Dete je rođeno živo i što je još važnije zdravo. Uvek sam se pitala šta bi bilo da sam poslušala neke lekare i abortirala. Ubila bih divno prelepo dete. Možda se dragi Bog smilovao da zbog mog stava na kraju sve i bude kako treba. Najjezivija misao mi je, koliko puta su pogrešili i pogrešno procenili?!
Drugo, znam da posle neželjenih trudnoća, abortusa, bilo je i tužnih situacija da je taj postupak doživotno obeležavao te žene. Neke su stigmatizovane u svojim malim sredinama. Mnoge su se borile i sa psihičkim stanjem posle tog čina, a neke su pretrpele i fizičke posledice (na pr. nemogućnost ponovnog začeća).
Decu volim i uvek sam bila ponosna što su moja deca željena i planirana. Dakle, stvar kulture je da vodiš računa o sebi i svom zdravlju, kao i o kontracepciji. Dužnost je i osobe sa kojom deliš sve, pa i postelju da te toliko poštuje.
Što se tiče onih koji ne žele decu, poštujem. Apsolutno mi je to poštenije nego roditi pa napustiti, abortirati.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
527
Horoskop
Vodolija
E da, poljakinje su zaiste šarmantne sa ovim transparentima. A i želela sam da napišem zaključak, pa od silnog pisanija zaboravila :D
Koliko god sam ja lično protiv abortusa, nisam za to da se ikome uskrati bilo koje pravo. Dakle, svakom je na volju dato da sa sobom radi šta želi, pa i da prekine trudnoću (mada bilo bi dobro da se ograniči kada i do kada je to moguće).

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.101
Horoskop
Ribe
Se*emise od desničarskih, monarhističkih, vatikanskih....stavova. Se*emise od ograničavanja, zabranjivanja, odlučivanja u tuđe ime ko da smo maloumni, ukidanja prava i sloboda.
Uvek podrška ženama i podrška pravu na odluku. Ma kakva bila!

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
972
Horoskop
Ovan
Tacki podrška normalnim ženama ali lezz feministkinjama,ženama u crnom,ženama na belom,vagabundicama bez razloga i sl NE !

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.101
Horoskop
Ribe
A ko će da odluči ko su „normalne žene“? Ti? Nataknem te baš na normalan! 😎

sovac

kafolenčić