Novinske rasprave srpskih intelektualaca

Goranko

Kolonista
Kolonista
Sve češće čitam novinske rasprave intelektualaca iz Srbije i regiona. Rasprave su pune uvreda i nepoštovanja osobe sa kojom se raspravlja. Učesnici u raspravama imaju doktorske diplome i zvanje na univerzitetu. Ponekad mi se neki od njih zgade. Jedan od izuzetaka je Nikola Milovančev, slabo poznati srpski pravnik iz Ljubljane. Njegovi novinski članci ne sadrže uvrede nego činjenice.

Beba

Domorodac
Domorodac
Otvaraš kvalitetne teme @Goranko, žao mi je što ostaješ bez odgovora, diskusije...naš urednik je tu za sve nas ostale. Problem je što smo upućeni najviše na internet, ne kažem i ovde se može pratiti i veruj da si me ponukao da se posvetim tvojoj tevi. Piši i ne odlazi!

Goranko

Kolonista
Kolonista
Čitam te rasprave u Politici, listu Danas, mnogim sajtovima (Srbin, Vidovdan, Stanje Stvari). Politika objavljuje samo naslove a ceo tekst u novinama.

Beba

Domorodac
Domorodac
I tako mene zaintrigirala ova tema te krenula u istraživanje i pronadjoh na netu:
Polemika u listu "Vreme" povodom teksta Slobodana Antonica: "Misionarska inteligencija u današnjoj Srbiji"
Vrlo su interesantna viđenja osoba različitih profila, intelektualaca kao što su: Slobodan Deretić, akademik,istoričar, publicista, Nebojša Popov, sociolog, Vladimir Pištalo , srpski književnik i ostali.
Kada malo bolje i detaljnije proanaliziram pisaću o tome!

Beba

Domorodac
Domorodac
Sociolog iz Velike Britanije Steve Fuller je analizirao intelektualce kroz četiri faze:

- Intelektualci se rađaju u obrambenom stavu,
- Intelektualci su pomalo paranoični
- Intelektualcima treba poslovni plan,
- Intelektualci žele cijelu istinu
rekla bih da je ovo veoma važno u pristupu raspravama srpskih pa i stranih intelektualaca.
Eto ja tako malo po malo kao kada sam učila za ispit kako bih što bolje utvrdila gradivo.