Novak Djokovic

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.651
Horoskop
Ovan
Na USOpenu je pre par godina i Serena Vilijams diskvalifikovana jer je rekla pomocnoj sudiji da ce joj isprasiti tur za lose sudjenje. Toga se niko ne seca. Umeju oni i svoje da kazne.
Novak je povredio pravila i oni su ga diskvalifikovali. I nisu prekoracili svoja ovlascenja. Da li je takva odluka uvek bila fer prema svima? Nije i nikada i nece biti. Bas zbog toga je morao da vodi racuna da do toga ne dodje, pogotovo sto mu se slicna stvar dogodila na Rolan Garosu kada je isto tako nekontrolisano udario lopticu po zavrsetku poena kada je umalo pogodio sudiju.
Ono sto sam ja primetio jeste da je Novak bio previse nervozan tokom turnira. To se odrazilo i na njegovu igru koja nije bila bas sjajna. Mislim da je njegova greska sto se prihvatio vodjstva u asocijaciji teniskih igraca, posebno iz razloga sto mu je to i njegov trener sugerisao i to u trenutku njegove karijere kada bukvalno juri Federerov rekord. I on nema jos mnogo vremena. Sezona ili dve. Stizu mladji koji ce biti sve bolji. Novak ce vremenom biti sve sporiji.
Sam je kriv.

Vrh Dno