Novak Djokovic

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Upravo sam odgledao kraj meca protiv Cilica. Nekada ga je Novak pobedjivao u svlacionici. Voleo bih da znam razlog Novakovog pada. Prica oko zasicenja sigurno nije razlog. Povrede takodje nisu razlog. Njemu se nesto dogodilo na privatnom planu, gotovo da sam siguran.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
A naravno da niste. Neka digne ruku onaj ko je banovan zbog razlicitog misljenja sa mojom personom!

Pokusacu da objasnim zasto tako mislim. Nakon sto je osvojio RG i time zaokruzio sve Gren slemove, preostalo je da juri Federerovih 17 i broj nedelja na 1. mestu. Na pocetku sledeceg turnira, na Vimbldonu, na pitanje da li razmislja o tome iskreno odgovara da razmislja. To je pritisak, on je toga svestan, ali se ne folira. Iskren je. I ne samo to, ako nemas cilj, ne mozes se takmiciti.
Ispada sa Vimbldona. Nisam ga gledao na tom turniru, bio sam na moru, ali okay, desava se svakome, zasto ne bi i njemu. Mozda je i previse slavio, doslo do zasicenja. A onda dolaze OI. Posle poraza od del Potra i suza, svima je jasno koliko je zeleo zlato.
A onda posle toga krece sa pricom da mu vise nije vazno da li ce biti prvi na listi ili ne. Ma dajte, pa meni nije svejedno, a kamoli njemu. Cemu ta izjava? Sebe sigurno nije ubedio. Niti rasteretio. Ona je meni kljucna recenica. Opet se vracam na cilj... Ako nemas cilj, zasto se takmicis? Potpuno besmislena, osim ako se nesto nije dogodilo u njegovom privatnom zivotu...
Posle OI, Novak Djokovic, teniser, nije isti teniser. Nadam se da gresim, ali se plasim da vise nikada nece ni biti. Ali ako posle ovakvog sunovrata, ustane i vrati se, bice najbolji ikada.
Sto se mene tice, osvojio je iovako mnogo, usao u istoriju ne tenisa, vec svetskog sporta, ne mora vise nista da osvoji, osvojio je moje simpatije za ceo zivot. Za ovako malu zemlju, za ovakav narod, on je SF. Ipak, bas mi je krivo.

Taca

ona, stara
Član
Dečko ima 28 godina i ceo život pika tu lopticu, valjda od 6-te godine. Ili pre. Od kako zna za sebe, loptica. Svako bi se smorio, ma koliko da mu je stalo i da je motivisan. Ima ljudi i koji su zaljubljeni u sport ili posao kojim se bave, znam takve, ništa drugo ih ne interesuje. Nije to ni do takmičenje, jednostavno vole. Ali, da li Nole toliko voli? Ili su to ipak ambicije roditelja? Ako su ambicije roditelja, a jesu, onda ga potpuno razumem. Ima 28 godina, na vrhu je sveta, dve godine za redom najbolji sportista na svetu (ej, na svetu!), ima pored sebe ženu koju voli i dete. I mnogo novca. Sve je postigao. Nema dalje. Sa samo 28 godina!
Šta znači biti prvi na listi? Mnogooooo odricanja, a čemu? Pa bio je prvi, uradio mnogo više nego 99% ljudi na planeti, video da može, lepo, skenjao zdravlje, telo, odrekao se mnogo čega. A čemu sve to kada u ovom trenutku ima sve? Da bi mama, tata, stric, žena....kupili još koju kućicu u Monte Karlu? Dosta je dao, neka sada (ako je mudar) i uzme nešto od života.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ma *ebeš listu, dečko izgleda ko skelet i ko da je upao u neku sektu. On ima ozbiljan problem, a taj problem nije tenis.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa ne znam, to oko hrane se takodje komentaise, ali on se tako hranio i pre godinu dana pa je bio dominantan. Mislim da nije problem u fizickoj spremi. Sve je u glavi, izgubio je na samopouzdanju, njegovi protivnici postaju kurazni, on sve manje veruje u sebe. To se upravo dogodilo Nadalu. Ovo sto gdja Blejz kaze, ispunio je sebe, osvojio sve, hoce da uziva, pa ako je tako, ja bih se povukao. Prvo, kao sampion, a drugo, hajde da uzivam. Nisam siguran da je to. Mislim da ima porodicnih problema, ne verujem u sekte, njegova porodica je isuvise jaka da bi dozvolila da ga tu uvuku. Drugo, nije ni on naivan. Sta god da je, zelim mu da bude srecan. On je mnoge od nas ucinio srecnima. Neka mu Bog da da se i on oseca srecnim onoliko koliko je i on nas usrecio i ucinio ponosnim. A tenis je ipak samo igra. :)

Beba

Poznata ličnost
Član
Onoliko koliko se razumem, a ne puno, logikom ću. Novak Djoković je jedini sportista zbog kojeg sam satima sedela ispred TV-a i gledala ga. On je dugo bio igrač br. 1, srčan, dominantan...Šarm koji je imao osvojio je svet, njegovi govori su uvek fascinirali gledaoce i naravno nasmejali njegov vedar duh leči.
Mnogi su jaki teniseri stizali na vrh i zadržavali se i duže vremena...i onda se pojavio Novak Djoković takodje dosta dugo vremena bio prvi u svetu i...sada je drugi. Hej, narode drugi u svetu...
Lično mislim da ne treba da se povuče, zar su svi ostali teniseri prvaci svetai to itekako dobri teniseri, pa igraju...
Svašta piše u medijima, što elektronskim što pisanim, takvi smo mi ...
Teško opraštamo tudje neuspehe...a ko smo mi, zar njemu pre svega nije najvažnije da bude dobar, odličan!
Kako god, uvek će za mene biti neko ko je uradio puno za sebe, za svoju domovinu, uvek ću ga radije pamtiti po njegovim doskočicama , osmehu...za razliku od mnogih naduvanih, kojima je Novak prvi prilazio i kada je izgubio...
Da li je žrtva nečega ili je kao i svi normalni ljudi posustao jer se uvek od njega očekuje pobeda...
Videće se...

T

Tihi Don

Gost
Ma odreče ga usred Londona, i gordi Albion će morati odati priznanje Novaku i ućutati za veke vekova
Marej je igrac koji ne moze trpeti pritisak, jedno je doći na prvo mesto a sasvim drugo ostati tamo 223 Novakove nedelje i biti šesti igrač planete svih vremena po nedeljama provedenim na prvom mestu.
Samo da Nole bude zdrav i izbegne teze povrede, jer ima jos 4 godine igranja punim gasom, a za vrh svih vremena treba mu 50 nedelja što je samo 11 meseci, a za to ima 4 godine vremena.
Zato napred Sokole naš.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nole raspustio bandu. :D
Lep naslov za odluku o smeni čitavog sporstkog dela tima. Pitam se da li su morali baš svi otići? I Miljan? I Grič? Meni se čini da jedan takav radikalan potez se može povući samo ako je već pronadjen novi tim. Mada ga Novak još nije predstavio.

laganini

Suspendovan nalog
..meni je on jako drag neupitno al fakat je da novak igra rudarski tenis cista fizika....inace mario ancic mu je trener u kooperaciji s agasijem...

Vrh Dno