• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Nosi mi se bijela boja

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ove zime nosi mi se bijela boja!

7652_big.jpg

Moda u skladu s aktualnim vremenskim prilikama

Snijeg je zabijelio mnoge krajeve Lijepe naše, pa smo se odlučili ovog puta posvetiti upravo bijeloj boji u modi. Bijelo je boja koja je uvijek aktualna u zimskim (i ljetnim) mjesecima i to u svim nijansama - prljavo bijeloj, boji slonovače, snježno bijeloj.....

Naravno, bijelu boju treba znati i nositi, odnosno osim pravog kroja i modela koji će pristajati vašoj građi (nemojte zaboraviti da bijela boja proširuje), ona mora pristajati vašoj puti. Dakle, kada „nabacite“ na sebe bijelu odjeću za koju znate da vam dobro pristaje, a „nabacite“ i nešto više šminke, posebno ako imate bljedunjavu put, to se ponajprije odnosi na rumenilo i ruž za usne.

Imajte na umu da u bijeloj boji želite izgledati veličanstveno, poput snježne kraljice, a ne poput osobe bolesne osobe ili vampira. Dakle, birajte pametno!

Toplina u bijelom

Naš prvi osobniizbor bijele odjeće su ovi predivni kaputi, koji jednostavnone mogu a da ne oduševe. Naime, svi znamo da bijela boja može biti pomalo „anemična“, posebno ako se radi o nekom ravnijem jednostavnijem kroju, zato ovi kaputi su definitivno sve, samo ne jednostavni. Kreatori su posebno stavili naglasak na imitacijama umjetnih krzna, pa ako vam se sviđa ovaj topli „jeti“ stil, sigurno ćete biti oduševljeni. Za one koji ipak bi voljeli na sebi vidjeti neku drugu tkaninu, kreatori su se odlučili za pomalo neodređeni retro-futuristički stil. I da ne zaboravimo, bijelo-crne kombinacije, s naglaskom na bijeloj su apsolutni hit sezone. No, o tome ćemo još pričati malo kasnije.

bijela%202013%20zimska%20moda01.jpg

bijela%202013%20zimska%20moda02.jpg

Zimska bjelina

Jeste li ikada posjedovali bijelo odijelo ili bijelu zimsku pletenu haljinu? Ako niste, ova sezona je prilika da ispravite tu grešku, jer modeli su jednostavno predivni.

Tu je i ostala odjeća za poluležerne i ležerne prilike - vestice, puloveri, duge i kratke suknje... Kombinirajte ih s tajicama, čizmama, kapama, kaputima u bijeloj ili nekoj drugoj svjetlijoj neutralnoj boji.

bijela%202013%20zimska%20moda03.jpg

bijela%202013%20zimska%20moda04.jpg

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Bijelo voli crno

Svi znamo da se suprotnosti privlače, pa je tako i što se tiče boje. Bijela i crna boja jednostavno si savršeno pristaju u svakoj prilici, bilo svečanijoj, bilo ležernijoj. Bijelo-crna kombinaciju preporučamo za svečanije poslovne prilike, posebno za kraj godine - poslovne ručkove, večere i druga okupljanja.

bijela%202013%20zimska%20moda06.jpg

bijela%202013%20zimska%20moda07.jpg

Elegancija u bijelom

I na kraju, došli smo do odjeće za svečanije prilike. Nemojte zaboraviti koliko je bijela raskošna boja, posebno kada se kombinira za zlatnom i srebrnom. To je boja otmjenosti i nevinosti.

bijela%202013%20zimska%20moda08.jpg

bijela%202013%20zimska%20moda09.jpg
(vam)​
Izvor:Žena.hr​

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
ja sam za belo-crnu kombinaciju.... brelina malo zamara, barem mene...:)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Bela boja, što se tiče garderobe...
"Žena u beloj spavaćici, žena u beloj haljini i sa belim vešom, predstavlja variljivu sliku uzvišene žene. Belo istovremeno negira i pojačava privlačnu moć tela." Filip Pero istoričar mode.

Ako uzmemo u obzir da je bela izvan spektra i da se ne ubraja u boje, da je svetlosna boja i da se dobija aditivnim mešanjem svih boja i da ima najmanji domet od svih boja, biće nam jasno šta belo u garderobi predstavlja i kako se nosi.

Temperatura ove boje je hladna, tako da je idealna za letnji period ali nikako za zimu. Bela boja širi, odbija svetlost i toplotu. Onaj ko želi da utone u belu boju treba da pročita priču o Mobi Diku, da se zagleda u sliku "Propala nada" Kaspara Davida Fridriha i "Ledeno more".:) Belo predstavlja i moć, nevinost, zavođenje, ali je i boja smrti.

Tri osnovna značenja bele boje su božansko, seksualno i čarolija. U "božanskom" imamo ženski zaštitnički aspekat, duh, boginju meseca i svetlost, a mušku moć, ideal i muževni duh. U "seksualnost" imamo žensku nevinost, plodnost, požudu i zavođenje, a muškog "belog konja". U "čaroliju" spadaju bele gospe, bele veštice i čini plodnosti, zaštitne i lekovite čini, a kod muških beli mag, preobražaj i beli iscelitelj.

Belo u psihologiji kao pozitivno je otvorenost, a u negativnom smislu deluje agresivno jer "bode" oči.

Bela se slaže sa svim bojama, bilo da govorimo o odeći ili o uređenju stana i arhitekturi. Nakit je divan detalj u belom. Kombinacija crno - belo istovremeno simbolizuju početak i kraj, ovaj efekat koristi pop-art i op-art, dok crvena i bela predstavljaju boje alhemije.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
znači da sam ja pop-artična....:laugh:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja obožavam leti da nosim belo, obično bele bluzice ali ne klasične i neizbežne bele patike i pantalonice, lagane. A koliko je teško održati tu nežnu belinu kada ne pazite, eeee to je druga stvar.
Sada imam i jednu veću zimsku belu jaknu ali sa crnim detaljima.:wacky:

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Bela boja!
Čistota i nežnost.
Lepa je ali je ne neosim previše. Šteta jer bela i ostale svetle boje mnogo bolje istaknu lice.
Nekako se vežem za nešto što volim i onda svaki put kada kupujem ide uz tu boju i tako u krug a tu najčešće nema mesta za belu boju. Možda neki detalj. Ešarpa i sl.
Ali zato volim nisku bisera najviše od nakita i imam jednu dugo, dugo...

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Bela košulja - idealna za sve prilike
Sa belom košuljom ,koja je idealan komad odeće nikada ne možete da pogrešite. Kombinujte je uz farmerke, elegantne pantalone, sako, suknju ili je obucite ispod haljine bez rukava. Šta god da izaberete, izgledaćete zavodljivo.
download (14).jpg
Ona može da doprinese da delujete strogo ili nežno, zavisno od prilike u kojoj je nosite i sa čim je uklapate.

Definitivno je jedan od najpraktičnijih komada odeće, pa neka vam uvek bude pri ruci kada se spremate za poslovni sastanak, žurku ili kafu s prijateljicama.
Poslovno
images (78).jpg
U kombinaciji sa crnim (kožnim) pantalonama i blejzerom je praktično i efektno rešenje za posao, ali i važan sastanak. Povedite računa o dužini pantalona, u zavisnosti od toga s kojom obućom ih uklapate.

Romantično

U beloj košulji i ženstvenoj suknji, zvonastoj ili sa visokim strukom, možete da izgledate nežno ili seksi, pa na osnovu toga izaberite baletanke, cipele sa visokom štiklom ili bajkerske čizmice.

Ležerno

Farmerke i bela košulja su dobitna kombinacija za neformalni izlazak i druženje sa prijateljima.

Landa

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.07.2017.
Broj reagovanja
632
Horoskop
Jarac
hm , imam ravne bijele cipele - klasika- godinama ih ne nosim , ne znam kako da ih sparim. Ne volim bijele hlace i bijelu obucu -kao pekar , opet crne hlace i bijela obuca mi strsi.:rolleyes:

Vrh Dno