• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Njeno velicanstvo mama..

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
Vidis ja svog muza nisam smatrala kukavicom.Mozda mi je samo smetala ta njegova preterana briga pre porodjaja.Nekako, imala sam osecaj da vise brine on od mene, a pogotovo kod drugog porodjaja posto sam sa prvim jedva prezivela.
Nisam trenutno raspolozena za dalje pisanje ali jednom cu biti :)

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
.........ja stasno volim bebe....... ali se plasim trudnoce i porodjaja........ i volela bih da je priroda malo drugacije uredila stvari........i da oba pola mogu da ostanu u drugom stanju.........

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
A ne Amy tu lepotu je Bog dao samo zeni i dobro je da je tako.Biti trudan,nositi nov zivot,svoje naslednike je nesto najlepse sto se moze doziveti,a jako tesko recima opisati.Trenutak kad ti tvoje dete stave na grudi,posle porodjaja je sreca koja se ne moze izmeriti i koja se ureze u pamcenje do kraja zivota.

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Necemo ga gledati uopste.. bar neko vreme. :D

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Ko o čemu, muškarci o vojsci (makar moja generacija) a žene o porođaju. :rolleyes:

Sećam se, ko da je juče bilo, '42, noć, Nemci oko nas, a mi bez oružja... :D Ne...porođaj...moj prvi.:wideyed:

Ko se ne boji, svaka mui čast. Elem, ne da sam se plašila, nego panično. Obzirom na to, našla sam najbolju moguću vezu, uplatila epidural (taman se pojavio kod nas) i čekam taj zastrašujući trenutak. Termin, 12.03. Sviće taj dan....ništa...prolaze sati...ništa... u neko doba, zove me suprug iz grada i kaže: u gradu je haos, kako si ti, do bolnice ne možemo, izgleda da su pucali u premijera! Pa zar danas???? Mene odmah poče da boli stomak na nervnoj bazi, udišem, izdišem, uključim TV, katastrofa, ne može do Višegradske nikako a tamo treba da se porodim! Kako je bilo dalje, znate i sami verovatno ali ja se ne porodih tog dana...ni deset dana kasnije....na kraju, odem kod doktora i on mi kaže: Ajd ostani danas, tu je cela moja ekipa, daćemo ti indukciju i da te porodimo. Ja se zahvalim, kažem: ok, samo da donesem stvari iz kola i...pravac u prvi kafić! Naručim kafu, zapalim cigaru i iskuliram nekih 40-ak minuta. Prime me u porodilište, dobijem indukciju i daju mi neko sredstvo za smirenje, tipa Bensedin, kao, to je uobičajeno uz epidural. To je bilo u 14h popodne. Pošto nikada u životu nisam popila ni jednu "veselu tableticu" mene je to zveknulo kao heroin. Nisam mogla da dođem sebi, jedva sam ostajala budna i najveća briga mi je bila da ne prespavam sopstveni porođaj. Srećom, bilo je devojčica iz srednje škole na praksi pa sam ih lovila da mi prave društvo. Oko 18h, vide ovi da je đavo odneo šalu, ništa od porođaja, krenu da mi treže mesto u nekoj sobi jer sada ne mogu da me pošalju kući kada sam primila indukciju. Mesta nema, ja se ne porađam...odspavam do 21h i tada konačno, počinje!!! Ja potpuno drogirana, dobijem i prvu dozu epidurala. Pita me anesteziolog. Da li te boli? Ja u strahu, odmah kažem: da, naravno. Ona doda još malo...pa opet...Oko 23. 40h konačno upada neka babica i kaže: hajmo, napni se!
- Šta bre da se napnem, pa ja ne osećam ni noge, ni stomak, ni "ostalo"...
Pozove ona neka dva buzdovana iz hodnika, kaže im da zategnu spavaćicu preko mog stomaka i naredi: sad!
Oni povuku spavaćicu nadole i ....evo gaaaaa....moj mali sin...

Sećam se da sam ga skenirala pogledom, svaki mikron tela i lica, ta slika mi se zacrtala u sećanju zauvek. Moje malo biće, koje sam ja stvorila u sebi. Najvažniji trenutak u mom životu.
Tako sam postala mama, po prvi put!

To be continued.... :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Dan posle prespavanog porođaja....počinje da boli...tačno sam znala da ima neka klečka sa tim bezbolnim porođajem. Svi zovu da čestitaju a ja jedva uspevam da se koncentrišem da procedim neki odgovor. Bili su ljubazni, pa su mi dali neki kombinovani prašak, bar malo da popusti. Imam i temperaturu i počinjem da kašljem. Ne donose mi bebu zbog kašlja. Hrana je nešto što pliva u vodi ali junački jedem, neću da glumim ludilo u porodilištu. Vlada grip, nema poseta.
Drugi dan, konačno stiže i beba. Najeo se, spava kao top, nema nameru da se probudi. Meni se spava kao i njemu, kažu da se luči neki hormon koji izaziva pospanost. Spavamo, prvi put zajedno. :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Godine 2012 Status magazin je dodelio prvu nagradu Mariji Janković za fotografiju "Original i 52 overene fotokopije".

Za godinu dana, počevši od momenta saznanja o trudnoći, sakupljena su 52 različita administrativna i medicinska dokumenta. Na slici beba leži okružena svojim dokumentima.

beba.jpg

Šta je teže, porođaj ili birokratija? :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.867
Horoskop
Lav
E odlično se dotična mama dosetila. Srbija u malom. Mukica još nije svesno sebe, a teži su papiri od same bebe...A zamisli kad bi za ceo zivot vodili beleske sta smo sve vadili....Ma Srbokratija....

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Meni kažeš, pa ja radim u fotokopirnici :D Kada bih napisala rad o tome šta sve ljudi moraju da sakupe od dokumenata verovatno bi dobila master na birokratiji. Nema taj smer? :zbunjen::D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.867
Horoskop
Lav
Ne, taj smer ne postoji jer za to zanimanje rezervisani samo prirodni (partijski) talenti..Vi po privatnim fotokopirnicima se ne računate :p

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
Znaj, sve se menja
Pa i mame.
Zgaze ih godine.
Sjaj im pokradu.
Ali ti je,
da bi postao čovek,
u sebi zbog sebe čuvati moraš
izmišljenu i večno mladu !

pesakvremena

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.08.2016.
Broj reagovanja
826
Horoskop
Jarac
Najvažnija stvar koju otac može učiniti prema svojoj djeci jeste da voli njihovu majku.
Theodore Hesburgh

Potreba... majka izuma.
Platon

Djeca su sidra majčinog života.
Sofokle

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Fenomenalni dečiji odgovori na pitanje zašto je Bog stvorio mamu:

1. Ona jedina zna gde se nalazi selotejp.

2. Uglavnom da čisti našu kuću.

3. Da nam pomogne da izađemo od tamo gde smo se rađali.

Kako je Bog stvorio mamu?

1. Koristio je prašinu, baš kao svi mi.

2. Magijom plus super snagom i sa puno mešanja.

3. Bog je stvorio moju mamu sasvim jednako kao mene. Samo je koristio veće delove.

Zašto ti je Bog dao bas tvoju mamu, a ne neku drugu?

1. Jer smo u rodu.

2. Bog je znao da me ona jako voli, više nego što bi me druga mama volela.

Kakva je tvoja mama bila kao devojčica?

1. Moja mama je uvek bila moja mama i ništa drugo.

2. Ne znam, jer nisam bila tamo, ali rekla bih da je bila prava šefovica.

3. Rekli su da je nekada bila jako dobra.

Šta je mama morala znati o tati pre nego što su se venčali?

1. Njegovo prezime.

2. Morala je znati njegovu prošlost. Kao, je li lopov? Jel se napije od piva?

3. Koliko zaradi platu? Jel se drogira i da li hoće da joj pomogne u kućnim poslovima?

Zašto se tvoja mama udala za tvoga tatu?

1. Moj tata kuva najbolje špagete na svetu. A mama voli puno da jede.

2. Postala je prestara da bi uradila bilo šta drugo s njim. :laugh::laugh::laugh:

3. Moja baka kaže da tada mama nije imala kapu za razmišljanje na glavi.

Ko je šef u tvojoj kući?

1. Mama ne želi da bude šef, ali mora, jer tata je tako blesav.

2. Mama. Možeš to zaključiti po inspekciji sobe. Ona vidi stvari ispod kreveta.

3. Mislim da je mama, ali samo zato što ona mora da uradi mnogo toga više nego tata.

Koja je razlika između mame i tate?

1. Mame rade i na poslu i kod kuće, a tate rade samo na poslu.

2. Mame znaju kako da razgovaraju sa učiteljicom, a da je ne isprepadaju.

3. Tate su visoki i jaki, ali mame imaju pravu snagu, jer nju moraš pitati ako želiš da prespavaš kod drugarice.

4. Mame imaju magiju, one čine da se osećaš bolje bez lekova.

Šta tvoja mama radi u slobodno vrijeme?

1. Mame nemaju slobodno vrijeme.

2. Kad to čuje, onda plaća račune ceo dan.

Kad bi mogli da promenite jednu stvar na svojoj mami, šta bi to bilo?

1. Ima neku čudnu ideju da stalno treba da spremam svoju sobu. Rešio bih se toga.

2. Učinila bih moju mamu pametnijom. Tada bi znala da je sve skrivila moja seka, a ne ja.

3. Volela bih da se reši onih nevidljivih očiju za koje kaže da ih ima na leđima. :D

buka.com

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
Davno je bilo ali se ne zaboravlja.
Često se setim momenta kada više nisam mogla da dojim najmladje dete. Imao je negde oko šest meseci, a mene napala neka alergija, verovatno pad imuniteta od porodjaja, stresa.
Momenti pripreme za dojenja deteta su nezaboravni, kada se halapljivo namešta i gura glavicu da što pre počne da jede. Znamo svi , mislim žene, kako to izgleda.
Kada sam po preporuci doktora prestala da dojim svog sina, i prvi put posle toga kada je zaplakao i znam da je gladan osećala sam se kao da mi je neko udario najjači šamar:( . Držala sam ga u naručju a on je plakao, glavicom tražio ono na šta je navikao, odbijao flašicu i nesvesno se hvatao rukicama za mene, prisnost koja je postojala izmedju njega i mene u tim momentima a koja je na neki način prestala bila je više nego bolna. Dugo , dugo je "tugovao" kao i ja...

T

Tokunaga

Gost
Naša ćerka je sa mesec i po' prešla na Impamil.
Tu noć je prvi put prespavala celu noć, a i mi.
Mleko je bilo slabo i bila je stalno gladna, Impamil je i njoj i nama doneo ogromno olakšanje.
E, sad ... koliko to što napisah ima veze sa temom, neka drugi presude ...

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
Naša ćerka je sa mesec i po' prešla na Impamil.
Tu noć je prvi put prespavala celu noć, a i mi.
Mleko je bilo slabo i bila je stalno gladna, Impamil je i njoj i nama doneo ogromno olakšanje.
E, sad ... koliko to što napisah ima veze sa temom, neka drugi presude ...

Naravno da ima, a pošto ih imam troje iskustvo kao tvoje mi je poznato.
U prethodnom postu sam više pisala o tim emocijama kada majka doji dete, toj povezanosti

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
22.jpg
DOBRO JUTRO MAMA...BUDJENJE:genije:

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Prvog sam dojila samo 10 dana i na kraju smo morali da pređemo na dohranu. Drugog sam dojila 2,5 godine i što se njega tiče, mogao je on tako i do srednje škole. Drugi put sam bila iskusnija i poslušala savete da doilja mora da jede jaku hranu, tako da je slaninica rešila problem neznanja i stresa kod prvog pokušaja.

Vrh Dno