Neutesna majka Biljana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

biljana74

Novajlija
Učlanjen(a)
15.11.2016.
Broj reagovanja
0
Horoskop
Lav
Dobar dan. Pre svega htela bih od vas da zatrazim pomoc. Ovde je Biljana majka jedne Sofije koja je 2oo3 godiste. Pre nekih nedelju dana uhvatila sam cerku da pusi cigarete. To nije prvi put i ranije sam osecala i njene sobe miris kad udjem. Ja i muz smo pusaci isto.Muz nezna za ovo cesto je na terenu po nekoliko dana. Ona nezna da sam je vidla na terasi jos vise me plasi sto jako uvlaci gotovo kao turcin,prelama joj se dim i pravi kolutice dima.Svesna sam da je postala strastven pusac. Neznam da li je pubertet uzeo pod svoje, da li jos neka majka ima slican problem. Ja sam zgranuta sta sve moze da je zadesi jos u skoli. Neznam da li da se obratim psihologu skole ili psihijatru... Sto se tice skole vrlo dobar je djak skoro pa odlican tu nemam problema. Sa izlascima je jos rano takodje nemam problema. Ovo me plasi neznam sta da radim. Pa vas molim ovim putem da me posavetujete ako nista drugo... Unapred zahvalna.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.558
Horoskop
Devica
Dosta dece pocne sa pusenjem u tim godinama. Ja sam npr u prvoj srednje pocela, al naravno sa kim nego sa ekipom vec strastvenih pusaca :D Najbitnije je da ako vec razgovarate sa njom ne bude ono, vika dreka, i ostalo, zabrane, to ce samo da odvuce celu pricu u inat. Jedino sto mozete jeste da porazgovarate sa njom o tome koliko je to stetno, da pokusa to da batali sad dok je vreme, i uostalom bolje iskreno vama da kaze, i od vas ako vec je to da je "strastveni" pusac uzme pare a ne da se zicka za necije i ostalo. Sve je to deo puberteta..Samo je najbitnije da imate kontakt i normalan odnos sa svojim detetom, i da se ono ne plasi da vam kaze neke stvari koje mu se desavaju, pogotovu u tim godinama, kada je sve to osetljivo.

biljana74

Novajlija
Učlanjen(a)
15.11.2016.
Broj reagovanja
0
Horoskop
Lav
Draga slazem se sa vama! Mada mislim da je rano u njenim godinama, sve je meni to jasno ali opet toliko da bude zavisna i da ode daleko sa 13 godina stvarno mislim da je prerano. Sta znam popricacu pa ako zeli da me saslusa ok. Nemoze nista na silu jasno mi je... Polako samo mada cisto sumnjam da cu uspeti.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.826
Horoskop
Ovan
Ako je za utehu tebi, ija sam sa trinaest propusio, pa napravio dve godine pauze, a onda pusio punih 28. godina. I ostavio ih prosle godine. Kazes da si pusac, i ja cu ti postaviti jedno pitanje, veoma logicno: kako mislis da ubedis dete da ne treba pusiti a ti upravo to radis? A mozda je upravo to tvoj adut da pokusas da je ubedis da vas dve obe ostavite cigarete. U svakom slucaju, @Njavica je u pravu, pretnjama i zabranama neces dobiti nista.

biljana74

Novajlija
Učlanjen(a)
15.11.2016.
Broj reagovanja
0
Horoskop
Lav
Ma da najbolje pustiti stvari da teku svojim tokom valjda ce se nekad opametiti ... Sta mogu drugo da joj kazem! Hvala vam dobri ljudi na savetu ... Ocekivala sam ovo manje vise , jel to je manje vise precutna saglasnost tako da ono...

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.558
Horoskop
Devica
Pa nije bas saglasnost, razgovorom se moze doci do nekog resenja, zabranom do inata. Elem, 13 godina jeste rano, ali da nije sad sasvim moguce je da bi isto to bilo za dve godine. Ovako moze da dodje do toga da ustane jedno jutro i da shvati kako joj je u uatima odvratan ukus cigarete od sinoc i da to nije za nju.. Sa srecom sa pubertetlijom :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.112
Horoskop
Ribe
Kada sam pročitala naslov "Neutešna majka Biljana" pomislila sam da je dete ne daj Bože umrlo! :o:sick:

...a onda vidim tagove: #cigarete #pubertet #tabu :)wtf:) #tinejdžeri ....pa se nešto mislim...za osobu koja ume da se uloguje na potpuno nepoznat forum, postavi oznake...trebalo bi da znate da se "ne znam", "ne zna" i "ne može"piše odvojeno.

TakođeR, 13 je maler ;)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno