• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Neobične šarene skulpture rađene od olovaka

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
2_jennifer-maestre.jpg

Pošto je eksperimentisala sa velikim brojem materijala tokom godina,vajarka Dženifer Maestre (4:kul: iz Masačusetsa je počela da svara predivne i neobične kreacije pomoću olovaka...
Sa ovom vrstom skuptura tj sklupturama od olovaka počela se da bavi 1999 godine.Pravljenje skulptura od olovaka traje ponekad i do dva meseca da bi,dok se cene ovakvih njenih raznobojnih skulptura kreću od 1.000 do 8.000 funti

Dženifer,za svje skulpture iskoristi oko 1.000 drvenih raznobojnih olovaka koje pre pravljenja skulptura izoštri i iseče na potrebne dužine Kada se to uradi,svaka olovka se onda "prišiva" tj ubada i postavlja da bi na kraju dobila strukturu koju želi.U nastavku vam donosimo par njenih raznobojnih olovka-skulptura.

1204018946pencilart17.jpg

Zanimljivosti_Neobicno_103.jpg

zaniml15.jpg

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan